25 квітня 2024 року кафедра історії КДПУ організувала та провела Х історико-краєзнавчі читання «Криворіжжя: погляд у минуле…». До онлайн-конференції доєдналися криворізькі та київські історики, краєзнавці, журналісти, здобувачі вищої освіти.

Модератор заходу, завідувач кафедри історії, кандидат історичних наук, доцент Н. А. Печеніна привітала присутніх та окреслила регламент і тематику конференції. «Ми визначаємо важливою складовою нашої освітньої програми «Історія та суспільствознавчі дисципліни» те, що в ній враховано потреби нашого регіону при підготовці майбутніх фахівців освітньої сфери. Локальна історія, краєзнавча тематика і є тими напрямами, які сприяють успішності програми», – підкреслила вона у вступному слові.

Було представлено п’ять доповідей, присвячених різним періодам історії Криворіжжя; після кожної з них учасники конференції долучалися до загального обговорення та ставили запитання спікерам. Завідувач Державного архіву друку Книжкової палати України ім. І Федорова (м. Київ), кандидат історичних наук, доцент Лариса Дояр у своїй доповіді висвітлила тему друкованих видань Кривого Рогу 1920-1930-х років.

Доктор історичних наук, професор кафедри історії КДПУ Наталя Романець виступила з доповіддю на тему «Режим «чорних дощок» на Криворіжжі».

Кандидат історичних наук, доцент, член Національної спілки краєзнавців України Надія Товстоляк поділилася з колегами науковими розвідками з історії КДПУ в 1939-1940 роках.

Науковий співробітник Тернівського філіалу КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР Олеся Тарабара представила доповідь за спогадами Г. Г. Беня, присвячену історії Веселих Тернів у роки Другої світової війни.

Кандидат історичних наук, доцент Тетяна Мак виступила з доповіддю, присвяченою сучасній історії України, в якій розповіла про комбатантів з історичною освітою та комеморативні практики істориків Криворізького педагогічного.

Крім доповідей, представлених на онлайн-конференції, до збірника матеріалів Х історико-краєзнавчих читань увійде низка статей науково-педагогічних працівників, наукових співробітників, фахівців музейної справи та студентів ІІ курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія).

Травень 2024