Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

На початку весни вже п’ять років поспіль освітянська спільнота Кривого Рогу має можливість об’єднатися в обговоренні злободенних проблем розвитку вітчизняної педагогічної думки під час проведення щорічного регіонального науково-методичного семінару, що проводиться кафедрою педагогіки КДПУ. В попередні роки темами для обговорення були: «Формування іміджу вчителя в умовах сучасної освітньої практики» (2014 р.); «Інноваційна педагогічна діяльність як фактор попередження емоційного вигоряння вчителя» (2015 р.); «Модернізація сучасної освіти: теоретичні та прикладні аспекти» (2016 р.); «Використання новітніх педагогічних технологій в умовах модернізації сучасної освіти» (2017 р.). Цього року (23 березня) кафедрою педагогіки КДПУ було проведено черговий регіональний семінар на тему: «Шкільна освіта в сучасному освітньому просторі: Концепція нової української школи”».

23.03.18 1

На початку семінару із привітанням виступила проректор з наукової роботи КДПУ, доктор педагогічних наук, професор В.А. Гаманюк. Про виклики, що постали перед сучасною педагогікою, розповіла завудівач кафедри педагогіки, доктор педагогічних наук, професор Т.О.Дороніна. Модератором заходу виступила доцент кафедри педагогіки ЩербинаС.М., яка також привітала учасників семінару, визначила його основні напрями та загальний регламент роботи.

23.03.18 2

У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники міських закладів освіти: Антоненко Л.С., Лакшинська З.В., Могуща В.В. (КЗШ № 72); Гаврилець Я.О., Коваленко В.С. (КЗШ №52); Бажан Л.В., Білозір О.С., Васільєва О.К., Слюзко Т.Р. (Криворізька Центрально-міська гімназія), Бугаєва В.В. (КЗ «ДНЗ (ясла-садок) № 17 КТ») Дармостук Є.Ю., Яковлєва О.М. (КЗ «ДНЗ(ясла-садок) № 6 КТ»); Герман О.А. (Криворізький професійний будівельний ліцей); Гура Т.О. (КЗШ №7);  Квітка Т.В. (Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського); Мюллер М.І., Новікова В.Г. (КЗШ №122); Побоча Т.Д. (КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти»); Саліш О.В, (КЗ «ДНЗ(ясла-садок) № 162 КТ»); Станіславська О.В, (КЗШ №65); Чупилко О.О. (Червонозабійницька ЗОШ).

23.03.18 3

Зі своїми доповідями, які містили проміжні результати наукових досліджень виступили аспіранти (Гостра К.В., Дубель І.М.; Івченко В.І., Ланецька Ю.А., Селищева І.А., Ступак К.Є. ) та магістранти (Дробніца І.П., Ізмайлова К.В., Кравець К.Ю., Мясоєдова Т.І., Микитенко М.В.) кафедри педагогіки.

23.03.18 4

У своїх доповідях-повідомленнях присутні торкнулися питань інноваційних процесів розвитку вітчизняної освіти; педагогічних технологій організації освітнього простору в загальноосвітніх закладах; сучасних підходів до підготовки педагогічних фахівців шкільної освіти. Окремого обговорення набула тема педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського, з огляду на ювілей Видатного вітчизняного педагога, мислителя, Учителя.

23.03.18 5

Педагогічна спільнота привітала майбутніх педагогів, які також мали можливість долучитися до спільного заходу та підготували повідомлення під керівництвом досвідчених викладачів кафедри: студенти факультету географії, туризму та історії (Архіпова А.І., Каращук Є.О., Федорук Ю.А.; науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Білоус О.С.) студенти фізико-математичного факультету (Грідіна О.О., Дацька Н.І., Загородько П.В., Рубан В.Р., Лисуненко А.В., Мошков І.Д.; науковий керівник – кандидат педагогічних наук Волощук І.А.); студентка природничого факультету (Горазова К.А.; науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Іванова В.В.).

23.03.18 6

Матеріали проведеного семінару увійшли до збірника науково-методичних праць кафедри педагогіки КДПУ «Педагогічне Криворіжжя» (№4; 2018).

Ознайомися із програмою семінару та доповідями його учасників можна тут.

Фотозвіт за посиланням.