Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

Вчимося створювати 1

Вчимося створювати недискримінаційний освітній контент для Нової української школи

З 17 по 18 жовтня 2020 року у м. Харків (у приміщенні Fabrika.space) відбулася очна частина тренінгової програми «Створюємо недискримінаційний освітній контент», організований Посольством Швеції в Києві, Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, ГО «Едкемп Україна», ГО «ГІАЦ «КРОНА»  на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо усунення з освітнього контенту випадків прямої та/чи прихованої дискримінації. У  заході взяли участь завідувачка кафедри початкової освіти Криворізького державного педагогічного університету, к.п.н., доцентка Павлик Олена Анатоліївна та ст. викладачка кафедри початкової освіти КДПУ, методистка відділу навчальної літератури Українського інституту розвитку освіти Лисогор Людмила Петрівна.

Учасники тренінгу отримали цінну інформацію про дискримінацію, зокрема в освіті, її ознаки, форми, про антидискримінаційну експертизу підручників у руслі державної політики, під час виконання інтерактивних вправ, розв'язування кейсів під керівництвом досвідчених тренерів (Олег Марущенко, Ольга Расказова, Ірина Ракитська)  набули досвіду розпізнавати показники дискримінації в навчальному контенті, виявляти і усувати ознаки дискримінаційної мови, ознайомилися з експонатами Музею  жіночої та гендерної історії.

Тренінговою програмою передбачено також онлай-зустріч з Дмитром Булановим, креативним директором, співавтором бренд-айдентики  Міністерства освіти і науки України (2017) , туристичних брендів України (з 2014р.) щодо трендів сучасного дизайну навчального контенту.

Вчимося створювати 2

Вчимося створювати 3

Вчимося створювати 4

Вчимося створювати 5Вчимося створювати 6Вчимося створювати 7вчимося 8Вчимося створювативчимося 10вчимося11