Кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання
Факультет іноземних мов

10 COLLAGE

Студенти групи НАФ-16 вкотре були задіяні у підготовці й проведенні франкомовного заходу – вистава-гра «Кольоровий вечір», яка відбулася 12 квітня о 14.00. У заході також взяли участь студенти групи АНФ-17. Серед запрошених були представники деканату і викладачі факультету іноземних мов.

За сюжетом професор Бурдьє мріє знайти спосіб зробити всіх людей щасливими. Він вирішує створити квітку щастя, а у якості складових взяти кольори, оскільки щастя – це багатокомпонентне явище: «Le rouge cest lamour et la passion. Quand on aime et on est aimé, on est heureux.

Le jaune et l’orange c’est la lumière et le chaud.

Le vert c’est la fraîcheur et l’harmonie. L’homme a toujours besoin de l’harmonie.

Et le bleu ? Oui, le bleu c’est le ciel, le rêve ... l’eau. Oui, l’eau, l’homme consiste de l’eau, c’est indispensable.1 COLLAGE

Un peu de blanc, un peu de noir.»

«Червоний – це любов і пристрасть. Коли людина любить і її люблять, то вона щаслива.

Жовтий і оранжевий – це світло й тепло.

Зелений – це свіжість і гармонія. Людина завжди потребує гармонії.

А синій? Так, синій – це небо, мрія … вода. Так, вода, людина складається з води, це беззаперечно необхідно.

Трохи білого, трохи чорного.»

6 COLLAGE

Проте через невдалий експеримент стався вибух, і всі кольори зникають. Професор у відчаї, він звертається за допомогою до ворожки мадам де Шантьє, яка дещо заспокоює професора, сказавши, що кольори опинились у чарівному лісі, але є шанс їх повернути: професор має відгадати загадки кожної з дев’ятьох «хранительок кольорів».

Далі захід набув форми гри, де студенти презентували кожен свій колір (цей колір був таємницею абсолютно для всіх, це була обов’язкова умова при підготовці заходу) за допомогою загадок, віршів, картинок, пісень, а глядачі й учасники вистави мали відгадати цей зашифрований колір. Нагородою слугувала пелюстка відгаданого кольору, яку кріпили на «квітку щастя».

13 COLLAGE

Ця частина заходу пройшла дуже жваво, весело, динамічно, пізнавально, вся аудиторія долучилась до розв’язування цікавих завдань, при підготовці яких студенти проявили всі свої творчі здібності й знання. У фіналі, коли всі кольори було відгадано і «квітка щастя» знову засяяла барвами, організатор заходу, Захарова Н.О., викладач кафедри німецької мови та літератури з методикою викладання, підвела підсумки:

«La vie est belle si elle est en couleurs. Les couleurs autour de nous changent chaque seconde et si vous avez des problèmes à ce moment, cela ne signifie pas du tout que la vie est totalement noire. Regardez plus attentivement et vous verrez que la vie est pleine de couleurs différentes et la solution de votre problème est assez simple. Nous vous souhaitons que votre vie soit toujours multicolore et que vous soyez toujours heureux!»

17 COLLAGE

«Життя прекрасне, якщо воно кольорове. Кольори навколо нас змінюються щосекунди, і якщо у вас зараз проблеми, це не значить, що життя абсолютно чорне. Подивіться уважніше, і ви побачите, що життя наповнене різними кольорами і рішення вашої проблеми є досить простим. Ми вам бажаємо, щоб ваше життя було завжди різнокольоровим і щоб ви були завжди щасливі!»