Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

Викладачі: к.п.н. Красюк І.О., Пономар С. П.,

(06.04 – 24.04.2020)
Виконання лабораторних робіт з дисципліни «Рисунок»
06;13;20.04.2020 року

Змістовий блок 2. Об’ємно–просторові елементи
Тема 2.4. Лабораторні заняття (12 год.). Натюрморт з архітектурними елементами (гіпсовим орнаментом або іонічною капітеллю, півкапітеллю тощо), двома предметами різними за тоном та драперою в тоновому рішенні. Папір А2, олівець. (копії) (в разі не можливості використання архітектурних елементи знайдіть можливість замінити їх на більш складні предмети, на приклад: складні вази для квітів, предмети побуту тощо)
Завдання: закріпити знання принципів побудови архітектурних елементів, побудову складних предметів оточуючого середовища, закріпити знання конструкції основних видів складок, принципи їх створення на різних тканинах, особливості їх моделювання в малюнку; вірно скомпонувати загальне зображення натюрморту на аркуші паперу; намітити загальну форму, виявити за допомогою світлотіні характер і об’єм предметів та драпери.
Завдання для самостійного творчого удосконалення:
Завдання 1. Начерки, замальовки з теми лабораторного завдання, побудова різних за складністю предметів побуту і архітектурних елементів, використання різних графічних матеріалів (кольоровий папір, простий олівець)
Завдання 2. Виконати умовно-стилізований рисунок на основі простого натюрморту з предметів побуту на тлі різнотональних драпер з використанням різних фактур: трьохтонове (за пропорціями золотого перетину), лінійно-плямове (з введенням додаткового кольору) рішення. 2 роботи: білий або тонований папір А3, графічний олівець, лінер, маркери, гуаш, акварель.
Мета: визначити оптимальний варіант композиції, трансформувати прості предметів побуту, різні за своїми природними якостями декоративною мовою стилізації, закріпити вміння працювати різними графічними матеріалами при вирішенні творчих завдань. Визначити оптимальний варіант композиції шляхом відбору пошукового матеріалу; засобами мови, обраного художника, проявити предметну сутність простих предметів побуту, характеру опудала тварини чи птаха, різних за своїми природними якостями; творчо використати виражальні можливості лінії для передачі об’єму, фактур, ближнього та дальнього планів.

Рекомендована література
1. Беда Г. В. Основы изобразительной грамоты: Рисунок. Живопись. Композиция / Г. В. Беда .– М., 1981.
2. Волков Н. Н. Восприятие предмета и рисунка / Н. Н. Волков. - М., Изд-во АПН РСФСР, 1950.
3. Дворник Ю. В. Методичні рекомендації з ведення занять начерком для студенті 1-4 курсів / Ю. В. Дворник. – Львів. : ЛДІПДМ, 1993.
4. Дейнека А. А. Учитесь рисовать / А. А. Дейнека. - М., Изд-во Акад. художеств СССР, 1961.
5. Кузин В. С. Наброски и зарисовки / В. С. Кузин. - М., «Просвещение», 1970.
6. Медведев Л. Г. Формирование графического художественного образа на занятиях по рисунку / Л.Г. Медведев. – М., 1976.
7. Непомнящий В. М., Смирнов Г, Б. Практическое применение перспективы в станковой картине / В. М. Непомнящий. – М., 1976.
8. Одноралов Н. В. Материалы, инструменты и оборудование в изобразительном искусстве/ Н. В. Одноралов. – М., 1988.
9. Пучков А. С., Триселев А. В. Методика работы над натюрмортом / А. С. Пучков, А. В. Триселев. – М., 1982.
10. Учебный рисунок / Под ред.В. А. Королева. – М., Изобраз. искусство, 1981.
Допоміжна
1. Антонович Є. Малюнок і живопис / Є. Антонович, В. Шпільчак. - К.: Вища школа, 1990.- 84 с.
2. Велика ілюстрована енциклопедія історії мистецтв / Пер. з англ. - К.: Махаон-Україна, 2007. - 512 с.:іл.
3. Михайленко В. Є. Основи композиції (геометричні аспекти художнього формотворення) / В. Є. Михайленко, М. І. Яковлєв. - К.: Каравела, 2004. - 304 с.
4. Шаров В. С. Академическое обучение изобразительному искусству/ В. С. Шаров. – 2-е изд. – Москва: Издательство «Э», 2017.- 648 с.: ил.

Викладачі - Красюк І.О., ([email protected]) (097-359-4205)
Пономар С. П., (068-444-3986)
Консультації відбуваються за графіком на сайті кафедри образотворчого мистецтва за допомогою електронної пошти і в день занять групи за її розкладом і в соціальній мережі Instagram; Telegram; Messenger; Viber тощо.