Кафедра педагогіки та методики технологічної освіти
Факультет дошкільної і технологічної освіти

На період карантину, запровадженого рішенням Кабінету Міністрів України для всіх закладів освіти, на кафедрі педагогіки та методики технологічної освіти навчальний процес ведеться за розкладом в режимі віддаленого доступу (дистанційно).  КДПУ поступово переходить на єдину систему для навчання студентів – на платформі MOODLE, що забезпечує швидке поширення матеріалів та завдань для організації дистанційного освітнього процесу. Усі викладачі кафедри педагогіки та методики технологічної освіти створили і проводять заняття зі студентами ZOOM MOODLE, використовуючи електрону пошту та Viber. Викладачі кафедри педагогіки та методики технологічної освіти на період карантину забезпечують студентів усіма необхідними для самостійного вивчення: методичними рекомендаціями, матеріалами для лекційних, практичних занять відповідно до розкладу. Звіти до практичних робіт, домашні завдання, їх захист, консультації проводиться через Zoom, Skype, Viber, Telegram, електронну пошту.

Консультації проходять щодня за допомогою платформи для проведення онлайн-занять Zoom, Viber,   які надали  послуги віддаленого конференц-зв'язку.   Zoom пропонує комунікаційне програмне забезпечення, яке об'єднує відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільну спільну роботу.

Так за допомогою ZOOM 27 квітня 2020 р. на кафедрі педагогіки та методики технологічної освіти (зав. каф. професор Савченко Л.О.) відбулися ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ТА ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРІВ П.І. ШЕВЧЕНКА ТА В.С. ПІКЕЛЬНОЇ. У заході приймали участь 61 учасник з різних регіонів України, і не тільки. Так, у читаннях взяли участь Dr. Dorota Polz-Gruszka (Europejska uczelnia społeczno-techniczna w Radomiu).

Представимо найбільш цікаві є захисти проектів з дисципліни «Теорія і методика проектної діяльності» 1 курс магістратури, викладач д.п.н., проф. Савченко Л.О. Магістрантами підготовлено та захищено проекти: «Імідж веб-сайтів університетів» (Коряка Катерина); «Навколо світу cидячи на дивані»; «Факультет моїх мрій» (Сємашкіна Вікторія); «Тобі до нас!» профорієнтаційний плакат (Драгіна Наталя) на платформі ZOOM. У рамках підготовки до Міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 90-річчю КДПУ студентами підготовлено цікаві статті та тези, а також розроблені сертифікати до проведення (після закінчення карантину) FASHION батлу.

Доктор педагогічних наук, доцент Яковлева В.А. зі студентами групи ТОКМО-17 Дорошенко Аліна звітує, щодо виконання практичної частини  творчого проекту "Технологія  приготування страв із свійських птахів", яка відбулась на у Skype.

Доцент кафедри д.п.н. Кучер С. Л. для виконання студентами практичних завдань з дисципліни "Дизайн одягу та аксесуарів" (група ТОКМО-16, 4 курс) запропонувала вправи на розвиток креативнних здібностей студентів, які складалися з двох частин: 1) з рослинного матеріалу створити силует одягу на шаблоні фігури; 2) зробити ескізи на основі отриманих референсів. Студенти отримали приклад від викладача, заняття було проведено на платформі ZOOM.

Доцент Серьогіна І.Ю. провела на платформі ZOOM  онлайн-захист творчого проекту студентки 5 курсу гр. ТОКМОм-15 Каряки Катерини з дисципліни "Технологія побутової діяльності" на тему: "Сучасні прийоми виготовлення та оформлення оберегів власними руками.

Доцент Кулінка Ю.С. вивчаючи курс «Організація ресторанного господарства», студентам групи ТУР-17   звернула увагу на детальне вивчення видів сервісу, послуг закладів ресторанного господарства (їх корекція в умовах пандемії), а також приділити увагу національним особливостям приготування страв, асортименту продукції ресторанного господарства. Готуючись до практичних робіт студенти аналізують види сервісу в залежності від категорії споживачів, особливу увагу приділяючи кейтеринговим послугам, вивчають національні кухні. Було предсавлено проекти, презентації розроблені студентами на платформі ZOOM.

Дистанційне заняття в  Zoom з дисципліни: "Практикум з художньої обробки конструкційних матеріалів" гр.ТОКМО-16 на тему: "Техніка виконання вишивки болгарським хрестом" провела .викладач: к.п.н., доцент Волкова Н.В.

Отже, викладачами кафедри педагогіки та методики технологічної освіти використовують:

MOODL

ZOOM

Viber

Електронна

пошта

Skype

Для проведення тестового контролю, самостійної роботи, завдань з створення презентацій до семінарських занять, та надання студентам лекційного/теоретичного матеріалу.

Для захисту проектів. Курсових робіт. Проведення відео-конференцій

Для перегляду фото та відео-матеріалів

Для перевірки курсових робіт. рефератів

Для консультування студентів при проведені практичних робіт.

Детальніше, просимо переглянути рубрику навчальний процес кафедри педагогіки та методики технологічної освіти

Спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

(Конструювання та моделювання одягу; Автосправа)

Спеціальність 242 Туризм

Спеціальність 015 Професійна освіта (транспорт)

Спеціальність 015 Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)

Спеціальність 015 Професійна освіта (Сфера обслуговування)

Дистанційне навчання кафедри ПМТО

Метод_реком_Курсова_з_педагогіки_Савченко

Курси І.Ю.Серьогіної

Курси С.Л.Кучер

Курси Л.О.Савченко Завдання для 5 курсу Савченко_ЛО
  Загальна педагогіка. 2 к. ДВП Савченко Л.О.
  Загальна педагогіка. 2 к. ТО Савченко Л.О.
  предмет "Загальна педгогіка"" Модуль "Історія педагогіки 2 курс ТО і ПО
  предмет "Загальна педгогіка"" Модуль "Історія педагогіки 2 курс
  предмет "Загальна педгогіка"" Модуль "Історія педагогіки_2

Курси Ю.С.Кулінки Лекції з ТОРГ