З 1 березня по 31 липня 2022 року молоді українці матимуть можливість пройти п’ятимісячне стажування у Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія» (Internationales Parlaments-Stipendium).

 «Міжнародна парламентська стипендія» передбачає стажування в офісах депутатів Німецького Бундестагу в ролі помічників та одночасне навчання в одному з трьох провідних університетів Берліна (Берлінському Вільному університеті, Берлінському університеті ім. Гумбольдта або Берлінському технічному університеті). Програма розрахована на претендентів віком до 30 років, котрі цікавляться політикою і прагнуть брати активну участь у суспільно-політичному житті своєї країни. Передумовами участі у програмі є наявність громадянства України, диплом про вищу освіту, а також добре володіння німецькою мовою. Стипендіатам надається стипендія у сумі 500 євро, забезпечується безкоштовне проживання та медичне страхування, а також відшкодовуються транспортні витрати на подорож до та з Берліна. Детальнішу інформацію, а також необхідні формуляри можна знайти на інтернет-сторінці Німецького Бундестагу або на сайті Посольства Німеччини в Україні. Кінцевий термін подання заявок на участь у програмі – 31 липня 2021 року.

Детальніше...

15567

Триває приймання заявок для участі в черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців. 

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. 

Загальні вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 • рівень знання англійської мови достатній для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

 • щомісячна стипендія;
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2021.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Щопонеділка, 15.00-16.00, на платформі ZOOM проводяться онлайн консультації для аплікантів Visiting Scholar Program. Інформацію про доступ до зустрічі буде надсилатися на вказану аплікантом адресу за годину до початку її проведення. 

Реєстрація

   

15379

Офіс Програми академічних обмінів імені Фулбрайта та Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти повідомляють про  прийом заявок для участі у чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення досліджень на 2022-2023 академічний рік.

У прес-релізі Ви знайдете інформацію про щорічні конкурси для українських науковців, викладачів, спеціалістів, студентів та випускників ЗВО, представників громадських організацій.

Детальніше...

14758

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співпрацю в галузі освіти і науки від 14 вересня 2010 року казахстанською стороною надається 40 стипендій для навчання громадян України, зокрема за програмами бакалаврату -30, магістратури – 10 стипендій.

Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки до 15 квітня 2021 року.

ДЕТАЛЬНІШЕ

14739

У межах угоди КДПУ з Вищою Школою Лінгвістичною в Ченстохові всіх зацікавлених запрошують долучитися до програми закордонного стажування для викладачів, методистів та адміністративного персоналу українських ЗВО в рамках Європейського освітнього проекту «The Innovative Methods and Technologies of Teaching: the Newest in the European Educational Practice».

Стажування, розраховане на 180 годин, передбачає опанування проєктного підходу до організації освітнього процесу. Учасники навчаться розробляти й подавати власні обмінні, навчальні та дослідницькі проєкти для отримання фінансування зі спеціальних фондів ЄС; ознайомляться з можливостями реалізації принципу мобільності студентів і викладачів через використання фондів ЄС, призначених для фінансування компоненти мобільності; налагодять корисні зв’язки з польськими колегами.

Стажування дозволить отримати важливий досвід практичної роботи в закордонному університеті й буде засвідчене офіційним сертифікатом. Мовами навчання є польська (з перекладом), українська й російська. Частина тем може бути доступна для обговорення англійською, польською та німецькою мовами.

 З 12 до 15 квітня поточного року польські колеги пропонують приєднатися до програми підготовки та складання тесту з польської, англійської, німецької мов (на рівні В2), розробленої відповідно до загальноєвропейських мовних тестів визначення рівня сформованості мовної комунікативної компетенції. Випускники програми отримають мовний сертифікат, що підтверджує володіння іноземною мовою на рівні В2. Крім цього, можна взяти участь у програмі підтвердження знання англійської на рівні С1, яка триватиме з 14 до 17 червня 2021 р.

ДЕТАЛЬНІШЕ

14640

У межах підписаної Угоди між Урядом України та Урядом Латвії у сфері освіти, науки, молоді та спорту Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським студентам, здобувачам та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі в літніх школах у 2021/2022 навчальному році.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2021/2022 рр. відкрита та триватиме до 1 квітня 2021 року.

Усю необхідну інформацію та форми для заповнення можна знайти за покликанням

14314

Відповідно до Програми співробітництва в галузі освіти між Міністерством освіти та науки України і Міністерством освіти Словацької Республіки словацькою стороною надаються стипендії на навчання та стажування громадян України в закладах вищої освіти Словацької Республіки. Зокрема, у 2021-2022 навчальному році для українців передбачені такі квоти:

 • до 5 квот для студентів на часткове навчання до закладів вищої освіти терміном до 10 місяців;
 • до 5 квот для стажистів та докторантів/аспірантів (з метою викладання лекцій або науково-дослідницьких робіт для викладачів ЗВО або дослідників) із загальним терміном перебування до 10 місяців;
 • 5 квот для участі у літній школі з вивчення словацької мови та культури у серпні 2021 року (Studia Academica Slovaca)

Подача заявок триває до 01 квітня 2021 року.

Детальна інформація 

13894

Платформа FutureLearn  разом з Британською радою в Україні запрошує безкоштовно приєднатися до онлайн-курсів від кращих університетів Великої Британії.

Подавши заявку на один з понад ста курсів, ви зможете дізнатись, як це - навчатися в університеті Великої Британії, та отримаєте шанс здобути електронний сертифікат, як визнання вашої плідної роботи. У рамках цієї програми ви зможете:

 • отримати необмежений доступ до курсів
 • проходити курси у власному темпі
 • мати постійний доступ до матеріалів.

Реєстрація

13862

Польська академія наук (PAS) оголошує стипендіальну програму PASIFIC, що фінансується у рамках фонду MSCA COFUND. Програма PASIFIC надає можливість отримати 2-річні постдокторські стипендії провідним дослідникам будь-якої національності з різних наукових дисциплін.

 Кожному стипендіанту PASIFIC буде надано щомісячну стипендію у розмірі близько 2500 євро netto (чистими). У разі переїзду до Польщі обраного кандидата разом з сім’єю, існуватиме можливість отримати додаткову фінансову допомогу. Стипендіати PASIFIC матимуть у розпорядженні бюджет до 93 000 євро на реалізацію проекту.

 Детальныше

 

13637

Гентський університет (Universiteit Gent) надає стипендії на проведення досліджень для здобуття ступеню PhD в Бельгії. Учасники програми розпочнуть та завершать дослідження у Бельгії, а між цим працюватимете над дисертацією в Україні.

 

Це можливість для українських науковців, що мають:

 • актуальну і перспективну тему докторської дисертації;
  • наукового керівника в Гентському університеті. Щоб знайти його, ознайомтесь зі списком факультетів і тем досліджень на сайті;
  • іншу стипендію на час дослідження в Україні;
  • наукового керівника в українському університеті;
  • можливість повністю сконцентруватися на дисертації в Україні. Кандидати можуть присвячувати викладанню та іншим завданням не більше 10% свого часу.
13621
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша