Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

На локації біля центрального входу до Криворізької гімназії №127 у день проведення краєзнавчого форуму працювали астрофізичний майданчик, інтерактивна робозона «TechnoSpace» від «Школи робототехніки» КДПУ, де на всіх небайдужих до нових технологій чекав майстер-клас з малювання 3d-ручкою. Допитливих учнів чекала «Фізична феєрія», де демонструвалися цікаві та видовищні досліди.

Під час заходу «Математика у смартфоні» кожен, кого зацікавила можливість опановувати математичні премудрості за допомогою власного смартфону познайомився з використанням додатків для мобільних телефонів системи динамічної математики GeoGebra й дізнався про принципи роботи мобільного програмного забезпечення. З учнями спілкувалися студентки 3 курсу спеціальності "Середня освіта. Математика" Олександра Трушковська, Олена Грідіна, Анастасія Лисуненко, Анна Галка та доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Крамаренко.

Учні гімназії мали можливість поставити питання викладачам та студентам щодо вибору майбутньої професії та відчути себе справжніми дослідниками.

 piknik20191

 

 

 

7987

Семінар викладачів математики та фізики закладів професійної освіти Кривого Рогу

23 жовтня на базі фізико-математичного факультету Криворізького державного педагогічного університету відбувся семінар викладачів математики та фізики закладів професійної освіти Кривого Рогу. Тема заходу «Шляхи модернізації системи навчання на засадах особистісно-зорієнтованого, діяльнісного та компетентнісного підходів при вивченні природничо-математичних дисциплін».

Відкрили захід Віталій Олексійович Сапіга, заступник голови Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти та методист Світлана Євгенівна Кичук.

Перед присутніми викладачами математики та фізики виступив завідувач кафедри математики та методики її навчання, канд. технічних наук, професор Володимир Вікторович Корольський з повідомленням про особливості навчання математики в сучасних закладах професійної освіти.

Про основні помилки, які допускають учні при складанні ЗНО з математики, поінформував кандидат педагогічних наук, старший викладач Дмитро Євгенович Бобилєв.

З доповіддю про запровадження STEM-технологій у навчанні математики виступила кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Григорівна Крамаренко.

Презентація Т. Г. Крамаренко для виступу  


Курси підвищення кваліфікації учителів математики

11 жовтня в рамках підвищення кваліфікації вчителів математики закладів середньої освіти відбулося обговорення проблем запровадження STEM-навчання.

З доповіддю про запровадження STEM-технологій у навчанні математики виступила кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Григорівна Крамаренко.

Учителі поділилися власним досвідом запровадження STEM.

Презентація Т. Г. Крамаренко для виступу  

 20181011 160221

5897

 

Цього року к. пед. н., старший викладач кафедри  математики та методики її навчання Дереза І. С. брала участь у міському інтерактивному конкурсі «Я і світ моїх захоплень» у складі журі секції «Математика». Конкурс проходив на базі Криворізької Центрально-Міської гімназії 12 квітня 2018 р. для учнів 4-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета конкурсу – залучення талановитих та здібних учнів 4-5 класів до участі в інтелектуальних змаганнях; розвиток творчої діяльності молодших школярів, пізнавальної, комунікативної та полікультурної компетентності; стимулювання творчого самовдосконалення учнів.

Як зазначає Ірина Сергіївна, конкурс був організований на високому рівні. Дуже складно було визначитися з переможцями, оскільки не зважаючи на те, що це учні тільки 4, 5 класів, представлені роботи були цікавими, практично спрямованими, ґрунтовними. В процесі захисту учні продемонстрували не тільки вільне володіння змістом своєї роботи, а й уміння публічно презентувати її результати та відстоювати власну думку.

За допомогу в організації та проведенні конкурсу Ірині Сергіївні вручено подяку.

 

P1016941

4760

Одним з актуальних напрямів модернізації та інноваційного розвитку природничо-математичного профілю освіти виступає STEM-орієнтований підхід до навчання. Цейпідхід сприяє формуванню стійкої мотивації у вивченні дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта.

STEM-освіта(від англ. Science – природничі науки, Technology – технології, Engineering – інженерія, проектування, дизайн, Mathematics – математика) – це категорія, яка визначає відповідний педагогічний процес (технологію) формування і розвитку розумово-пізнавальних і творчих якостей молоді, рівень яких визначає конкурентну спроможність на сучасному ринку праці.

Якість впровадження STEM-освіти в освітній процес багато в чому визначається компетентністю та рівнем професійної діяльності вчителів. У зв'язку з цим, необхідно під час навчання в університеті озброїти майбутніх вчителів математикизнаннями про STEM-технології та вміннями впроваджувати їх в освітній процес.

Одним із напрямів впровадження STEM-освіти в навчальний процес є мейкерство (DIY-підхід). Тому під час вивчення курсів «Аналітична геометрія», «Диференціальна геометрія і топологія» студентипід керівництвом старшого викладача кафедри математики та методики її навчання Дерези І.С. створюють інструменти для побудови ліній другого порядку (зокрема, еліпсограф, інструмент для побудови еліпса механічним способом тощо), каркасні моделі поверхонь другого порядку та їх перерізів, паперові моделі многогранників. Це сприяє більш глибокому засвоєнню тем відповідних курсів, та дає навички та досвід мейкерства для майбутньої педагогічної діяльності.

презентація

 

4759

Нинішній освітній простір пропонує безліч шляхів для зростання креативного вчителя. Проте, як не помилитися у виборі, які методи, прийоми та форми навчання обрати для своєї діяльності? Ці питання завжди хвилюватимуть педагога, який прагне самовдосконалення й професійного зростання. У наш час неможливо працювати за шаблоном.

prida4a6

Про те, як учитель повинен віднайти свій унікальний шлях у роботі, виробити систему, що допоможе виховувати талановитих і здібних учнів, а також надасть стимул для його ж розвитку, бесідуємо з вчителем математики та інформатики Криворізької педагогічної гімназії, кандидатом педагогічних наук Тетяною Придачою. Вона випускниця фізико-математичного факультету у 2010-му році.

 – Проект «Менеджмент молодого спеціаліста» розроблений мною сумісно з вчителем математики нашої гімназії, вчителем вищої категорії, вчителем-методистом Ольгою Іванівною Євстігнєєвою, – розповідає Тетяна Василівна. – Він є певною дорожньою картою педагогічного зростання молодого вчителя в умовах сучасної школи, втіленням девізу гімназії «Ми дбаємо про майбутнє України». Створена дорожна карта – це не розроблений в найдрібніших деталях точний шлях до професійного зростання молодого спеціаліста. Це певна система складових, які можуть стати орієнтиром в його діяльності. Нам надзвичайно приємно повідомити, що даний проект став переможцем міського конкурсу «Молодий вчитель – вчитель-наставник».

– Як працюється молодому вчителю в одному з кращих загальноосвітніх закладів міста?

2291

31 травня о 14.40 викладачам Криворізького державного педагогічного університету досвід використання мультимедійної дошки в підготовці майбутніх учителів презентувала доцент кафедри математики та методики її навчання Тетяна Григорівна Крамаренко.

Присутні мали змогу ознайомитися з технологією розробки уроків для дошки InterWrite, яка використовується в ауд. 314, переглянути  і "взяти участь" у проведенні низки уроків, які розробляли студенти спеціальності "Математика" в рамках вивчення курсу "Інформаційно-комунікаційні засоби навчання математики" з використанням програмного забезпечення для цієї дошки. А також ознайомитися з можливостями організації роботи "Школи у хмарах" на сервісах LearningApps та GeoGebra, переглянути низку наочностей, створених з використанням цих сервісів не лише для вивчення математики, але й інших навчальних предметів. Цікаво було присутнім дізнатися, як за допомогою програмного забезпечення для мультимедійної дошки записати скрінкасти, які на сьогодні набувають популярності в мережі YouTube, при розробці відкритих електронних навчальних курсів тощо, на скільки зручно подавати через мультимедійну дошку розробки уроків з бібліотек електронних наочностей, рекомендованих МОН для використання у школі. 

Присутні  висловлювали побажання  вдосконалювати уміння використовувати мультимедійну дошку в навчанні.


Тому для тих, хто бажає детальніше ознайомитися з технологією розробки уроків для мультимедійної дошки, радимо заповнити відповідну форму.  Час і місце проведення наступного майстер-класу буде повідомлено за отриманими адресами і телефонними номерами.


На нашу думку, доцільно 2-4 години для ознайомлення з технологією розробки уроків для мультимедійної дошки включити до офіційної програми курсів підвищення кваліфікації викладачів університету. 

2016Фіз мат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото студенти і викладачі фізико-математичного факультету університету

 


ВИКОРИСТАННЯ  У НАВЧАННІ МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ  ДОШКИ

Серед технічних новинок, що приходять сьогодні до навчальних закладів, особливе місце займають мультимедійні дошки. Завдяки їх використанню можна збільшити потенціал розкриття теми у порівнянні з використанням звичайної дошки чи навіть комп’ютера з проектором.

Доцільне використання ІКТ у навчанні сприятиме підвищенню якості освіти, а саме через якість потенціалу досягнення мети освіти та якість процесу формування професіоналізму. Тому проблема підготовки майбутнього вчителя до використання комп’ютерно-орієнтованих та хмаро-орієнтованих засобів навчання є актуальною.

2043

Станція математики "Розумники і розумниці"

20170303 09520120170303 095321

1350

Після фіналу «Євробачення» переможець має можливість поїхати в турне по Європі з концертами, щоб вболівальники могли ще і ще раз почути вподобану пісню і на власні очі побачити їх обранця. Приблизно так само має бути з переможцями міського та обласного турів конкурсу «Учитель року-2016». Про їх досвід роботи, досягнення повинні дізнаватися інші вчителі шкіл міста, на позитивних прикладах навчатися студенти - майбутні педагоги.

Про те, що до такої практики є значний інтерес, що криворізькі педагоги хочуть вчитися навчати по-новому, свідчить і кількість присутніх, які побували на майстер-класах по використанню в навчанні школярів і студентів мультимедійних засобів, Інтернету. Такі майстер-класи для студентів і викладачів фізико-математичного факультету, а потім і для вчителів математики криворізьких шкіл в стінах Криворізького державного педагогічного університету були проведені переможцем міського конкурсу "Учитель року-2016" в номінації "Математика" Анною Валеріївною Дрибас, призерами обласного туру конкурсу Наталією Сергіївною Габзовскою та Іриною Миколаївною Шабелян.

2016majsterklas1

373

День молоді - свято України, яке відзначається щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 «Про День молоді». Свято встановлене «На підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України». У 2016 році День молоді припадає на 26 червня. Саме у цей день біля «Сонячної галереї» у Кривому Розі пройшли так звані «наукові пікніки». Мета такого заходу - популяризація науки. Зокрема всі факультети педагогічного будуть представляти свої напрацювання, проводити різноманітні майстер-класи, демонстрації дослідів. 

2016piknik1

238

 

Викладачі фізико-математичного факультету Т.Г. Крамаренко та І. С. Мінтій побували на тренінгу за 10-ю версією програми «Intel Навчання для майбутнього», який проходив у місті Луцьку на базі Луцького педагогічного коледжу. 

Опубліковано в газеті "Університетські новини" за лютий 2014 року. 

Представники від Microsoft в Україні проводять підготовку майбутніх тренерів і для вищих навчальних закладів.  Подібний тренінг, але ще за 3-ю версією програми, проходив у нашому університеті для викладачів у 2005-му році. Тоді пройти тренінг змогли пройти 12 викладачів нашого навчального закладу. Пізніше було проведено ще один тренінг, але вже нашими підготовленими тренерами.

2014intel6

Під час інтелектуальної розминки

165
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30