І Н С Т Р У К Ц І Я
про порядок дій у разі надзвичайних ситуацій та пожежі в Криворізькому державному педагогічному університеті
1. У разі в надзвичайних ситуацій та пожежі кожен працівник університету зобовязаний:
 негайно повідомити про це службу порятунку за номером телефону – 101 При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 вжити (по можливості) заходів до евакуації людей та збереження матеріальних цінностей;
 вжити ( по можливості) заходів до гасіння (локалізації) пожежі;
 у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні, допоміжні служби (102- міліція, 103-медична, 104 - газорятувальна тощо);
 повідомити про неї керівника підрозділу.
2. Керівник підрозділу, або посадова особа обєкта, що прибули на місце надзвичайної події зобовязані:
 перевірити, чи викликані пожежно-рятувальні підрозділи (продублювати повідомлення);
 у разі загрози життю людей негайно організувати їх рятування (евакуацію), використовуючи для цього наявні сили та засоби;
 видалити за межі небезпечної зони всіх працюючих, не повязаних з ліквідацією пожежі;
 припинити роботи в будівлі, крім робіт повязаних із заходами по ліквідації пожежі;
 здійснити в разі необхідності відключення електроенергії;
 перевірити включення оповіщення людей про пожежу, установок протидимного захисту;
 організувати зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі та в установці на водні джерела;
 одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей;
 забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками університету, які беруть участь в гасінні пожежі.
3. По прибутті на пожежу пожежнo-рятувальних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх на територію, в споруду та будівлю університету .
4. Після прибуття пожежно-рятувальних підрозділів адміністрація та технічний персонал університету, підрозділу зобовязані брати участь у консультуванні гасіння про конструктивні і технологічні особливості обєкта, де виникла пожежа, прилеглих будівель та пристроїв, організувати залучення до вжиття необхідних заходів повязаних із ліквідацією пожежі та попередженням її розвитку, сил та засобів обєкта.

 

9623

ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
з безпеки життєдіяльності для студентів КДПУ

Загальні правила поведінки на території закладу, навчальних та допоміжних приміщеннях.

Правила поведінки студентів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті КДПУ.

Кожен студент зобов'язаний:
- приходити до Університету вчасно;
- зберігати державну власність;
- у повному обсязі виконувати вимоги охорони праці та пожежної безпеки передбачені відповідними правилами, інструкціями, наказами та розпорядженнями;
- тримати в чистоті і порядку своє робоче місце;
- не порушувати санітарні правила у навчальних та загальних приміщеннях;
- утримуватись від дій, які заважають іншим навчатися та виконувати свої обов'язки;
- додержуватись дисципліни під час освітнього процесу.
У випадку порушення цих правил до Вас можуть бути вжиті наступні стягнення:
- усне або письмове зауваження;
- винесення догани, включно із занесенням її в особову справу;
- виклик студента самого або з батьками на педагогічну нараду;
- виключення з Університету.
- відшкодування матеріальної шкоди.
В університеті забороняється:
- приносити до Університету предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров'ю та безпеці особистої та оточуючих.
- палити та вживати алкогольні напої;
- на території Університету та при проведенні загально-університетських заходів скоювати дії небезпечні для власного здоров'я, життя так і для оточуючих.
- під час занять виходити з аудиторії без дозволу викладача;
- розмовляти по мобільному телефоні;
- порушувати дисципліну;
- пропускати заняття без поважних причин.
У разі пропуску навчальних занять студент повинен надати куратору групи довідку від лікаря про причину відсутності на заняттях.
Що стосується травматизму серед студентів, то головною причиною травматизму з боку студентів є неуважність, особиста необережність.
Про всі небезпеки, нещасні випадки помічені під час навчально-виховного процесу, студент повинен доповісти куратору, викладачу, декану, господарському персоналу або ректору Університету.

Правила електробезпеки.

Основними небезпечними факторами в Університеті є відкриті електричні розетки, переносні електричні подовжувачі з відкритими електричними розетками, оргтехнічне обладнання з електричними приводами (комп'ютери), електроплити в гуртожитку.
Потрібно пам'ятати що:
- виходячи з дому необхідно перевірити чи вимкнені електроприлади.
- не можна вмикати та вимикати з електромережі електроприлади мокрими руками;
- перед користуванням електроприладами необхідно візуально перевірити цілісність електропроводів (кабелів), електровилок та розеток;
- заборонено користуватися пошкодженими електроприладами;
- під час роботи на комп'ютері заборонено ставити речі які не мають відношення до занять на комп’ютерний стіл біля клавіатури або мишки;
- електропроводку що загорілася не можна гасити водою. Для гасіння такої пожежі необхідно застосовувати вуглекислотні вогнегасники, сухий пісок, азбестову чи грубошерстну тканину.

Правила пожежної безпеки.

На території Університету не дозволяється:
- розкладення вогнищ, спалювання сміття;
- користуватися для опалення приміщень електронагрівальними приладами;
- зберігати у приміщеннях Університету тару з легкозаймистими та горючими рідинами, вибухонебезпечні речовини та предмети.
При виявлені пожежі слід терміново повідомити про неї по телефону за номером 101.
У разі виникнення пожежі студенти повинні розпочати евакуацію з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації. Не можна панікувати, слід виконувати вимоги викладачів, бути обережним, уважно слухати осіб які проводять евакуацію. Не можна залишатися без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Забороняється ховатися під партами, у шафах або інших місцях. Слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла. Залишаючи приміщення або будівлю, що постраждали від пожежі, треба, за можливості, зачинити за собою всі двері та вікна.

Правила поведінки на вулиці.

Необхідно ретельно виконувати усі правила дорожнього руху та правила пішохода. При переході вулиці треба користуватися підземними переходами, а в місцях де їх немає – облаштованими пішохідними переходами (зеброю), користуючись сигналами світлофора.
В місцях, які не облаштовані світлофорами, під час переходу проїзної частини слід, підійшовши до неї подивитись ліворуч і, тільки переконавшись у відсутності небезпеки, рухатись далі. Дійшовши до середини слід зупинитись та подивитись праворуч, пересвідчитись у відсутності небезпеки та завершити перехід дороги.
Не можна перетинати проїздну частину одночасно прослуховуючи передачі (або записи) за допомогою навушників.
Виходячи з міського транспорту слід обходити автобус і тролейбус ззаду, а трамвай - зпереду.
Сьогодні, коли у світі значно зросла кількість терористичних актів, а на сході України триває неоголошена війна, кожен мусить знати, як діяти у складних ситуаціях, та чітко усвідомлювати і контролювати свою поведінку у непередбачуваних обставинах.
Якщо ви виявили підозрілий предмет, то перш за все, необхідно завжди контролювати ситуацію навколо себе, особливо перебуваючи в транспорті, у культурно-дозвільних, спортивних і торгівельних центрах. Також слід звертати увагу на речі, залишені без догляду, в Університеті та на його території. У разі виявлення залишених без нагляду речей необхідно в першу чергу опитати людей, які перебувають поруч та встановити кому вони належать. Якщо ж власника не встановлено, потрібно негайно повідомити про знахідку до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102. Ні в якому разі не можна підбирати покинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути замасковані вибухові пристрої (в мобільних телефонах, іграшках, коробках, пакетах тощо). Крім того, якщо ви виявили підозрілий предмет на вулиці не варто бити його ногами, намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не можна пересувати і розкривати виявлений предмет. І, головне, треба попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців.
Будьте обережними як під час навчального процесу так і в побуті, бережіть себе!

 

9622

Відповідно до календарного плану "Здорового способу життя" в Криворізькому державному педагогічному університеті 4 грудня 2019 року о 13:30 до Всесвітнього дня боротьбі з ВІЛ\СНІДом.

      Заходи по поширенню інформації із здорового способу життя серед студентської молоді відбулися в актовій залі гуманітарного корпусу на який були запрошені студенти усіх факультетів, викладачі, куратори студентських груп, а також гості міського центру планування сім’ї, міського центру Здоровя та БО "БТ"Мережа"".

net IMG 20191204 135258  net IMG 20191204 135315 
 net IMG 20191204 135335  net IMG 20191204 135346
 net IMG 20191204 135915  net IMG 20191204 140038
 net IMG 20191204 140140  net IMG 20191204 143348
 net IMG 20191204 143932  net IMG 20191204 150313
   
   
   
9554

За планом виховної роботи 3 грудня 2019 р. о 10:20 та 12:00 ­викладачами кафедри зоології та методики навчання біології були ­ проведенні загально-університетські виховні заходи в Головному і Гуманітарному корпусі ДВНЗ «КДПУ» присвячені запобіганню розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу серед молоді.

 net IMG 20191203 115843 net IMG 20191203 115909 
net IMG 20191203 120100  net IMG 20191203 120158
 net IMG 20191203 120246  net IMG 20191203 120300
 net IMG 20191203 120510  net IMG 20191203 120517
9553

26 листопада 2019 року в Автотранспортному коледжі державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» відбулася ІІ регіональна конференція «Екологія здоров’я» на яку були запрошені викладачі та студенти Криворізького державного педагогічного університету. Виражаємо щиру подякувати декану Природничого факультету Едуарду Олексійовичу Євтушенко, та факультету Української філології Любові Ніколаєвні  за надану підтримку в можливості прийняти участь у конференції для молодих науковців групи БП-18, БХ-18 а саме Елізавєті Нелупенко, Анастасії Савченко, Анастасії Сорочинській, Поліні Гармашевій.

net IMG 20191126 152611  net IMG 20191126 160651
   
9552

Scan30009.JPGScan30008.JPGScan30007.JPGScan30006.JPGScan30005.JPGScan30004.JPGScan30003.JPG

Розпорядження

8990
8300

Безпека на воді!

Найбільш чудовий відпочинок у літку - відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того щоб відпочинок приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

Умови безпеки на воді

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

 1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен відбуватися бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
 2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
 3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.
 4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
 5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.
 6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
 7. У воді варто знаходитися не більше ніж 15 хвилин.
 8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
 9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
 10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.
 11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
 12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

 1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
 2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
 3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
 4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
 5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
 6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
 7. Вживати спиртні напої під час купання.
 8. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.
 9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
 10. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
 11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.
 12. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.
 13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей

 

 1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
 2. До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
 3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.
 4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
 5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
 6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
 7. До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх вряд у відповідності до своїх куп одягу.
 8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
 9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.

Правила поведінки під час катання на човнах

 

Човни, катера та інші плавзасоби, що належать санаторіям, дитячим таборам і базам відпочинку, повинні реєструватися встановленим порядком. Щорічно перед початком сезону вони проходять технічний огляд. Малі судна повинні знаходитися під охороною або під замком. Перед відплиттям їх потрібно перевірити на справність і оснастити рятувальними засобами. Наказом по установі призначаються особи, відповідальні за збереження, технічний стан і експлуатацію малих суден.

 1. Сідати в човен потрібно обережно, ступаючи по центру настилу.
 2. Кататися на човні або іншому малому плавзасобі дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
 3. Перед тим, як відправитись на водну прогулянку, необхідно отримати на це дозвіл та зареєструватись у чергового по човновій станції.
 4. Рухатись на човні необхідно завжди по правому боці річки, по руху човна, намагаючись триматися не далі ніж 20 метрів від берега.
 5. Якщо потрібно випередити інший човен, то треба обходити його з лівого боку.
 6. Гребний човен повинен звільняти дорогу всім човнам, що проходять справа від нього, а також моторним і вітрильним суднам.
 7. Гребти веслами треба рівномірно, кермач повинен бути особливо уважним, щоб не вдаритися об борт іншого човна.
 8. Під час катання на малих плавзасобах забороняється:

- пересідати з місця на місце, сідати на борт під час руху човна;

- розгойдувати човен, пірнати з нього;

- категорично забороняється переходити з одного човна в інший;

- навантажувати малі судна понад установлені норми;

- перетинати курс суден, що йдуть;

- підходити близько до суден, що рухаються;

- кататися поблизу пристаней і причалів;

- віддалятися на човні від берега більш ніж на 100 метрів;

- катати дітей на саморобних човнах, катерах, плотах, автомобільних камерах і т.д.;

- кататися при несприятливих метеорологічних умовах;

- виходити на фарватер судноплавства.

Рятувальними засобами з катера або шлюпки можна надати своєчасну допомогу потопаючій людині. Район дії рятувального поста обмежується радіусом 400 метрів.

Як діяти у випадку нещастя, що сталось під час катання на човні або купання?

Якщо човен перевернувся, головне – не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже потрібно зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт, або вітрило човна, що перекинулося, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; спасти вплав одночасно кількох людей неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рух плавця. У швидкій річці можна потрапити у сильну течію Вона підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега.

У випадку, якщо плавець опинився у воді під час шторму, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього. Якщо це не вдається зробити, необхідно схопитися за водорості чи прибережне каміння і всіма силами утриматися, упираючись пальцями ніг до тих пір, поки не спаде хвиля, потім зіскочити і вибігти за межу прибою.

Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню. Від переохолодження або різкого переходу із зони теплої води у зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Головне – не розгубіться! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину і плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу. Плавець, що заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і постаратися м’якими, спокійними рухами виплисти у бік, звідкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути: переохолодження у воді; перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення безперервного плавання одним стилем; купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою та інші. В усіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання і по можливості вийти із води. Якщо немає умов для негайного виходу із води, то необхідно діяти таким чином: При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки у кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак; при судомі ікроножного м’яза необхідно, підігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою піджати ногу в коліні поперед себе.

Надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на воді

 

Серед станів з боку здоров’я людини, які потребують невідкладної медичної допомоги, найбільш часто, при нещасних випадках на воді, зустрічаються переохолодження та утоплення. У разі загального переохолодження необхідно провести заходи, які відвертають можливість подальшого переохолодження.

Мокрий одяг знімають, а хворого загортають в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Не слід давати алкоголь через те, що він підвищує потребу в кисні і може спровокувати виникнення судом.

При виникненні локального переохолодження або відмороження невідкладна допомога полягає у відігріванні уражених холодом ділянок шкіри з метою відновлення кровообігу в цих зонах. Пропонується зігрівання тканин занурюванням уражених частин тіла у воду, підігріту до температури 30-40° С, на 15-20 хв. Після цього відморожену частину тіла слід висушити і накласти асептичну пов’язку, покрити теплим одягом. При неможливості зігрівання теплою водою, необхідно застосовувати розтирання уражених ділянок шкіри спиртом етиловим або горілкою, дотримуючись заходів безпеки, направлених на запобігання механічного ушкодження відшарованої шкіри та інфікування.

При утопленні необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води. Рятувати потопаючих приходиться коли: потопаючий знаходиться на поверхні, тільки що зник під водою або пробув під водою декілька хвилин. В цих випадках, перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги.

Іноді, якщо випадок трапився біля берега можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий: рятівне коло, дошку, мотузку, кінець Олександрова та ін. До потопаючого необхідно використати його. До потопаючого необхідно підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. До потопаючої людини підпливають ззаду, якщо це не можливо, то потрібно підпірнути під потерпілого, захопити лівою (правою) рукою під коліно його правої (лівої) ноги, а долонею правої (лівої) руки сильно штовхнути ліве (праве) коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною. У особи, яку взяли з поверхні води, частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з неї мокру одежу, витерти тіло, дати 15-20 крапель настойки Валеріани чи крапель Зеленіна, заспокоїти та зігріти людину (укутати і дати гарячого напою). Якщо свідомість відсутня (не реагує на звернення та легкі постукування по щоках), але збережені пульсація на сонній артерії та дихання – необхідно надати тілу постраждалого горизонтальне положення з повернутою на бік головою, дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту, яким змочений шматок ватки, та провести вищевказані заходи. Пульс на сонних артеріях перевіряється на рівні щитовидного хряща по черзі з обох боків. Дослідження пульсу на променевій артерії не доцільно, оскільки його відсутність тут ще не свідчить про зупинку кровообігу. Ознаками зупинки дихання є відсутність рухів грудної клітки, руху повітря через ніс та рот. В разі, якщо свідомість, пульс на сонних артеріях, наявні признаки зупинки дихання відсутні, широкі зіниці, але нема трупних плям, задубіння тіла, необхідно якнайшвидше почати відновлення дихання та кровообігу. По-перше, спробувати видалити воду з дихальних шляхів. Рідину з них можна частково вивести, трохи піднявши постраждалого за талію так, щоб верхня частина тулуба і голова повисали, або "перегнути” постраждалого через своє стегно при зігнутій в коліні нозі, одночасно натискуючи на його спину. Ці заходи необхідно проводити у виняткових випадках максимально швидко. Не слід пориватися до видалення всієї рідини або значної її частини, тому що це практично неможливо і потребує багато часу.

На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин, тому що потім відбудуться незворотні зміни в організмі.

Діяти треба швидко за наступними кроками:

 1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.
 2. Однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у серветку або носову хустинку, видалити з порожнини рота пісок, мул та інші інорідні тіла.
 3. Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігнути хребет в шийному відділі (це потрібно робити, якщо є підозра на пошкодження цього відд
  8077

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2018 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відповідаємо на найбільш поширені питання про кір.

МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання, щоби запобігти епідемії.

 1 RPGNcwp0R1dlFJi4YPG wA

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи. Наразі в Україну для щеплень КПК постачають препарати із Бельгії. МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті у свою чергу — державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед осіб, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Колективний імунітет потрібен нам усім

Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншої країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

Кір має серйозні ускладнення

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

 

 

Матеріал підготовлено спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 
7767

11.04.2019р. в молодіжному об’єднанні «#StudHub» о 16:00 відбулося проведення заходу для мешканців гуртожитку факультетів університету за темою «Медицина майбутнього і здоровий спосіб життя в суспільстві» викладачами кафедри зоології та методики навчання біології М.О. Квітко.

net IMG 20190411 152805  net IMG 20190411 155515 

В заході приймали участь гості дискусійної зустрічі.

net IMG 20190411 152522   net IMG 20190411 154054
7766
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31