На базі Молодіжного центру «#StudHub» Криворізького державного педагогічного університету, 28 листопада 2018 року, відбувся регіональний тренінг з питань реформування закладів інтернатного типу «Деінституалізація закладів інтернатного типу в Україні». Учасниками заходу стали представники управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, діючи вчителі закладів інтернатного типу, працівники Центру у справах дітей, сім’ї та молоді Кривого Рогу та представники Криворізького державного педагогічного університету.

viber image               viber image1

Семінар організовано за ініціативи управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради та Центру у справах дітей, сім’ї та молоді Кривого Рогу у партнерстві із Громадською організацією «Надія і житло для сиріт» (м. Дніпро) за підтримки Криворізького державного педагогічного університету.

viber image3               viber image2

В ході роботи учасники семінару проаналізували попередні спроби Міністерства освіти і науки реформувати інтернатну систему в Україні, виказали свої побоювання щодо реформи, підняли питання кваліфікованої психолого-педагогічного допомоги та супроводу дітей, які потрапили та перебувають у складних життєвих обставинах. Представники управління освіти і науки підняли питання перед тренерською групою щодо кадрової роботи, оскільки закриття закладів інтернатного типу передбачають і скорочення працівників. Представники Криворізького Педагогічного акцентували увагу на підготовку кваліфіковану фахівців, і перепідготовку та підвищення кваліфікації вже діючих. Особливе місце у дискусіях було відведено безпосередньо правам та обов’язкам Центру у справах дітей, сім’ї та молоді Кривого Рогу, а також можливостям надання послуг такими центрами по Україні і конкретно у місті.

viber image5

Нагадуємо, що на початку серпня 2018 року, своїм розпорядженням Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію реформування інституційного догляду і виховання дітей на 2017-2026 роки, за яким передбачена ліквідація або реорганізація закладів інтернатного типу на території України.

Серпень 2019