05 червня 2023 року відбулася нарада при ректорові університету, у якій узяли участь проректори, декани факультетів, завідувач навчально-методичного відділу, головний бухгалтер та голова профкому університету. Під час наради обговорено результати реєстрації студентів на вибіркові дисципліни 2023-2023 н. р.

На нараді доповідала Бондаренко О. В., завідувач навчально-методичного відділу, яка узагальнила результати реєстрації студентів задля вивчення вибіркових дисциплін у наступному навчальному році. Ольга Володимирівна поінформувала, що, відповідно до розпорядження від 22 листопада 2022 р. № 64, у 2023–2024 н. р. передбачено викладання вибіркових дисциплін циклу загальної підготовки бакалаврів за навчальними планами 2017-2020, 2021-2022 років; професійної підготовки бакалаврів за навчальними планами 2017-2022 років, а також дисципліни за вибором загальної та професійної підготовки магістрів.

Цьогоріч з 05 до 25 квітня студенти майбутніх ІІ, ІІІ і IV курсів обирали дисципліни вільного вибору за допомогою спеціального програмного забезпечення, розробленого фахівцями інформаційно-обчислювального центру, доступ до реєстраційної форми здійснювався на платформі MOODLE. Дисципліни циклу професійної підготовки здобувачі освіти обирали шляхом заповнення реєстраційних форм у СУЕНК університету, розроблених методистами сектору моніторингу якості освіти навчально-методичного відділу.

З-поміж дисциплін вільного вибору найчастіше студенти реєструвалися для вивчення таких навчальних курсів, як-от: «Логіка», «Етика», «Медіапсихологія», «Гендерна педагогіка», «Етика та психологія сімейного життя», «Соціальна психологія спілкування», «Соціологія сім’ї та шлюбу», «Основи соціології». Активно студенти обирали для вивчення в наступному навчальному році й дисципліни вільного вибору, запропоновані кафедрами незалежно від спеціальності та освітньої програми. Здобувачі освіти надали перевагу таким дисциплінам, як-от: «Психологічні основи життєвого успіху», «Культура професійного педагогічного спілкування», «Хімія здоров’я та краси», «Англійська мова за кордоном» тощо.

Наразі за результатами реєстрації та перереєстрації формуються групи для вивчення вибіркових дисциплін.

В обговоренні взяли участь перший проректор та декани факультетів.

Підсумовуючи, ректор Шрамко Я. В. зазначив, що реєстрація студентів задля вивчення вибіркових дисциплін є позитивною практикою, яка успішно реалізується в університеті. Ярослав Владиславович наголосив, що відповідно до Положення про індивідуальну освітню траєкторію здобувачів вищої освіти в КДПУ навчально-методичний відділ має своєчасно сформувати групи студентів, інформацію про які передати в деканати, відповідним кафедрам і диспетчерам для складання розкладу на 2023-2024 н. р.

У різному виступили:

– Матіщук О. А., декан факультету географії, туризму та історії, відповідальний за тимчасовий екзаменаційний центр, який поінформував присутніх про особливості складання НМТ на базі КДПУ.