Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

Академічна  мобільність викладачів та здобувачів вищої освіти спеціальності "Історія" продовжується.

універ

Ірина Селищева (ст.викладач кафедри),  Дар"я Чуніховська і Катерина Фатченко (гр.ІС-22) брали участь у Міжнародній конференції «Центральноєвропейські зустрічі у другий рік війни», що проходила 12-17 березня 2023 р. на базі Освітнього центру «Heiligenhof» м. Бад Кіссінген (Німеччина).

На заході були присутні викладачі та студенти з України, Німеччини, Чехії, Угорщини.

Доповідачі конференції: науковці з України, Чехії, Німеччини. Криворізький державний педагогічний університет представляли доктор педагогічних наук, професор В. Гаманюк (тема: «Європейські цінності та українська незалежність: вчора, сьогодні, завтра») і доктор історичних наук, професор Д. Титаренко (тема: «Війна на сході України (2014-2022): соціальні та гуманітарні аспекти»).

конфер 2

Доповіді містили інформацію про діяльність університетів у вигнанні (на прикладі Донецького національного університету ім. Василя Стуса), про трагедію м. Маріуполя та його мешканців (Маріупольський державний університет), про минуле, теперішнє та майбутнє України в європейському контексті, про окремі питання історичного минулого Європи очима колишнього посла Німеччини (Axel Hartmann) та представника Бундесверу (Ulrich Feldmann). Науковці з Чехії торкнулись питання німецько-чеських відносин, їхніх протирічь та подолання проблем в історичному вимірі.

конфер1

Студенти отримали уявлення про надто складний характер розвитку демократичних суспільств на європейському континенті. Вони мали можливість поспілкуватись зі студентами університетів Чехії (м, Пардубіце, м. Градець-Кралове), Угорщини, України (Київський національний університет ім. Т.Шевченка, Донецького національного університету ім. В. Стуса (Вінниця).

Обмінялися думками, досвідом.

сертиф

 

дозвілля

 

21805
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30