У шаховому клубі "Еліта" Криворізького державного педагогічного університету 5 грудня 2019 року пройшов Перший відкритий чемпіонат КДПУ з шахів, присвячений пам'яті Володимира Ківи, в якому взяли участь 28 найкращих шахістів університету та міста. Зі словами привітання до учасників змагань звернулася перший проректор університету Остроушко Оксана Андріївна, яка зазначила вагомий внесок Ківи Володимира Олександровича кандидата педагогічних наук, доцента у горомадське життя навчального закладу та найпоширеніших ігор сучасності шахів і побажала учасникам успіхів. Голова первинної профспілкової організації КДПУ Бурман Людмила Володимирівна в своїй промові зазначила про важливі віхи біографії Ківи В.О., який працював у педагогічному біля 60 років і значимість його професійної та громадської діяльності для життя університету. Також оголосила, що за положенням чемпіонату, організаторами якого виступають первинна профспілкова організація КДПУ, шаховий клуб "Еліта" університету та федерація шахів міста Кривого Рогу, призери отримують грамоти, грошове заохочення, а переможець і кубок із іменною табличкою. На урочистому відкритті чемпіонату був присутній проректор з виховної роботи Лисечко Валерій Петрович, декан природничого факультету Євтушенко Едуард Олексійович та інші.

Художній керівник студентського клубу Сухотіна Марія Михайлівна була ведучою урочистого відкриття заходу і представила для присутніх яскраву презентацію із сторінок життя Ківи Володимира Олександровича.

На початку змагань перед учасниками головний суддя Мозговий Ігор Олександрович наголосив про основні моменти організації та правила шахового кодексу. В чемпіонаті приймали участь студенти педагогічного університету: Антонюк Кароліна, Дунаєв Іван, Петровський Іван, Дмитрук Катерина (ДТО); Горовий Іван, Куделя Валерія, Ніконенко Марія, Орел Давид, Нечипорук Микола (ГТІ); Дікарев Сергій, Корнієнко Валерій (ФІМ), Смаль Володимир (ФМ), а також працівники: Моісєєнко Михайло, Слюсаренко Микола (ФМФ), Томашевський Володимир (ФМ), Малигін Олександ (ФІМ). В змаганнях приймали участь вихованці дитячо-юнацької спортивної школи №3: Куцик Микола, Лях Василь, Гладкий Макар, Мінаєва Юліана, із них Лях В. (11 років) і Мінаєва Ю. (13 років) мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях. У шаховому турнірі також взяли участь Медведєв Дмитро, випускник ФМФ Сердюк Дементій, Пшеничний Володимир, Чубенко Євгеній (журналіст), Шестопалов Валерій, Штельмах Володимир, Мірошніченко Максим, Зеленюк Олег (популяризатор гри у шахи).

У шаховому турнірі, який був організований за швейцарською системою і проходив у 7 турів, відповідно набраних очок, були визначені такі перможці.

Перше місце зайняв Мірошніченко Максим КМС і який на сьогоднішній час має майстерський рейтинг.  Мірошніченко Максим, відповідно запланованих заході шахового клубу, є запрошенним гостем на зустріч зі студентами, що присвячена Всесвітньому дню здоров'я і яка відбудеться 2 квітня 2020 року о 14 годині (запрошуються усі бажаючі).

Друге місце посів Шестопалов Валерій, КМС з шахів, випускник педагогічного університету, тренер в ДЮСШ №3.

Третє місце у наполегливій боротьбі (три учасника набрали однакову кількість очок) за коефіцієнтом Бухгольца і прогресу виборов Пшеничний Володимир КМС, тренер ДЮСШ №9.

Нагородження здійснювали голова ППО КДПУ Бурман Людмила Володимирівна і суддя турніру Білоненко Георгій Олегович.

Після підведення підсумку перед присутніми виступив Заслужений журналіст України, доктор філософії в галузі психології, першорозрядник з шахів Штельмах Володимир Васильович, який тривалий час плідно спілкувався з Ківою В.О., висловив слова подяки організаторам заходу, що зміг об'єднати шахістів за різною кваліфікацією, віком і приналежністю організацій та оголосив одностайну думку про подальше співробітництво у цьому напряму.

Рез

96     98

100а

100б

Бажаємо учасникам шахового турніру творчих успіхів і нових спортивних досягнень!