Цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності

для працівників КДПУ в умовах карантину

1.При підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання негайно звертайтеся за медичною допомогою. Поява підвищеної температури, кашлю, ускладнення дихання можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим захворюванням.

2. Усі робочі поверхні (наприклад, столи, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом. Тому, що забруднення на поверхнях, які торкаються співробітники, є одним із основних джерел поширення інфекції.

3. Частіше провітрюйте приміщення. Доступ чистого повітря на робочому місці перешкоджає розповсюдженню вірусів.

4.Регулярно мийте руки з милом протягом 30- 40 секунд або обробляйте їх спиртовмісним засобом. Якщо на поверхні рук є вірус, миття рук або їх обробка спиртовмісним розчином вб’є його.

5. Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися при вдихання повітря.

6. По можливості не чіпайте руками очі, ніс, рот. Торкаючись руками очей, носа або рота, можна перенести вірус з поверхні рук до організму.

7. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у контейнер для сміття. Це дозволяє запобігти поширенню вірусів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс або рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, потім на предмети або людей, яких ви торкаєтесь.                                                                                                                                                                                                                                                       8.Уникйте контактів з потенційно зараженими відходами або рідинам тваринного походження.

9. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни в продуктових магазинах, де продаються м'ясо, риба, інші продукти тваринного походження.

10.Не вживайте в їжу сирі продукти тваринного походження (м'ясо, птицю, рибу, яйця) або ті продукти, які не пройшли належну термічну обробку.

11.Категорично уникайте будь – яких контактів з тваринами ( бродячими котами, собаками, птахами, гризунами, кажанами).

12. Якщо ви кашляєте або чхаєте - носіть маску.

 • Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином.
 • Одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.
 • Не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом.
 • Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову,не використовуйте одноразової маски повторно.
 • Безпечно знімайте маску, торкаючись її тільки ззаду(не торкайтеся передньої частини маски).
 • Використану маску відразу викиньте в смітник.

13. Особам з температурою 37,50 C необхідно залишатись вдома. Особам з температурою, вищою за 37.3 ºC прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол /ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування).Не займатеся самолікуванням! Негайно звертайтеся до лікаря!

                                         ПАМЯТАЙТЕ:

Ці заходи можуть мати велике значення для збереження вашого здоров’я

10658

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

12 березня 2020

361784

Станом на ранок 12 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.Всього з початку 2020 року в Центр громадського здоров’я надійшло 47 повідомлень про підозру на                     COVID-19 (1 - підтверджений лабораторно, 45 – негативні, коронавірусу немає, 1 - досліджується). Протягом останньої години зафіксована                            1 нова підозра на COVID-19. Людина ізольована, проводяться всі необхідні дослідження.                                                                                                                     У світі було зареєстровано 126 258 випадків захворювання COVID-19, з них 68 284 (54,1%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 45 326 випадків у 112 країнах/територіях/регіонах. На території Європейського регіону зареєстровано 22 747 випадків захворювання COVID-19  (Італія 12 462, Франция 2 281, Іспанія 2 140, Німеччина 1 567, Швейцарія 645, Нідерланди 503, Норвегія 489, Швеція 462, Великобританія 460, Данія 442, Бельгія 314, Австрія 182, Чехія 94, Греція 89, Ісландія 70, Сан-Марино 60, Ізраїль 58, Словенія 57, Румунія 47, Ірландія 43, Португалія 41, Фінляндія 40, Грузія 23, Російська Федерація 20, Польща 16, Хорватія 16, Угорщина 13, Білорусь 12, Сербія 12, Латвія 10, Словаччина 10, Естонія 10, Азербайджан 9, Північна Македонія 7, Болгарія 6, Мальта 6, Боснія і Герцеговина 5, Люксембург 5, Литва 3, Республіка Молдова 3, Албанія 2, Кіпр 2, Андорра 1, Вірменія 1, Монако 1,Туреччина 1, Україна 1) та 944 летальних випадків (45 326 випадків у 112 країнах/територіях/регіонах).9 регіонів України закупили німецькі тест-системи для визначення коронавірусу COVID-19, що дозволить робити тестування на місцевому рівні. Зокрема, тести буде доправлено в найближчі дні до Житомира, Тернополя, Дніпра, Вінниці, Києва, Рівного, Львова, Запоріжжя. Триває прийом замовлення на закупівлю тест-систем від інших областей. Усі тести сертифіковані ВООЗ. Генеральний директор ВООЗ в своєму брифінгу 11 березня для засобів масової інформації заявив, що за оцінкою ВООЗ спалах COVID-19 у світі охарактеризовано як пандемію.У зв’язку із поширенням COVID-19 в світі, громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до країн або окремих територій держав, найбільш уражених вірусом. Зокрема до Іспанії, північних регіонів Італії, Франції, В‘єтнаму, Республіки Корея, Японії, Ірану. ВООЗ опублікувала зведений пакет існуючих керівництв щодо забезпечення готовності і реагування для країн, щоб вони могли уповільнити і зупинити передачу COVID-19 і врятувати життя. ВООЗ закликає всі країни підготуватися до можливого поширення  COVID-19 шляхом підготовки систем екстреного реагування; підвищення здатності виявлення пацієнтів і їх лікування; забезпечення лікарень приміщеннями, витратними матеріалами і необхідним персоналом; розробка екстерної медичної допомоги.

ВООЗ визначила чотири сценарії розвитку подій у країнах для COVID-19:

 • Країни без випадків (0 випадків);
 • Країни з 1 або більше випадками, імпортованими або виявленими на місці (Спорадичні випадки);
 • Країни, в яких спостерігаються кластери випадків у часі, території іі / або загальному впливі (Кластери випадків);
 • Країни, в яких спостерігаються великі спалахи з місцево передачею (передача у громаді).

Це посилання на документ, в якому описуються дії щодо забезпечення готовності та реагування для COVID-19 для кожного сценарію Critical preparedness, readiness and response actions for COVID-19

Оцінка ризиків за даними ECDC:

 • ризик, пов'язаний з інфікуванням COVID-19 для людей в Європі, в даний час оцінюється від середнього до високого;
 • ризик зараження цією хворобою для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах, де немає випадків захворювання, або декілька імпортованих випадків, або з обмеженим місцевим поширенням, в даний час оцінюється від  низького до середнього;
 • ризик для людей з країн Європи, які подорожують / проживають в районах з більш поширеною місцевою передачею, в даний час вважається високим;
 • ризик виникнення кластерів, пов'язаних з COVID-19, в інших країнах Європи в даний час вважається помірним або високим;
 • ризик широко поширення і стійкою передачі COVID-19 в Європі в найближчі тижні від середнього до високого, і все більше країн повідомляють про більшу кількість випадків і кластерів;
 • ризик для потенціалу системи охорони здоров'я в Європі в найближчі тижні вважається від середнього до високого.Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його  порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для прийняття заходів охорони здоров'я громадськості для реагування на кожен вірус.

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті. По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які все можуть попередити інфекцію.

Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?

Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19. Крім того, передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача - передача вірусу до появи симптомів - є основною причиною передачі грипу. Хоча ми маємо дані про поширення вірусу SARS-CoV-2 за 24-48 годин до появи симптомів, в даний час це не є основною причиною передачі. Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння. Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька. Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах в Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина з важким захворюванням, схоже, відрізняється.Для COVID-19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% є тяжкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легень. Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозніші, ніж спостерігається для при грипі.Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID-19 поточні дослідження  показують, що старший  вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції. Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повної розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність в значній мірі визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги.

Які методи лікування доступні для COVID-19 і вірусів грипу?

Незважаючи на те, що в даний час в Китаї проводяться клінічні випробування ряду лікарських засобів і розробляється більше 20 вакцин для COVID-19, в даний час немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів для COVID-19. Навпаки, противірусні препарати та вакцини доступні для грипу. Хоча вакцина проти грипу не ефективна проти вірусу COVID-19, рекомендовано проходити вакцинацію щороку, щоб запобігти зараженню грипом.По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання  (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу.Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19. В нас є інфекційні бокси, близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.За повідомленням МЗС України станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до Посольства не надходила. Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Всього дипустанові відомо про 39 громадян України які залишаються в провінції Хубей.

МЗС оприлюднено актуалізовані рекомендації громадянам України  тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м.Ухань, а також відкласти свої подорожі, які не є вкрай необхідними до інших територій Китайської Народної Республіки. В Італії у громадянки України, яка прибула з м. Кремона, був діагностований COVID-19 . Наразі вона знаходиться у лікарні “Cotugno” (м. Неаполь), а її життю, за даними лікарів, нічого не загрожує. Родичі, з якими контактувала громадянка, поміщені у карантинний режим. Зазначена ситуація перебуває на особливому контролі Генерального консульства України в Неаполі та Посольства України в Італії.Італійська сторона відзначає, що на сьогодні уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де існують два осередки хвороби у Ломбардії та Венето, в той же час як в інших регіонах фіксуються поодинокі випадки, що не становлять масової загрози для жителів.                                                         27 лютого розпочався процес висадки пасажирів із круїзного лайнері «Diamond Princess», де знаходилося 25 громадян України-членів екіпажу лайнеру. Після висадки на берег всі пройдуть двотижневий карантин, після чого, за умови отримання повторних негативних результатів відповідних тестів, вони отримають можливість виїзду за межі Японії. Станом на 28 лютого , три громадянина України, в яких діагностовано наявність вірусу COVID-19, продовжують перебувати в медичних закладів м. Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування, та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації коронавірусу. Вже відбулись навчання у Києві в Олександрівській лікарні та в Луцьку. У них взяли участь медики, рятувальники, представники поліції та органів місцевої влади.Медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.28 лютого до Центру громадського здоров'я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 із Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В обох випадках особи повернулися з Італії та мають прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати дослідження матеріалу відібраного від захворілих осіб, проведені у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів методом ПЛР, дали негативний результат на віруси грипу. Зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної-референс лабораторії. Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ організував та проводить дводенний тренінг для епідеміологів та вірусологів як готуватися та реагувати на спалах COVID-19.Тренінг сфокусовано, по-перше, на наданні повної інформації про новий коронавірус, а також останніх рекомендацій ВООЗ. По-друге, на поширенні практичної інформації як алгоритми дій для лікарів-епідеміологів та вірусологів, що працюють у лабораторіях при роботі з випадком, який відповідає визначенню COVID-19.Окрім цього, тренінг включає сесію з комунікації як працювати з інформацією під час кризової ситуації, як спалах COVID-19 у світі.У тренінгу беруть часть понад 70 фахівців епідеміологів та вірусологів з Києва та регіонів України.CDC оприлюднило  тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:

 • Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
 • Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому. 
 • Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення. 
 • Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
 • При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій https://bit.ly/2HCKKW0

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/39PsC7E

На сайті Кабінету Міністрів України публіковано розпорядження від 03.02.2020 №93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV“.

Зазначене розпорядження КМУ:

 • встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;
 • встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україні осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;
 • затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:

 • лікарів клініцистівпри зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема особливостей ведення пацієнта та дотримання вимог інфекційного контролю;
 • лікарів-епідеміологівпри виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема порядку інформування та епідеміологічного розслідування;
 • лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV для лікарів вірусологів, зокрема порядку проведення цих досліджень та направлення відібраних зразків;
 • для населення, у разі підозри у них захворювання викликаного 2019-nCoV, з метою розміщення у громадських місцях.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

 • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
 • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
 • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
 • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
10528

коронавірус 2

10525
короновырус2020 03 03 004 K   короновырус2020 03 03 005 K
 короновырус2020 03 03 006 K  

В Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період  Центр громадського здоров’я України отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 4 зразки ще перебувають на стадії дослідження. 

У зв’язку із поширенням COVID-19 в світі, громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до країн або окремих територій держав, найбільш уражених вірусом. Зокрема до Іспанії, північних регіонів Італії, Франції, В‘єтнаму, Республіки Корея, Японії, Ірану. Відповідні рекомендації щодо кожної з таких країн за посиланням https://bit.ly/2wFYj4O.

за даними: https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-ncov-

10509
короновырус 048o 5e314cf88dd56 
 короновырус Без названиякороновырус images
 
10409

Профілактика грипу та ГРВІ


Профілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах світу приділяють величезну увагу. Це обумовлено тим, що ці хвороби - лідери серед усіх інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань. Щорічно кожну шосту людини ці хвороби вкладають у ліжко. Іноді, через індивідуальні особливості організму або через недотримання основних правил поведінки і лікування, грип і ГРВІ спричиняють ускладнення. ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) - це не одна хвороба, а ціла група гострих вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом і уражають переважно верхні дихальні шляхи. Грип - це теж гостре вірусне інфекційне захворювання, що, втім, займає особливе становище в цій групі.
Грип характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією та гарячкою. Ці симптоми схожі зі звичайною ГРВІ, але, на відміну від менш небезпечного захворювання, грип може викликати доволі серйозні ускладнення у вигляді геморагічного набряку легень, серцевої недостатності. Іноді до інфікування вірусом приєднується бактеріальна інфекція у вигляді бронхіту або пневмонії.
На грип не можна захворіти, переохолодившись або промочивши ноги. Джерелом інфекції є хвора людина. Особливо велика ймовірність захворіти на грип після контакту з людиною, яка знаходиться в активній стадії хвороби, в гарячковому стані. Інфікування може відбутися повітряно-краплинним шляхом або через предмети побуту. Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3-4 днів після такого контакту.
До симптомів грипу належать:раптове підвищення температури тіла вище 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, іноді блювота, діарея.
Кому загрожує грипп Вірус грипу має дуже високий ступінь агресивності, захворіти на нього може людина з будь-якої соціальної групи, будь-якого віку і статі. Однак імовірність захворіти на грип значно вища для дітей у віці від 6 місяців для людей похилого віку, а також для вагітних жінок. Доволі високу небезпеку становить грип і для людей, які часто хворіють на ГРВІ. Це пояснюється низьким рівнем імунітету і, як наслідок - низькою опірністю вірусу грипу.
Профілактика гриппу Із метою профілактики грипу та інших ГРВІ в передепідемічний період необхідно вжити таких заходів:
• забезпечити всім членам сім’ї повноцінне харчування з високим вмістом вітамінів у природному вигляді;
• ввести в спосіб життя регулярні загартовувальні процедури;
• регулярно вживати загальнозміцнюючі та препарати цілеспрямованої імуностимулюючої дії.
Крім того, в період зростання захворюваності на грип необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя:
• уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина виникла у вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м;
• обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;
• якомога частіше провітрюйте приміщення;
• намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
• уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
• прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути;
• частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує).
• Однак найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу не входить до списку обов’язкових, рекомендованих національним Календарем вакцинації, але належить до рекомендованих. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим людям.

10024

І Н С Т Р У К Ц І Я
про порядок дій у разі надзвичайних ситуацій та пожежі в Криворізькому державному педагогічному університеті
1. У разі в надзвичайних ситуацій та пожежі кожен працівник університету зобовязаний:
 негайно повідомити про це службу порятунку за номером телефону – 101 При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 вжити (по можливості) заходів до евакуації людей та збереження матеріальних цінностей;
 вжити ( по можливості) заходів до гасіння (локалізації) пожежі;
 у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні, допоміжні служби (102- міліція, 103-медична, 104 - газорятувальна тощо);
 повідомити про неї керівника підрозділу.
2. Керівник підрозділу, або посадова особа обєкта, що прибули на місце надзвичайної події зобовязані:
 перевірити, чи викликані пожежно-рятувальні підрозділи (продублювати повідомлення);
 у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), використовуючи для цього наявні сили та засоби;
 видалити за межі небезпечної зони всіх працюючих, не повязаних з ліквідацією пожежі;
 припинити роботи в будівлі, крім робіт повязаних із заходами по ліквідації пожежі;
 здійснити в разі необхідності відключення електроенергії;
 перевірити включення оповіщення людей про пожежу, установок протидимного захисту;
 організувати зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі та в установці на водні джерела;
 одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей;
 забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками університету, які беруть участь в гасінні пожежі.
3. По прибутті на пожежу пожежнo-рятувальних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх на територію, в споруду та будівлю університету .
4. Після прибуття пожежно-рятувальних підрозділів адміністрація та технічний персонал університету, підрозділу зобовязані брати участь у консультуванні гасіння про конструктивні і технологічні особливості обєкта, де виникла пожежа, прилеглих будівель та пристроїв, організувати залучення до вжиття необхідних заходів повязаних із ліквідацією пожежі та попередженням її розвитку, сил та засобів обєкта.

 

9623

ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
з безпеки життєдіяльності для студентів КДПУ

Загальні правила поведінки на території закладу, навчальних та допоміжних приміщеннях.

Правила поведінки студентів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті КДПУ.

Кожен студент зобов'язаний:
- приходити до Університету вчасно;
- зберігати державну власність;
- у повному обсязі виконувати вимоги охорони праці та пожежної безпеки передбачені відповідними правилами, інструкціями, наказами та розпорядженнями;
- тримати в чистоті і порядку своє робоче місце;
- не порушувати санітарні правила у навчальних та загальних приміщеннях;
- утримуватись від дій, які заважають іншим навчатися та виконувати свої обов'язки;
- додержуватись дисципліни під час освітнього процесу.
У випадку порушення цих правил до Вас можуть бути вжиті наступні стягнення:
- усне або письмове зауваження;
- винесення догани, включно із занесенням її в особову справу;
- виклик студента самого або з батьками на педагогічну нараду;
- виключення з Університету.
- відшкодування матеріальної шкоди.
В університеті забороняється:
- приносити до Університету предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров'ю та безпеці особистої та оточуючих.
- палити та вживати алкогольні напої;
- на території Університету та при проведенні загально-університетських заходів скоювати дії небезпечні для власного здоров'я, життя так і для оточуючих.
- під час занять виходити з аудиторії без дозволу викладача;
- розмовляти по мобільному телефоні;
- порушувати дисципліну;
- пропускати заняття без поважних причин.
У разі пропуску навчальних занять студент повинен надати куратору групи довідку від лікаря про причину відсутності на заняттях.
Що стосується травматизму серед студентів, то головною причиною травматизму з боку студентів є неуважність, особиста необережність.
Про всі небезпеки, нещасні випадки помічені під час навчально-виховного процесу, студент повинен доповісти куратору, викладачу, декану, господарському персоналу або ректору Університету.

Правила електробезпеки.

Основними небезпечними факторами в Університеті є відкриті електричні розетки, переносні електричні подовжувачі з відкритими електричними розетками, оргтехнічне обладнання з електричними приводами (комп'ютери), електроплити в гуртожитку.
Потрібно пам'ятати що:
- виходячи з дому необхідно перевірити чи вимкнені електроприлади.
- не можна вмикати та вимикати з електромережі електроприлади мокрими руками;
- перед користуванням електроприладами необхідно візуально перевірити цілісність електропроводів (кабелів), електровилок та розеток;
- заборонено користуватися пошкодженими електроприладами;
- під час роботи на комп'ютері заборонено ставити речі які не мають відношення до занять на комп’ютерний стіл біля клавіатури або мишки;
- електропроводку що загорілася не можна гасити водою. Для гасіння такої пожежі необхідно застосовувати вуглекислотні вогнегасники, сухий пісок, азбестову чи грубошерстну тканину.

Правила пожежної безпеки.

На території Університету не дозволяється:
- розкладення вогнищ, спалювання сміття;
- користуватися для опалення приміщень електронагрівальними приладами;
- зберігати у приміщеннях Університету тару з легкозаймистими та горючими рідинами, вибухонебезпечні речовини та предмети.
При виявлені пожежі слід терміново повідомити про неї по телефону за номером 101.
У разі виникнення пожежі студенти повинні розпочати евакуацію з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації. Не можна панікувати, слід виконувати вимоги викладачів, бути обережним, уважно слухати осіб які проводять евакуацію. Не можна залишатися без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Забороняється ховатися під партами, у шафах або інших місцях. Слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла. Залишаючи приміщення або будівлю, що постраждали від пожежі, треба, за можливості, зачинити за собою всі двері та вікна.

Правила поведінки на вулиці.

Необхідно ретельно виконувати усі правила дорожнього руху та правила пішохода. При переході вулиці треба користуватися підземними переходами, а в місцях де їх немає – облаштованими пішохідними переходами (зеброю), користуючись сигналами світлофора.
В місцях, які не облаштовані світлофорами, під час переходу проїзної частини слід, підійшовши до неї подивитись ліворуч і, тільки переконавшись у відсутності небезпеки, рухатись далі. Дійшовши до середини слід зупинитись та подивитись праворуч, пересвідчитись у відсутності небезпеки та завершити перехід дороги.
Не можна перетинати проїздну частину одночасно прослуховуючи передачі (або записи) за допомогою навушників.
Виходячи з міського транспорту слід обходити автобус і тролейбус ззаду, а трамвай - зпереду.
Сьогодні, коли у світі значно зросла кількість терористичних актів, а на сході України триває неоголошена війна, кожен мусить знати, як діяти у складних ситуаціях, та чітко усвідомлювати і контролювати свою поведінку у непередбачуваних обставинах.
Якщо ви виявили підозрілий предмет, то перш за все, необхідно завжди контролювати ситуацію навколо себе, особливо перебуваючи в транспорті, у культурно-дозвільних, спортивних і торгівельних центрах. Також слід звертати увагу на речі, залишені без догляду, в Університеті та на його території. У разі виявлення залишених без нагляду речей необхідно в першу чергу опитати людей, які перебувають поруч та встановити кому вони належать. Якщо ж власника не встановлено, потрібно негайно повідомити про знахідку до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102. Ні в якому разі не можна підбирати покинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути замасковані вибухові пристрої (в мобільних телефонах, іграшках, коробках, пакетах тощо). Крім того, якщо ви виявили підозрілий предмет на вулиці не варто бити його ногами, намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не можна пересувати і розкривати виявлений предмет. І, головне, треба попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців.
Будьте обережними як під час навчального процесу так і в побуті, бережіть себе!

 

9622

Відповідно до календарного плану "Здорового способу життя" в Криворізькому державному педагогічному університеті 4 грудня 2019 року о 13:30 до Всесвітнього дня боротьбі з ВІЛ\СНІДом.

      Заходи по поширенню інформації із здорового способу життя серед студентської молоді відбулися в актовій залі гуманітарного корпусу на який були запрошені студенти усіх факультетів, викладачі, куратори студентських груп, а також гості міського центру планування сім’ї, міського центру Здоровя та БО "БТ"Мережа"".

net IMG 20191204 135258  net IMG 20191204 135315 
 net IMG 20191204 135335  net IMG 20191204 135346
 net IMG 20191204 135915  net IMG 20191204 140038
 net IMG 20191204 140140  net IMG 20191204 143348
 net IMG 20191204 143932  net IMG 20191204 150313
   
   
   
9554

За планом виховної роботи 3 грудня 2019 р. о 10:20 та 12:00 ­викладачами кафедри зоології та методики навчання біології були ­ проведенні загально-університетські виховні заходи в Головному і Гуманітарному корпусі ДВНЗ «КДПУ» присвячені запобіганню розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу серед молоді.

 net IMG 20191203 115843 net IMG 20191203 115909 
net IMG 20191203 120100  net IMG 20191203 120158
 net IMG 20191203 120246  net IMG 20191203 120300
 net IMG 20191203 120510  net IMG 20191203 120517
9553
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30