img6

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України повідомляє, що Всеукраїнський Культурно-науковий фонд Т. Г. Шевченка проводить Всеукраїнський краєзнавчий конкурс «От де, люде, наша слава, слава України», до участі в якому запрошується студентська та учнівська молодь.

Метою конкурсу є формування національної свідомості, сприяння виявленню талановитих дослідників, зацікавлених у розвитку шевченкознавства, популяризації як творчості Т. Г. Шевченка, так і діяльності та творчості своїх видатних земляків. Змагання покликане відродити незнані, забуті, призабуті імена відданих синів і дочок України, які, надихаючись Кобзаревим Словом, боролися, працювали в ім'я своєї країни.

Завданням конкурсу є пошук та дослідження нових або малопоширених на широкий загал матеріалів про знаних і маловідомих діячів національної культури, науки, громадських та політичних діячів рідного краю, які у своїй діяльності сповідували світоглядні засади Тараса Шевченка та зверталися до них публічно; пошук і відкриття нових імен своїх земляків, які зробили внесок у розвиток держави та свого рідного краю, надихаючись Словом Кобзаря, зокрема дослідників у галузі місцевого шевченкознавства, а також сучасників поета, які були з ним знайомі, знали та поширювали його творчість.

img12

Учасникам конкурсу необхідно подати роботи в жанрі дослідницької статті. Реєстрація та приймання робіт триватимуть з 1 грудня 2024 року по 15 січня 2025 року, а результати конкурсу будуть презентовані 9 березня 2025 року. З положенням та умовами проведення конкурсу можна ознайомитися на сторінках сайту; реєстрацію буде відкрито за покликанням.

Жовтень 2024