17 жовтня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Криворізького державного педагогічного університету.

До порядку денного було включено два основні питання:

1. З інформацією про підсумки акредитації освітніх програм у 2023-2024 н.р. та про підготовку до акредитації у 2024-2025 н.р. виступила перший проректор. Остроушко О. А. узагальнила інформацію щодо відповідності критеріям оцінювання якості освітніх програм, акредитованих у 2023-2024 н.р. (з урахуванням зауважень від експертних груп, галузевих експертних рад і НАЗЯВО); закцентувала на виконанні наданих рекомендацій з удосконалення освітньої діяльності університету; наголосила на змінах у нормативно-правових документах, що регулюють питання акредитації освітніх програм; висловила подяку сектору акредитації і ліцензування, навчально-методичному відділу, гарантам, кафедрам, працівникам усіх структурних підрозділів, студентам, представникам студентського самоврядування, які брали участь у процедурі акредитації протягом 2023-2024 н.р., презентувала графік акредитації освітніх програм КДПУ на 2024-2025 н.р. Підсумовуючи, ректор Шрамко Я. В. наголосив на тому, що засади нормативної бази провадження освітнього процесу в КДПУ визначають і регулюють внутрішнє забезпечення якості освітнього процесу; закцентував на важливості своєчасного оприлюднення на офіційному вебсайті КДПУ точної та достовірної інформації про освітні програми задля інформування відповідних зацікавлених сторін і суспільства.
  2. Перший проректор Остроушко О. А. також презентувала доповідь про кваліфікаційні роботи бакалаврів і магістрів у КДПУ. За підсумками обговорення Вченою радою було ухвалено рішення про оновлення (у разі необхідності) методичних рекомендацій до виконання кваліфікаційних робіт і розміщення їх на офіційних вебсторінках кафедр; про необхідність диференціювання тематики кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також вимог до їх змісту та структури; про дотримання повною мірою при підготовці та захисті кваліфікаційних робіт вимог розділу 5 Положення про кваліфікаційні роботи у КДПУ; про необхідність акцентування студентам на тому, що допустимий відсоток академічного плагіату в кваліфікаційних роботах дорівнює нулю.

Вчена рада також рекомендувала до участі в другому етапі конкурсного відбору проєкти фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, виконання яких розпочнеться у 2025 році за рахунок коштів державного бюджету; розглянула питання відділу аспірантури, докторантури та наукової роботи; обговорила інші питання, що забезпечують освітню та наукову діяльність КДПУ.

З рішеннями Вченої ради можна ознайомитись за покликаннями:

Рішення 1 Вченої ради від 17.10.2024 р. (завантажити)

Рішення 2 Вченої ради від 17.10.2024 р. (завантажити)

Жовтень 2024