Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
Психолого-педагогічний факультет

Для студентів спеціальності “Початкове навчання” денного та заочного відділення

на 2017-2018 н.р.

ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ

Науковий керівник:

кандидат педагогічних наук,

доцент Шимко І.М.

1. Формування комунікативних вмінь молодших школярів в навчально-виховному процесі.
  2. Формування самоконтролю молодшого школяра сучасної початкової школи.
  3. Використання наочності у початковій ланці.
  4. Соціалізація молодшого школяра у сучасній початковій школі.
  5. Навчальне середовище як ресурсний центр розвитку особистості учня.
  6. Педагогічне керівництво сімейним вихованням молодших школярів.
  7. Виховання основ національної свідомості молодших школярів у навчальній діяльності.
  8. Формування навичок самостійної роботи у молодшого школяра в навчально-виховному процесі.
  9. Інноваційні технології та методика навчання у початковій школі.
  10. Соціальне становлення особистості молодшого школяра у навчальній діяльності.
  11. Організація самостійної роботи як засіб підвищення ефективності засвоєння знань та умінь в початковій школі.
  12. Дидактична гра як засіб розумового розвитку молодшого школяра.
  13. Вплив сімейних стосунків на формування позитивних моральних якостей особистості молодшого школяра.
  14. Розвиваюче навчання молодшого школяра у навчальній діяльності.
  15. Формування самооцінки у молодших школярів як умова їх навчальної активності.
  16. Самостійна робота учнів молодших класів та її роль у підвищенні результативності навчання.
  17. Основні напрямки удосконалення сучасного уроку як основної форми організації навчального процесу.
  18. Соціально-педагогічна діяльність у початковій школі.
  19. Індивідуальний підхід в навчальному процесі до учнів, які потребують допомоги.
  20. Культура спілкування вчителя та її вплив на соціалізацію учня як особистості.
  21. Взаємодія вчителя і батьків як головний чинник успішної навчальної діяльності та виховання учня у сучасній школі.
  22. Розвиток творчих здібностей учнів початкової школи.
  23. Проблемна ситуація і гра як фактори розвитку творчого мислення молодших школярів.
  24. Мотивація навичок самостійної роботи в навчальній діяльності молодших школярів.
  25. Вплив відносин “батьки-дитина” на навчальний процес молодшого школяра.
  26. Адаптація молодшого школяра в навчальній діяльності.
  27. Обдарована дитина в початковій школі.
  28. Роль пізнавальної активності молодших школярів у соціалізації особистості.
  29. Соціалізація особистості молодшого школяра засобом дидактичної гри.

ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ

Науковий керівник:

старший викладач

Зичков А.К.

1. Виховання інтелектуальних якостей дитини в сім’ї.
  2. Виховання у сім’ї як першооснова розвитку дитини як особистості.
  3. Дидактична гра як засіб інтелектуального розвитку учнів початкових класів.
  4. Інтелектуальний розвиток молодших школярів засобами народної педагогіки.
  5. Інформаційно-комп’ютерні технології навчального процесу як засіб формування пізнавального інтересу учнів початкової школи.
  6. Колективна творча справа як засіб організації суспільно корисної життєдіяльності учнів молодшого шкільного віку.
  7. Морально-етичне виховання молодших школярів засобами етнопедагогіки у навчально-виховному процесі.
  8. Особистісно-орієнтований підхід як засіб формування творчих здібностей в учнів початкової школи.
  9. Особливості індивідуальної роботи з учнями початкової школи з девіантною поведінкою.
  10.  Особливості педагогічного спілкування вчителів початкової школи з вихованцями.
  11.  Педагогічні основи роботи класовода з неблагополучними сім’ями.
  12.  Попередження відхилень у дітей з девіантною поведінкою засобами включення в систему колективних взаємовідносин.
  13.  Проблема розвитку і формування життєвих ідеалів учнів молодшого шкільного віку.
  14.  Психолого-педагогічні умови формування особистості учнів початкових класів.
  15.  Роль позашкільної виховної роботи в формуванні особистості молодшого школяра.
  16.  Самооцінка як засіб підвищення успішності навчання учнів початкової школи.
  17.  Сучасні засоби виховання молодших школярів у дитячих оздоровчих закладах.
  18.  Українські народні традиції та обрядовість у системі національного виховання сучасної початкової школи.
  19.  Формування духовно-етичних цінностей молодших школярів засобами телебачення.
  20.  Формування знань про здоровий спосіб життя у дітей молодшого шкільного віку засобами сімейного виховання.
  21.  Формування в учнів молодшого шкільного віку навичок спілкування в системі соціальних взаємостосунків.