Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

image017

Народилася 17 вересня 1952 р. в м. Кривий Ріг. У 1970 р. закінчила Криворізьку середню загальноосвітню школу №32 і вступила до Криворізького державного педагогічного інституту, який закінчила з відзнакою в 1975 р. за спеціальністю «Вчитель математики і фізики». З 1975 р. по 1980 р. працювала на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи і вчителя математики Тритузнянської середньої школи Солонянського р-ну Дніпропетровської області.

З 1981 року працює у КДПУ спочатку асистентом кафедри математики на фізико-математичному факультеті, а з 1985 року на кафедрі педагогіки і методики початкового навчання факультету підготовки вчителів початкових класів на посаді старшого викладача, доцента. З 2001р. працює на посаді доцента кафедри змісту і методики початкового навчання педагогічного факультету і викладає такі навчальні дисципліни: математику, методику викладання математики молодших школярів та математичні методи в педагогічних дослідженнях.

У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію за напрямом 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України (нині Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України).

Наукове коло інтересів визначається такими напрямами: розробка системи сприяння становленню творчої особистості майбутнього вчителя, ліцеїста, молодшого школяра; система організації самостійної роботи студентів з математики в умовах кредитно-модульної системи навчання; оновлення змісту загальної початкової математичної освіти; формування здатності студентів до науково-дослідницької діяльності.

У 2008 р. та 2009 р. вийшли  друком дві монографії в співавторстві з вітчизняними дослідниками проблем реформування системи освіти в Україні: Моделювання соціально-психологічних систем; Освітній простір розвитку особистості в економіці знань. Має понад 50 друкованих праць.

У 2001 р. брала участь у роботі Першого Міжнародного конгресу «Слов'янський Педагогічний Собор», член-кореспондент Міжнародної Слов'янської Академії Освіти ім. Я.А. Коменського (МСАО). Активно співпрацює з вітчизняними і зарубіжними вченими щодо створення Слов'янського освітнього простору. Брала участь у роботі Третіх Слов'янських педагогічних читаннях, які проходили у 2004 р. на базі КДПУ. Нагороджена грамотою Президії МСАО ім. Я.А. Коменського за підтримку і активне сприяння інтеграційним процесам у сфері культури, науки і освіти на шляху формування цілісного полікультурного слов'янського освітнього простору.