Відповідно до календаря "Здорового способу життя" в Криворізькому державному педагогічному університеті 15.09.18 о 15:00 відбулися заходи до Всесвітнього дня репродуктивного здоров`я.

      Заходи по поширенню інформації із здорового способу життя серед студентської молоді відбулися в актовій залі гуманітарного корпусу на який були запрошені студенти усіх факультетів, викладачі, куратори студентських груп та гості з міського центру планування сім’ї.

IMG 2219 IMG 2215
IMG 2222 IMG 2212

      Для студентів та запрошених кураторів проходила демонстрація відеоматеріалів та  поширення роздаткового інформаційного матеріалу. В захід приймали участь гості з Центру Планування Сім’ї:

IMG 2164 IMG 2279

- Бортуаль Олена Олексіївна (голвний редактор Центру Планування Сім’ї при Криворізькому Пологовому будинку №1) из вступним словом про обізнаність молоді Кривого Рогу з проблеми збереження репродуктивного здоров`я;

IMG 2253 IMG 2230

- Півньова Наталя Вікторівна (завідуюча Центру Планування Сім’ї при Криворізькому Пологовому будинку №1) з доповідями та презентацією на тему: Профілактика ІПСШ і Сучасні методи контрацепції;

IMG 2182 IMG 2211

- Айзенштайн Людмила Олександрівна (психолог центру планування сім’ї) з доповідями на тему: збереження репродуктивного здоров’я, а також психологія сім’ї та шлюбу;

IMG 2267 IMG 2269

      Також в заході приймали участь активісти Благодійного об’єднання "БТ Мережа"  Перловський Михайло та Токмакова Ярослава з доповідями на тему "Проблема розповсюдження ВІЛ інфекції у місті Кривий Ріг"

5807

Тютюнопаління є найважливішою проблемою здоров’я населення. В останнє десятиліття стрімко збільшується питома вага підлітків-курців. Куріння серед молоді є сучасним своєрідним стилем поведінки, як серед юнаків, так і серед дівчат. У той же час, воно сприяє розвитку цілого ряду захворювань і призводить до передчасної смерті.

Важливо розуміти, що тютюнопаління впливає не тільки на курця, але і на все суспільство в цілому. Так, наприклад, у дітей, які проводять час у приміщеннях, де курять, частіше спостерігаються захворювання органів дихання, зростає ймовірність інших серйозних захворювань. Також дим від тютюну негативно впливає на обмін речовин в організмі підростаючого покоління. Погіршене курінням здоров’я, перешкоджатиме вибору того роду занять, який до душі людині. Куріння молоді уповільнює її як фізичний, так і психологічний розвиток. Звідси можна зробити висновок, що ведення здорового способу життя необхідно прищеплювати з дитячого віку, і боротьба із згубними звичками повинна проводитися масово і підтримуватися всім суспільством, адже на світі є багато людей з почуттям відповідальності не тільки за своє здоров’я і здоров’я своїх майбутніх дітей, а й за здоров’я оточуючих людей.

netIMG 6862 netIMG 6864
 netIMG 6865  netIMG 6869
5212

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я та відзначається 31 травня кожного року.

 

Вживання тютюну є однією із найбільш серйозних загроз для здоров’я, із якими коли-небудь стикалися у світі. Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов’язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.

На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає майже 6 мільйонів людей, з яких понад 5 мільйонів випадків смерті реєструється серед нинішніх та колишніх споживачів тютюну і більш ніж 600 000 смертей — серед людей, які піддаються впливу пасивного куріння 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Цей день відзначають і в Україні. Україна – серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії.

У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюнуКонвенція зобов’язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

В Україні палить близько 11,5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Лідером тютюнопаління в Україні в минулому році стала Запорізька область. Найменше палять у Вінницькій та Тернопільській областях, де курців по 13%. Майже кожен шостий мешканець Дніпровської області у віці старше 12 років (по Україні – кожен п’ятий) палить. Більше третини курять вже більше 20 років. Стаж від року до п’яти років мають 8% курців області (по Україні – 14%). Два курці з п’яти випалювали за добу по 16 цигарок і більше.

9 
 
5211

5130

Відповідно до відзначення Всесвітнього дня здоров`я в Криворізькому державному педагогічному університеті 6.04.18 о 12:00 відбулися заходи по поширенню здорового способу життя серед студентської молоді у фойє головного та гуманітарного корпусу.

IMG 6301 IMG 6305
   

Серед таких заходів проводилася демонстрація відеоматеріалів та роздаткового інформаційного матеріалу серед студентів всіх факультетів викладачами кафедри зоології  та методики навчання біології. В заходах приймали участь куратори та викладачі університету.

IMG 6291 IMG 6330

Проведення флеш-мобу «Здоровим бути модно» у виконанні творчої групи Музичного відділення ф-ту Мистецтв.

 IMG 6318 IMG 6323

Також, під час тижня здоров’я відбулися проведення заходів на факультеті Іноземних мов за темою «Культура здоров’я в різних країнах світу» (305 ауд. Гум.корп); заходів на Фізико-математичному факультеті за темою «Здоров’я та людина майбутнього»; заходу на факультеті Дошкільної та технологічної освіти за темою «Вихователь і вчитель як взірець здорового способу життя» (13 ауд. корп. Ф-ту ДТО); заходу на Природничому факультеті за темою «Здоров’я мудрих гонорар» викладачами кафедри зоології та методики навчання біології: В.І. Стригуновим, Є.О. Брошко, М.О. Квітко та іншими., а також кураторами груп.

IMG 6335 IMG 6294
4711

Всесвітня організація охорони здоров'я була створена на підставі принципу, що полягає в тому, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на мати найвищий досяжний рівень здоров'я.

Тому ось уже більше семи десятиліть «здоров'я для всіх» є нашим керівним принципом і надає імпульс нашому університету, що втілюється в даний час на рівні всіх факультетів на підтримку молоді в їх русі до забезпечення загальних ініціатив з охорони здоров'я .

Тема Всесвітнього дня здоров'я - Загальний охоплення послугами охорони здоров'я: для всіх і всюди.

Гасло - «Health For AІl» Здоров'я для всіх.

333713140 w640 h640 vya

За планом виховної роботи з 4 по 12 квітня 2018 р. у Криворізькому державному педагогічному університеті плануються наступні виховні заходи, які присвячені Всесвітньому дню здоров`я та профілактики поширенню шкідливих звичок серед студентської молоді.

04.04.18 о 12:10 відбудеться проведення заходу на факультеті Іноземних мов за темою «Культура здоров’я в різних країнах світу» (305 ауд. Гум.корп) Викл. каф. Зоології  та метод.навч.біол. М.О. Квітко, та куратори груп

05.04.18 о 10:40 відбудеться проведення заходу на факультеті образотворчого мистецтва за темою «Здоров’я та його компоненти відображені в мистецтві» (209 ауд. корп. Ф-ту мистецтв) Викл. каф. Зоології  та метод.навч.біол. М.О. Квітко, та куратори груп

6.04.18 о 12:00 відбудеться демонстрація відеоматеріалів у фойє головного та гуманітарного корпусу Криворізького державного педагогічного університету до Всесвітнього дня здоров’я; - поширення роздаткового інформаційного матеріалу до Всесвітнього дня здоров’я серед студентів всіх факультетів Фойє головного корпусу студентами та викладачами каф. Зоології  та метод.навч.біол.: В.І. Стригунов, Є.О. Брошко, В.В. Коцюруба, І.П.Антоннік М.О. Квітко

Проведення флеш-мобу «Здоровим бути модно» у виконанні творчої групи Музичного відділення ф-ту Мистецтв.

6.04.18 о 12:10 відбудеться проведення заходу на Фізико-математичному факультеті за темою «Здоров’я та людина майбутнього» Викладачами каф. та куратори груп.

11.04.1812:10- Проведення заходу на факультеті Дошкільної та технологічної освіти за темою «Вихователь і вчитель як взірець здорового способу життя» (13 ауд. корп. Ф-ту ДТО) викладачами каф. Зоології  та методики навчання біології Л.В. Лукаш, та куратори груп

11.04.18 відбудеться проведення заходу на Природничому факультеті за темою «Здоров’я мудрих гонорар» Викладачами каф. Зоології  та методики навчання біол., та куратори груп

11.04.18. відбудеться проведення заходу на факультеті Географії туризму та історії, на Психолого-педагогічному факультеті та факультеті Української філології викладачами та куратори груп університету.

4525
 IMG 2284 IMG 2288 
   
 IMG 2275  IMG 2282
   
4468

Протягом останніх років епідемічна ситуація щодо туберкульозу в Кривому Розі, як і в країні загалом залишається напруженою.

За критеріями Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я Україна відноситься до країн з високим рівнем захворюваності – понад 30 випадків на 100 тисяч населення. В 1995 році в Україні оголошено епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищила 1% населення.

Щорічно в державі реєструються 40 – 50 випадків вперше виявленого захворювання на 100 тисяч населення, рівень смертності від 10 до 15 випадків на 100 тис. населення.

З початку 2018 року вже зареєстровано 356 випадків вперше виявленого туберкульозу, що становить   15,1 на 100 тис. населення.

 

plakat algoritm8  
4384

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відповідаємо на найбільш поширені питання про кір.

МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання, щоби запобігти епідемії.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи. Наразі в Україну для щеплень КПК постачають препарати із Бельгії. МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті у свою чергу — державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед осіб, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

1 RPGNcwp0R1dlFJi4YPG wA  
   
 

Колективний імунітет потрібен нам усім

Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншої країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

Кір має серйозні ускладнення

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

 
 

Матеріал підготовлено спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

 

 

3887
 23755038 170989473489403 3929849378200974170 n    23755390 170990656822618 1708874517084900530 n
net 20171006 152330   23755142 170989560156061 6004213019336284459 n
 23755527 170989930156024 4961007714084468535 n  
3303
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31