1

6 червня 2023 року користувачі освітньої онлайн-платформи Ukraine Global Faculty мали можливість взяти участь у лекції доцента кафедри кількісної психології Університету Барселони, старшого наукового співробітника Інституту біомедичних досліджень Bellvitge Карлеса Соріано-Маса «Approaches for Assessing Brain Activity at Rest».

2

Лектор викладає кількісну психологію в Університеті Барселони та здійснює міждисциплінарні дослідження з нейронаук, психіатрії, психології; вивчаючи зміни на рівні нейронних мереж мозку при розладах психічного здоров'я, використовує різні методи нейровізуалізації. Наукові результати К. Соріано-Маса застосовуються під час досліджень обсесивно-компульсивних розладів, з яких він є визнаним експертом, а також для вивчення розладів настрою та тривожних розладів.

3

Учений співпрацює з Біомедичним науково-дослідним інститутом Bellvitge (м. Барселона) та є дописувачем авторитетних наукових журналів, зокрема Biological Psychiatry, Molecular Psychiatry та Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry.

4

«Відомо, що функціональна нейровізуалізація є джерелом інформації про мозкову діяльність під час когнітивної, емоційної або сенсомоторної активності. За останні роки було досягнуто значного прогресу також і в галузі розробки методів опису узгоджених моделей активності між віддаленими ділянками мозку в стані спокою. Це забезпечило нові можливості для розуміння функціонування мозку та його змін», – зазначено в анотації до лекції.

5

Під час онлайн-зустрічі було розглянуто різні методи вивчення активності мозку та зв’язків його ділянок у стані спокою. Карлес Соріано-Мас розповів, як можна об’єднати ці відомості задля отримання цілісної інформації про мозкову діяльність.

6

Спікер підготував для учасників UGF добірку літератури, яку він рекомендує прочитати, щоб краще зрозуміти предмет лекції:

  • Poldrack RA, Mumford, JA, Nichols TE. Handbook of Functional MRI Data Analysis. Cambridge University Press, October 2011;
  • Bijsterbosch J, Smith SM, Beckmann CF. Introduction to Resting State fMRI Functional Connectivity. Oxford University Press, June 2017;
  • Schirmer M, Arichi T, Chung AW (Eds). Connectome Analysis. Characterization, Methods, and Analysis. Elsevier, June 2023.

7

Англомовну лекцію можна було слухати українською, обравши опцію синхронного перекладу в налаштуваннях онлайн-конференції. Запитання в чаті, на які після викладу основного матеріалу відповів лектор, ставили англійською.

8

Учасники Ukraine Global Faculty, які були присутні на лекції, протягом трьох днів після закінчення трансляції можуть самостійно згенерувати відповідний сертифікат на сайті проєкту, а також переглянути відеозапис, який стане доступним на четвертий день після лекції.

9

Охочі поділитися думками та пропозиціями щодо роботи міжнародної освітньої онлайн-платформи можуть зробити це за покликанням, взявши участь в опитуванні від UGF. Дізнавайтеся про нові лекції та воркшопи від експертів світового рівня на сайті й Facebook-сторінці КДПУ; більше новин проєкту читайте на Telegram-каналі й Фейсбуці Ukraine Global Faculty.

22614
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30