Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

20 березня у Криворізькому державному педагогічному університеті кафедрою педагогіки було проведенорегіональний науково-практичний семінар на тему: «Навчання впродовж життя як концептуальна ідея розвитку сучасної моделі освіти».

семінар 20.03.19

Із вступним словом до учасників семінару звернулася доктор пед. наук, професор Т.О. Дороніна, яка звернула увагу на перспективи вищої освіти в сучасному розвитку країни, підкреслила необхідність освіти під час всього життя, наголосила на значенні підготовці професійоналів освітньої галузі системи soft skills навичок, чому сприяє навчання НПП через аспірантуру, запросила освітню спільноту міста до участі у модернізації програми.

У семінарі взяли участь керівники та вчителі шкіл м. Кривого Рогу та приміських шкіл, викладачі, аспіранти, магістри та студенти КДПУ.

Цікавою була доповідь вчителя інформатики Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 113 Т.О. Власової, яка торкнулася проблем формування ікт-компетентності сучасного вчителя.

семінар 20.03.19 1

На семінарі виступила начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами – Н.Є. Кожем’яка, яка розповіла про роботу та можливості центру з надання безоплатної правової допомоги щодо захисту інтересів та прав громадян, пільги та державні гарантії тощо.

семінар 20.0319 5

Студентка факультету української філології КДПУ, Д.В. Довгопола розповіла про «Особливості застосування теоретичних праць В.О. Сухомлинського та А.С. Макаренко у ХХІ столітті у формуванні особистості через колектив у сучасній школі»; студентка факультету іноземних мов КДПУ, К.Ю. Гуріна розкрила «Роль інформаційно-комунікативних технологій в організації безперервної освіті»; студентка факультету іноземних мов КДПУ, Ф.А. Геккієва доповіла про «Родинні витоки гендерної соціалізації».

семінар 20.03.19 2

Магістерка Ю.А. Федорук у своїй доповіді «Використання інноваційних технологій навчання у вищий школі» порушила проблемні питання, що викликали жваве обговорення. Із доповіддю «Комунікативна компетентність як складник професійної компетентності сучасного вчителя» виступила магістерка Ю.О. Герасименко. Вихователь КДНЗ № 1, студентка природничого факультету КДПУ, К.А. Нікола виступила з доповіддю «Формування екологічної компетентності учнів у процесі вивчення біології».

20.03.19 4

На семінарі у жвавій дискусії були обговорені питання державної освітньої політики України, соціокультурні питання розвитку концепції безперервної освіти, інноваційні процеси та педагогічні технології організації безперервної освіти.

20.03.19 3

Всі учасники семінару були відзначені сертифікатами. Матеріали виступів опубліковані у часопису кафедри педагогіки «Педагогічне Криворіжжя» (2019, № 5).

Кафедра педагогіка щиро вдячна працівникам інформаційно-бібліографічного відділу (О. Поліщук та С. Кочерга), які забезпечили інформаційний супровід семінару.

Наступний семінар відбудеться на початку 2020 р.

Запрошуємо до участі колег, які небайдужі до проблем розвитку вищої педагогічної освіти.

Відповідальна за проведення семінару, кандидат педагогічних наук, доцент А.М. Король.