Кафедра педагогіки та методики технологічної освіти
Факультет дошкільної і технологічної освіти

Інформація про роботу проблемних груп і гуртків кафедри педагогіки та методики технологічної освітикафедри педагогіки та методики технологічної освіти

14720

Дослідницька робота студентки групи ПСО-18 Бадеги Анни на тему: "АНАЛІЗ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО РАЙОНУ МІСТА КРИВИЙ РІГ"

Мета дослідження: аналіз стану ресторанного господарства в районі, визначенні особливостей та перспектив, а також основних сучасних
тенденцій розвитку ресторанного бізнесу в районі Провести аналіз закладів Металургійного району, порівняти та надати висновки щодо найбільш вигідних та популярних.
Завдання дослідження: провести аналіз закладів Металургійного району, порівняти та надати висновки щодо найбільш вигідних та популярних.

Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент Кулінка Юлія Сергіївна.

АНАЛІЗ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО РАЙОНУ МІСТА КРИВИЙ РІГ

14432

Магістр технологічної освіти Кравець Вікторія успішно закінчила курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

14761

На кафедрі педагогіки та методики технологічної освіти відбувся захист магістерських робіт та кваліфікаційних проектів. Студенти показали високий рівень професійних знань, володіння дослідницькими уміннями.

Захист кваліфікаційних магістерських робіт та проектів на кафедрі ПМТО (грудень, 2020 р.)

14431

НАУКА СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ПМТО 2019-2020

14468

20191227 090325

27.12.2019 на базі навчально-виробничої майстерні КДПУ ресторану «Нью-Йорк» відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт та проектів магістрів заочної форми навчання.

20191227 102409

Було представлено творчий проект «Fashion батл – дизайнерів одягу» Іляш В. С. (науковий керівник д.п.н., проф. Савченко Л.О) розглянуто проблеми фешин індустрії та виявлено їх за допомогою співставлення (батл) різні підходів до дизайну одягу. Установлено, що найбільше використовується романтичний стиль, який характеризує легкість та невагомість тканин насичених або пастельних тонів, підкреслюючи жіночність, маленькі оборки та красиві жабо, банти, квіти тощо. Ми підвели підсумок, що жорсткі закони конкурентної боротьби на ринку продукції вимагають від дизайнера враховувати вимоги споживачів до продукції, рівень розвитку нових технологій, особливості дизайнерських традицій національних шкіл, народних майстрів.

20191227 094633

Творчий проект «Інтер’єри дизайн вікон ресторану» представлений Карчевською К.В.(науковий керівник к.п.н. доц. Серьогіна І.Ю.) розробила та вивчила функціональні вимоги до інтер'єру ресторану показати, красу і привабливість інтер'єрів вікон ресторану. У проекті  розглянуто : види, колір і дизайн штор, сприйняття кольору, фактура, матеріали фіранок, тренд на комбіновані декори в вікнах, а також профіль та склопакет вікна.

 

Цікавим був захист дослідницького проекту «Кулінарія реальна та віртуальна» Білогай В.С. (науковий керівник д.п.н.,проф Савченко Л.О.) Автор проекту поставила мету - викликати в учнів різного віку інтерес до вивчення кулінарії, шляхом реального  приготування страв і віртуального завдяки конкурсних ігор, знайомству їх із рецептами десертів та закусок.  Було запропоновано техніку скетчінга - швидкого створення простих малюнків і візуальних заміток за короткий інтервал часу. Такі замальовки - скетчі - допомагають відобразити на папері перші враження, емоції та ідеї (Food-ілюстрація). Було репрезентовано: «Меню для іноземних туристів», «Сервіровка столу для невідомого гостя», онлайн ігри «КУЛІНАРІЯ», відео: канал «Свати біля плити». 

9788

20191223 085013  20191223 090229

На захисті магістерських робіт та кваліфікаційних проектів були присутні представники коледжів та технікумів Дніпропетровської області: Пісна Т. М. викладач методист, методист базового Гірничого коледжу ЗВО І-ІІ рівня акредитації Північного регіону м. Кривий Ріг, Зінченко С.М. - директор Нікопольського регіонального Центру моніторингу освіти та соціального партнерства, які запросили наших випускників до роботи у своїх навчальних закладах.

денне

23.12.2019 були захищені магістерські роботи Медведчук Ю.В. на тему: «Організація партнерської взаємодії майбутніх фахівців технологічної освіти засобом інформаційно-комунікативних технологій» та Заводовської Є.С. та тему: «Формування індивідуального стилю професійної діяльності майбутнього вчителя технологій засобами інтеракції».

20191223 092330

Так, Медведчук Ю.В. зазначила, що розроблена модель організації партнерської взаємодії засобами інформаційно-комунікативних технологій розуміємо цілісний педагогічний процес, в якому сукупність педагогічних умов спрямована на придбання студентами певних знань у здійсненні комунікації, товариськості, співпраці та на їх основі, застосування інформаційних технологій сформувати партнерську взаємодію – майбутніх фахівців технологічної освіти. Магістр Заводовська Є.С визначила, що індивідуальний стиль професійної діяльності розглядається як багатоаспектне утворення, яке включає в себе: імідж вчителя, стиль педагогічного спілкування, професіоналізм,  педагогічна взаємодію, та сприяє до ефективного здійснення  педагогічної діяльності.

Магістерська робота Медведчук

Магістерська робота Заводовська

Цікавими були представлені до захисту кваліфікаційні проекти.

Проект з розробки універсальної фотозони, підготований Братчик А.О., привернув увагу грунтовною теоретичною розробкою та креативною практичною частиною. Представлені три тематичні фотозони (весняна, зимова та осіння) були по-достоїнству оцінені державною екзаменаційною комісією, що підкріплено подякою.

 фотоз1 фотоз3т фотоз2

Захватова М.І. презентувала інформаційний проект  на тему: «Застосування крос-медійної комунікації як засіб розвитку іміджу сучасного закладу вищої освіти». Розкрила складові іміджу університету: якість освіти, образ персоналу, стиль освітньої установи, стиль взаємодії між учасниками освітнього процесу, образ керівника ЗВО, зовнішня атрибутика. ціна на освітні послуги. рівень психологічного комфорту.

У дослідженні Кульченко К.А. в основу роботи закладені проблеми інтеграції трудового навчання та робототехніки як чинник розвитку дизайнерських умінь майбутніх учителів технологій. Оригінальність ідей полягає в тому, що вперше використані технології робототехніки у формуванні дизайнерських умінь майбутніх учителів технологій. Доведено унікальність робототехніки у поєднанні конструювання, дизайну і програмування в одному курсі, а також сприяння розвитку технічної творчості як в учнів, так і у студентів. Результати роботи можуть бути використані в освітньому процесі профільної школи при вивченні технологічного профілю, а саме навчального модуля «Основи автоматики та робототехніки». Робота містить ряд методичних матеріалів, що можуть бути використані у подальшій методичній роботі.

9787

16 січня 2018 року на кафедрі педагогіки та методики технологічної освіти пройшов захист магістерських робіт студентів:

Петрук Марії Вячеславівни на тему «Дизайнерська підготовка студентів технологічного факультету засобами продуктивних технологій», науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент Савченко Лариса Олексіївна;

image 0 02 04 5d8982de7f7477daf3f151eb568243e33895602657c7d183ff20bc613a72319c V

Скубак Анни Анатоліївни на тему «Підготовка майбутніх вчителів технологій до продуктивної діяльності школярів засобами інформаційно-комунікаційних технологій», науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент Савченко Лариса Олексіївна;

image 0 02 04 fd910656499cc5192974f0cb56141204965bed3a509b176b08b95fdfc42b949f V

Полісько Наталії Вікторівни на тему «Підготовка майбутніх вчителів технологій до проектної діяльності інтерактивними  методами навчання» науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент Яковлева Вікторія Анатоліївна.

image 0 02 04 f5d327280d9e96faf43a307e6beb2083a425283d78fd2cc095886a84e339c1f8 V

На захисті магістерських робіт студенти продемонстрували високий рівень знань з обраної теми та практично доцільні методичні матеріали, а саме:

Петрук М.В. розробила сайт з дизайну інтер’єру https://sites.google.com/view/dtootd (який включає в себе комплекс дизайн-орієнтованих завдань, проектів та кейсів); представила модель  дизайнерської підготовки студентів технологічного факультету засобами продуктивних технологій, як цілісний педагогічний процес, в якому сукупність підходів дизайн-освіти спрямована на набуття майбутніми вчителями технологій певних знань, умінь і навичок, а також спрямована на розвиток особистості педагога, як майбутнього фахівця.

Автореферат М.Петрук

Скубак А.А. представила на захист веб – квест на тему: «Кухні народів світу», також створила Fashion – альбом власної колекції одягу за обраним модним будинком https://sites.google.com/view/media-osvita1/головна і веб–квест «Битва модних будинків» https://sites.google.com/view/media-osvita2/головна, та  мультимедійний лонгрид «Історія виникнення сукні»  https://sites.google.com/view/media-osvita3/головна. Представлено еволюцію виникнення сукні, історії весільної, коктельної, вечірньої, випускної та бальної суконь.  Лонгрид наповнений фотографіями, репродукціями, картинами та відеоматеріалами, які доповнює текст для кращого розуміння теми.

Автореферат А.Скубак

Полісько Н.В. розробила та представила навчально-методичний посібник до курсу «Теорія і методика навчання технологій в проектній діяльності», обґрунтувала структуру моделі формування готовності майбутніх учителів технологій до проектної діяльності засобами інтерактивних технологій.

Автореферат Н.Полісько

 

3758

15 червня 2017 року на факультеті дошкільної і технологічної освіти відбувся перший захист кваліфікаційних проектів студентів спеціальності "Технологічна освіта" освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" (група ТОКМО-16). Екзаменаційна комісія в складі Кулінки Ю.С. (голова екзаменаційної комісії), Савченко Л.О. (завідувач кафедри ПМТО) та викладачів кафедри заслухала доповіді і представлені презентації кваліфікаційних проектів.

комісія

Студенти показали високий рівень підготовки та виконання кваліфікаційних робіт і проектів. За усталеною традицією, кваліфікаційні роботи студентів спеціальності "Технологічна освіта. Конструювання і моделювання одягу" окрім пояснювальної записки включають цікаві і змістовні практичні розробки.

Відрізнявся оригінальністю творчий проект "Авторська текстильна лялька", виконаний Рязанцевою Ганною (керівник доцент Кучер С.Л.). Студентка розробила авторський дизайн та виготовила міні-колекцію текстильних ляльок в єдиному стилі, з ручним розписом обличчя.
рязанцева
 
Сучасним, змістовним і цікавим був представлений Ніколюк Аліною інформаційний проект "Сучасний імідж вчителя технологій",  (керівник доктор педагогічних наук, завідувач кафедри Савченко Л.О.). Представлені студенткою розробки викликали зацікавленість екзаменаційної комісії.
20170615 145720
 
Студентка Куценко Євгенія успішно захистила творчий проект на тему: "Проектування та виготовлення комплексного виробу "Посуд з дерева" (науковий керівник доцент Серьогіна І.Ю.). Студентка презентувала оригінальну колекцію дитячої дерев'яної мебелі.
image 0 02 05 4d53ce59310ec0ba9b78d129d41b949417fdfcc5f8ad5ca30fa1b266b3b0ff4f V
Студентка Головченко Юлія успішно захистила Етно-проект на тему: "«Українські рушники: традиції вишивання, символіка та техніка» (науковий керівник доцент Серьогіна І.Ю.). Представила цікаву колекцію українських рушників, вишитих бісером.
головченко
2104

Рік за роком студенти спеціальності "Технологічна освіта" створюють нові моделі одягу, що є обовязковим завданням при підготовці курсової роботи з "Конструювання і моделювання одягу". Курсова робота нібито підводить підсумок чотирирічного вивчення фахових дисциплін швейного профілю, та водночас надає можливості творчого сплеску, є перевіркою професіоналізму майбутніх вчителів технологій. Зазвичай, студентки вкладають всі знання і вміння у своє творіння, працюють з великим натхненням. Та особливо надихає їх усвідомлення причетності до "таємного світу моди", коли одиничні моделі можуть поєднатися у колекцію, і прозвучати потужно, яскраво, більш професійно. Саме таке прагнення втілює доцент кафедри ПМТО Кучер З.С., здійснюючи керівництво курсовими проектами студенток. Одна з таких "колективних" колекцій, що отримала назву "Мереживо фантазії" була показана на концерті "Студентська весна" 2015 року і схвалена глядачами. Прийоми перфорації шкіри, ахроматична гама, контрасти фактур, текстур тканини і кольорів - це тренди, які не покидають моду і нині. Такі спостереження спонукало викладачів кафедри організувати ретроспективну фотозйомку колекції, залучивши до неї студенток спеціальності.

1114

16

17

19

 

18

20

XJ1WTtYvBI4

21

2036
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31