Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Зараз ніхто і не згадає, коли вперше в стінах Криворізького педагогічного інституту пройшов бал першокурсника. І сьогодні внутрішнє життя інституту неможливо уявити без цього яскравого самобутнього свята. 
У цьому році осінній бал «Назустріч майбутньому» відбувся в середині жовтня. Кореспондент «Університетських новин» Тетяна Крамаренко дізналася детальніше про хід підготовки до свята і ділиться враженнями від почутого та побаченого з читачами газети.

fizmat2014bal1

Щасливі останні миті балу першокурсників. 

368

У групі МI-12-2 фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного інституту  відбувся вечір, присвячений темі "Андріївські вечорниці". А студенти групи МІ-12-1 підготували свято до дня теплого Олекси.

Андріївські вечорниці - одне з найперших і найочікуваніших зимових свят. Це свято традиційного гадання на день святого Андрія, яке бере початок з давніх слов'янських звичаїв та язичницьких часів. З приходом християнства, вечорниці поєднали із днем святого Андрія Первозваного, одного з дванадцяти апостолів Христа. Звісно, до гадань та вечорниць, які тепер проходять в його день - 13 грудня, святий Андрій жодного відношення не має.

Головною темою вечорниць, було хвилююче питання, яке цікавить незаміжніх дівчат - коли вони врешті вийдуть заміж, та чи буде ладним чоловік? Хлопці теж, в свою чергу, збирались у компанії, та ходили в гості до дівчат. На деякий час усі присутні мали змогу поринути у давнину. Національний дух вітав повсюди: колоритні костюми виступаючих, прикраси залу, народні співи, танці, гадання на чобітках, заговори, ігри. А це добрий знак того, що народні традиції житимуть й шануватимуться ще довгі роки. Відповідно до сценарію свята учасники дійства майстерно зіграли свої ролі, у залі панувала святкова атмосфера - лунали народні пісні, жарти, дотепи, виконувалися українські танці. Після завершення святкування в учасників та гостей був піднесений настрій та відчуття приналежності до великої єдиної родини - українського народу, який витворив такі нетлінні скарби духовності.

  mi12vechornici3

МІ-12-2 

369

Гsportnikolaj1рупі спортсменів Криворізького національного університету за результатами спортивних досягнень у 2015 році було вручено міським головою Кривого Рогу почесні грамоти. Серед відзначених - боксер,студент фізико-математичного факультету Криворізького педагогічного Микола Номеровський. Він є вихованцем криворізької дитячо-юнацької спортивної школи №10 у відділенні боксу і отримав грамоту комітету з фізичної культури та спорту виконкому Саксаганської районної у місті ради за підсумками минулорічного спортивного сезону в номінації «Королі рингу та татамі 2015 року». Микола розповів кореспонденту «Університетських новин» про свої успіхи.

- Я займаюся боксом з 2010 року, а вже так серйозно, з виходом на рівень змагань обласного та всеукраїнського рівня, то третій рік, - розповідає Микола Номеровський. - Нещодавно брав участь у міжнародному турнірі пам'яті боксера і тренера, майстра спорту Віталія Жура. Цей турнір традиційно проводиться у Кривому Розі. Я виступав у категорії першої важкої ваги. Переміг свого суперника і став чемпіоном у цьому турнірі. Учасників в усіх категоріях було понад 60. Минулого року у Хмельницькому виступав на всеукраїнських змаганнях з боксу. У моїй категорії було 12 учасників. Два бої виграв, а ось у третьому, під час півфіналу, не зміг отримати перемогу. Так що у мене на всеукраїнському рівні третє місце. Маю відео виступів. Аналізували бої з тренером, то прийшли до висновку, що змагаючись з призерами чемпіонату, виступав достойно. Зараз працюю над своєю вагою. Хочу перейти у категорію від 75 кг до 81 кг. Це напівважка вага. Тому що у мене вага не набагато перевищує 81 кг, але вже доводиться змагатися з тими, хто має вагу на 8-10 кілограмів більшу. Та й зріст під два метри. Нема резону з такими битися на рингу. Це значно збільшує травматизм.

 

375

1 вересня у Криворізькому педагогічному відбулися урочистості з нагоди посвяти у студенти.  До дружньої університетської родини долучилися 65 першокурсників фізико-математичного факультету . Попереду - цікавий і непростий шлях у професію вчителя - найпотрібнішої та найвідповідальнішої професії у світі.

Упродовж багатьох років студентство КДПУ отримує настанови бути справжнім громадянином та патріотом своєї держави України, фахівцем своєї справи, а також - людиною, яка прагне до істини, плекає творчість і цінує свободу.

Першокурсників та їхніх батьків привітали в.о.ректора університету Я.В.Шрамко, народний депутат України К.Г.Усов, запрошені гості від місцевої влади В.М.Берлін, Г.А.Шаповалов. Родзинкою посвяти стала присяга першокурсників, які вступають у студентське братство Криворізького державного педагогічного університету.

1092016posvjata1

377

20 жовтня на головній сцені Криворізького педагогічного відбувся «Бал першокурсника», організований та проведений силами студентської ради університету. У заході традиційно взяли участь студенти від усіх 9 факультетів, які об'єдналися цього дня під гаслом «Together!».

Першокурсникам фізико-математичного факультету допомагали підготуватися до виступу і продемонструвати свої таланти у різножанрових номерах студенти старших курсів - голова студради фізмату Надія Лісова, активні фізматовці Лілія Фадєєва, Яна Мордовець, Ігор Боровик, Марина Засоріна.

MI16baloseni1

378

У рамках проведення міжнародної кампанії  «16 днів проти ґендерного насилля», яка тривала з  25 листопада - 10 грудня, на фізико-математичному факультеті відбулися години спілкування з цього питання. 

29 листопада студенти груп МІ-15 та ФІ-15 разом з викладачем Волощук І.А. провели бесіду за круглим столом на тему : "16 днів проти гендерного насилля над жінками." Студенти  підготували багато цікавого матеріалу та презентації задля розкриття теми гендерної рівності. На засіданні круглого столу були присутні викладачі кафедри педагогіки канд. пед. наук, доц. Садова В.В. та канд. пед. наук, доц. Білоус О.С.  

Подібний захід було проведено і для студентів першого курсу фізико-математичного факультету. Куратори груп Ірина Євгенівна Макаренко, Тетяна Григорівна Крамаренко, декан факультету Олена Вікторівна  Віхрова долучилися до розмови щодо профілактики гендерного насилля.

2016gender4

380

Якщо люди самі не вміють літати, нехай научать літати своїх дітей. Літати високо, далеко, красиво. І настане час, коли діти розкриють крила і полетять. Нехай дорослі просто підуть за дітьми, щоб оберігати їх від падіння. І тоді вийде, що вони теж летять...
Отож, призначення педагога - учити літати, учити мріяти, учити творити!
Ось із таких чудових слів про високе призначення вчителя розпочали студенти фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного університету, які проживають у гуртожитку №1, концерт «Учителі майбутнього».

gurtosh1

1107

З часом кожна доросла людина, у тому числі і майбутній вчитель, приходить до розуміння того, наскільки людині, а тим паче тій, яка виховуватиме підростаюче покоління, важливе знання етикету.  

Щоб сприяти становленню підлітків  вихованими людьми, майбутньому вчителю потрібно постійно працювати над собою

Наприкінці семестру у групі МІ-16 ( спеціальність «Математика», куратор групи Т.Г. Крамаренко) на годині спілкування говорили про знання основ світського та ділового етикету. Ця спроба була першою, але, сподіваємося, далеко не останньою.

Судячи з відгуків, то студентам, які брали участь у бесіді, було цікаво і корисно. Особливо багато зусиль до проведення заходу доклала студентка групи Остапова Настя, яка не лише дібрала цікаві відео за темою, але й тести по етикету, щоб кожен міг перевірити свої знання, пожвавити обговорення. 

У наступному семестрі продовжимо спілкування з питань самоменеджменту, ділового етикету, фінансової грамотності та сімейного етикету, оскільки всі студенти стоять на порозі подружнього життя, а невдовзі і самі можуть стати батьками.

Пропонуємо складені списки для самостійної роботи з питань етикету. 

список 1         список 2       файли на Google-диску

Будьмо вихованими! І світ навколо нас стане кращим. 

etiket20161227 154406

848

MI14sport1Доброго дня, читачу! У цьому навчальному році до нашого педагогічного інституту вступило багато студентів. І завданням усього колективу інституту є не тільки навчити їх обраній професії, але й розкрити усі таланти нових студентів. Щоб студент, а тим більше першокурсник, почав щось робити, його спочатку потрібно зацікавити. А тому було проведено заходи, до яких залучили велику кількість першокурсників. Це і спартакіади "Першокурсник КПІ", "Першість КПІ", " День спорту". У цій публікації розповімо про спортивні змагання.

Під час "Дня спорту" кожен міг прийти і подивитися на показові виступи з фітнесу, баскетболу, рукопашного бою, гри у шахи та інших видів спорту. Також новим студентам була надана можливість показати свої вміння. Активну участь у проведенні спартакіади взяли і студенти фізико-математичного факультету Котова Юлія, Макарова Вікторія, Рябченко Юлія, Панченко Валентин, Шавиріна Карина та багато інших.

366

Першого червня святкуємо Міжнародний день захисту дітей. Студентська пора і кохання нероздільні, тому серед студентів багато стали уже щасливими матусями і татусями. Їхні маленькі сонечка оточені увагою не лише молодих батьків, але й бабусь з дідусями. Серед студентських матусь Ольга Балабас, Анна Натяжко, Юлія Бай, Ольга Залетіна, Аліна Мальченко, Настя Найдюк, Ольга Гарбуз, Юлія Журавель, Катя Шевченко, Наталя Мартиненко.Ломачевська Марія – студентка 5-го курсу фізико-математичного факультету, має донечку Дариночку. Їй 4 роки, і вона ходить в дитячий садок, на акробатику та на вокал.

– Чесно кажучи, ставши мамою, я зрозуміла, як сильно змінилося моє життя: постійний догляд за дитиною, домашні справи і т.п., – розповідає Марія. – Але разом з моїм чоловіком Євгенієм встигаємо ми все це, завдяки взаєморозумінню та підтримці  один одного в сім’ї, підтримці та допомозі з боку викладачів університету.

Студентка-випускниця Юлія Лисенко розповіла про свою донечку у віршах.

studentsimja

171
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29