14 листопада 2017р. на базі ЦДПО Криворізького державного педагогічного університету, Управління освіти і науки Криворізької міської ради, кафедри початкового навчання проведено Науково-практичний семінар «Роль читання в організації ефективної навчальної діяльності молодших школярів». Цей захід присвячено окресленню кола проблем, пов’язаних з організацією читацької діяльності молодших школярів. Спікери, які виступали в межах теоретичного модуля, зокрема проф. Я.В.Шрамко, Н.М.Токарева, О.В.Ковшар, З.М.Мірошник, С.І.Ковпік, доц. І.А.Кравцова, О.А.Павлик, Н.Г.Мельник, Г.М.Віняр, М.В.Варданян та ін., акцентували на ролі читання для інтелектуального розвитку школяра, реалізації принципу наступності в організації роботи молодшої і старшої школи, читацьких запитах сьогодення.

Практичний модуль підтвердив тезу, що творчого вчителя не можуть задовольнити технології, які гарантують лише отримання предметних знань. Метод «запам’ятай та повтори» з готовим алгоритмом дій змінено на метод пошуку, проектування, вирішення життєвих ситуацій. Учень повинен вміти здобувати знання, формулювати поняття, необхідні для розв’язання завдань. Для цього, зауважено учителями-методистами міста, необхідно створювати умови для формування емоційного інтелекту, формувати продуктивні навички читання.

Квітень 2018