Навколо5 040523

4 травня 2023 року в читальній залі бібліотеки КДПУ зібралися науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти й випускники факультету української філології, щоб взяти участь у презентації п’ятого ювілейного випуску поетичної збірки «НавКоло».

img13

«Спільному поетичному проєкту студентів і викладачів факультету української філології вже вісім років. Це видання стало важливим елементом промоції факультету: збірку презентували в бібліотеках міста. П’ятий випуск з обкладинкою в патріотичних кольорах присвячено майбутній Перемозі, нашим ЗСУ та незламній українській нації», – розповіла модератор презентації, доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератур С. І. Ковпік.

img18

Світлана Іванівна нагадала історію започаткування збірки, на створення якої надихнув поетичний марафон, організований філологами КДПУ; звернула увагу присутніх на художнє оформлення видання, суголосне змісту поезій.

img19

«Коли ми починали цей поетичний проєкт, ми вже були переконані, що збірка «НавКоло» стане для нас традиційною. Дійсно, творча співпраця викладачів і студентів подарувала нам чудові колекції живої сучасної поезії, і нині ми презентуємо вже п’ятий випуск факультетської збірки», – поділилася декан факультету української філології, кандидат філологічних наук, доцент Л. М. Семененко.

img22

Завідувач кафедри української та світової літератур, кандидат філологічних наук, доцент Н. Г. Мельник розповіла про те, як змінювалася концепція збірки та розширювався її жанровий діапазон; як з’явилася ідея робити збірки з настроєм, відповідним певному сезону.

img27

Студент гр. УАФ-22 Данило Дятел (Дятловський) розповів про мотивацію та джерела натхнення сучасних поетів воєнної доби й продекламував власний вірш «Місто-фортеця – мій Кривий Ріг». Свої вірші також представили Аліна Золотарьова, студентка гр. УФР-22 («Навіки пам‘ятати»), Карина Мачуліна, студентка гр. УФР-22 («Прийшов ти сюди, клятий москаль…»), Олександра Шишова, студентка гр. УІФ-22 («Песику Криму та його сім‘ї»), Юлія Гаврилевич, студентка гр. УПФ-21 («Чи  цінуєш те, що маєш?»), Дарія Горіна, студентка гр. УАФ-22 («Волошка ніжна проростала»), Анна Мірошніченко, студентка гр. УПФ-22 («І знов зустрілись навесні»).

img30

Щирі емоції та філософські роздуми, незламний оптимізм попри всі випробування стали лейтмотивом поетичних творів авторів збірки.

Більше фото в галереї

Травень 2024