Попри виклики воєнного стану в нашому університеті триває плідна науково-дослідницька діяльність. 3 березня 2023 року в онлайн-режимі відбулася звітна наукова конференція викладачів Криворізького педагогічного за 2022 рік.

Порядок денний конференції передбачав участь у пленарному засіданні й роботу в секціях. Зі вступним словом і побажаннями плідної роботи до присутніх звернувся ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко. «У минулому році, попри всі випробування воєнного стану, наш університет підтримував гідний рівень науково-освітньої діяльності, мав високі наукометричні показники й значну міжнародну академічну мобільність. Ми успішно тримаємо власний науково-освітній фронт і робимо свій внесок до Перемоги України. Працівники КДПУ мають надзвичайно розгалужені наукові інтереси, тому на пленарному засіданні звітної конференції викладачів нашого університету буде представлено низку доповідей з різних сфер наукового знання», – підкреслив Ярослав Владиславович.

Проректор з наукової роботи, проф. В. А. Гаманюк детально розповіла про наукову й науково-технічну діяльність КДПУ в 2022 році, висвітлила кількісні показники публікаційної активності, захистів дисертацій, здобуття наукових ступенів і вчених звань, налагодження співпраці з іноземними колегами. За результатами науково-дослідницької роботи в 2022 році було нагороджено багатьох науково-педагогічних працівників.

Першу доповідь у межах пленарного засідання представила декан факультету іноземних мов, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри перекладу та слов’янської філології М. В. Варданян. Науковиця висвітлила результати розвідок із міждисциплінарної теми «Дитяча література в міжнародній екогуманітаристиці: природа, екологічні забруднення та глобальні зміни клімату».

Доповідь «Фінські проєкти кафедри початкової освіти» підготував тандем дослідниць: в. о. завідувача кафедри початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент О. А. Павлик і кандидат біологічних наук, доцент кафедри початкової освіти Л. П. Лисогор.

Завідувач кафедри загальної та вікової психології, доктор психологічних наук, професор Н. М. Токарева представила власні наукові результати з теми «Виміри суб’єктивного світосприймання у перспективі дорослішання».

Після завершення пленарного засідання учасники конференції долучилися до роботи в тематичних секціях.