Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
Психолого-педагогічний факультет

Снимок экрана 9025.05.2022 року, на платформі ZOOM, під час заняття з дисципліни «Соціально-молодіжна робота» відбулась онлайн-презентація молодіжної роботи Дніпропетровської області та національної програми «Молодіжний працівник» для магістрів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, ОПП «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю», яку провів Владислав Яцук, заступник директора департаменту молоді та спорту Дніпропетровської ОДА.

До участі у онлайн-перезнетації долучилися викладчі кафедри та інших структурних підрозділів університету. 

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання, зокрема особливості професійної діяльності з об’єктами молодіжної політки, підготовки фахівців молодіжної сфери в умовах децентралізації та питання реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.

Дякуємо Владиславу Миколайовичу за цікаву презентацію.

19394

Снимок экрана 6717.05.2022 року викладачі та студенти кафедри були запрошені до участі у лекції «Особливості надання соціальних послуг сім’ям, яких торкнулась проблема ВІЛ». Лекцію провів методист Київського міського центру соціальних служб Леонід Петрович КРИСОВ.

До участі у лекції долучилися представники інших закладів вищої освіти, які заебзпечують підготовку соціальних педагогів, соціальних працівників, педагогів-організаторів, фахівців соціально-педагогічної сфери, методистів з виховної роботи закладів освіти тощо. Організаторами виступила кафедра соціальної освіти та соціальної роботи Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (д.п.н., проф. Р. Вайнола). Під час зустрічі були обговорені проблеми правової дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, низької толерантності у суспільстві до інфікованих та членів їхніх сімей та все ще наявних стереотипів щодо визначення груп ризику. Разом з тим, лектором були визначені здобутки на державному рівні у роботі з ВІЛ-позитивними людьми, зокрема наявність соціальної бюджетної програми підтримки сімей, що живуть з ВІЛ, усвідомлення необхідності підходу до розв’язання проблеми комплексно за участі мультидисциплінарної команди фахівців.

Висловлюємо вдячність за цікаву змістовну дискусію.

19323

IMG 20220516 124451 69616 травня 2022 року, на платформі GOOGLE Meet, відбулася гостьова лекція на тему: "Умови та методи підтвердження скоєного насильства над дитиною".

Лектор - Швед Ольга Володимирівна, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка.

Від кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки участь брали студенти групи СП-19 спеціальності 213 Соціальна робота, спеціалізація "Соціальна педагогіка" та канд.  філол.наук, доцент Інна Талаш. 

 

19393

стейкхолдери СПСР13 травня 2022 року в онлайн-форматі відбулося засідання робочої групи з обговорення ОПП «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю» спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки. На зустрічі були присутні завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи І. Шимко, гарант програми Т. Василюк, викладачі кафедри І. Талаш, І. Размолодчикова, І. Лисоконь, завідувач кафедри педагогіки Т. Дороніна, випускниця психолого-педагогічного факультету спеціальності 231 Соціальна робота, спеціалізація: соціальна педагогіка (2017 року) О. Мельник.

Запрошеними стейкхолдерами були: Р. Вайнола (доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної освіти та соціальної роботи Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова),  В. Яцук (заступник директора департаменту молоді та спорту Дніпропетровської ОДА), О. Бородавка (головний спеціаліст департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради), О. Герун (старший інспектор Центрально-Міського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області),  О. Чумак (начальник відділу у справах дітей виконкому Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради).

Обговорювалося питання проходження асистентської та соціально-педагогічної практики магістрами в першому семестрі навчання. Як зауважила Т. Дороніна, є певна невідповідність у тому, що в першому семестрі здобувачі освіти проходять асистентську практику. Навчальні дисципліни, що орієнтують їх на оволодіння знаннями про дидактичні системи навчання, педагогічний контроль тощо, вивчаються після проходження такої практики. Вона запропонувала піднімати це питання на рівні навчально-методичного відділу та все ж таки переносити практику, зокерма асистентську, на другий семестр навчання.

В. Яцук у своєму виступі зазначив, що програма, що обговорюється, є вузькоспрямованою на роботу з дітьми та молоддю і відповідає спеціальності «0922 Child care and youth services» Міжнародної стандартної класифікації освіти, що підкреслює європейський вектор розвитку державної освітньої політики. Також, В. Яцук рекомендував внести до переліку можливостей працевлаштування випускників програми таку професію: «2359.2 Фахівець з питань молоді (молодіжний працівник)».

Р. Вайнола, аналізуючи зміст освітньої програми зазначила, що варто було б розширити фокус програми додавши управлінський аспект, адже випускник магістратури – це не соціальний педагог, а заступник директора з виховної роботи тощо. Додатково вона підкреслила універсальність професійної кваліфікації випускників програми – магістр освітніх, педагогічних наук, що не обмежує їхнє подальше працевлаштування.

О. Герун зазначила, що провідним інспектором «Центру пробації» можуть бути випускники магістри з юридичною або педагогічною освітою. Враховуючи новий напрям роботи з клієнтами Центру - соціально-виховна робота, набагато ефективніше виконувати дані функції можуть саме особи зі сформованими загальними та спеціальними компетентністями у галіз соціально-педагогічної роботи.

О. Чумак підкреслила актуальність програми, що обговорюється. Тим більше, у кризовий час, коли кількість сімей, що опинилися в СЖО, невпинно збільшується, є попит на фахівців по роботі з дітьми та молоддю.

Завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи І. Шимко висловила слова вдячності усім присутнім, подякувала за плідну співпрацю, надані рекомендації щодо удосконаленн ОП.

19255

лк Лютий09 травня 2022 року здобувачі вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота (бакалаврат) та спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, ОПП «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю» (магістратура), науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до гостьової лекції.

Лекцію «Оцінювання якості соціальних послуг» проводив кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка - Вадим Петрович ЛЮТИЙ. Онлайн лекція проходила в рамках його стажування при кафедрі соціальної освіти та соціальної роботи Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.  

Під час лекції здобувачі вищої освіти та викладачі нашої кафедри долучилися до обговорення дефініції «оцінювання», «якість послуги» та «соціальна послуга», питань моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в межах чинного законодавства, актуальних викликів часу, які вимагають перевірки якісних та ефективних моделей (стратегій) надання соціальних та соціально-педагогічних послуг. Лектором особлива увага була приділена оцінюванню якості соціальних послуг як окремої процедури для практиків соціальної роботи та соціальної педагогіки.

Дякуємо нашим колегам із Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за запрошення та Вадиму Петровичу за цікаву лекцію.

19174

best pr firms awards 600x336На виконання наказу по університету від 09 травня 2022 року №162 інформуємо Вас, що для студентів-випускників бакалаврату та магістратури організовано виробничі збори Центром сприяння працевлаштуванню студентів та випускниів. Під час виробничих зборів Вам буде надано інформацію про наявні вакансії в закладах освіти та інших установах, умови отримання одноразової адресної грошової допомоги та ознайомлено із правилами вступу до магістратури університету у 2022 році.

Виробничі збори заплановані в онлайн-форматі для бакалаврів на 28 травня 2022 року та для магістрів 24 травня 2022 року. Початок о 14:00.

19263

афіша ЯцукКафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи Криворізького державного педагогічного університету запрошує здобувачів освіти та викладачів на онлайн-презентацію молодіжної роботи Дніпропетровщини та програми "Молодіжний працівник". Онлайн-презентацію проведе заступник директора - начальник управління молоді департаменту молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, тренер програми "Молодіжний працівник" - Владислав ЯЦУК.

Презентація відбудеться 25.05.2022 року, початок о 14:00. Захід проходитиме на платформі ZOOM. Запрошуємо всіх бажаючих доєднатися за посиланням

 

19164

Screenshot 36 квітня 2022 року, на платформі Zoom, відбулася онлайн-зустріч дискусійного клубу кафедри соціології та масових комунікацій "Студентська молодь у воєнний час" (керівник - Олена Комарова). До онлайн-зустрічі долучилися студенти групи СП-19 нашої кафедри. В ході роботи дискусійного клубу висвітлювались питання інформаційної безпеки, зміни у трудовому законодавстві України під час правового режиму воєнного стану, зайнятість молоді у воєнний час, питання внутрішньої та зовнішньої академічної мобільності, волонтерська діяльність студентів та психосоціальні особливості боротьби із внутрішнім стресом. 

Дякуємо колегам з кафедри соціології та масових комунікацій за цікаву дискусію та активну громадянську позицію. 

18935

eDoctorWebScholarshipШановні здобувачі вищої освіти кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи! 

З 05 квітня 2022 року розпочинається реєстрація на вибіркові дисципліни, які вивчатимуться у 2022-2023 навчальному році. Реєстрацію повинні пройти студенти академгруп СП-21, СП-20, СП-19. Реєстрація на вибіркові дисципліни триватиме до 25 квітня 2022 року, на платформі MOODLE. Перед початком реєстрації необхідно ознайомитися з силабусами навчальних дисциплін.

Кроки для реєстрації: платформа MOODLE → категорія "Загальноуніверситетські кафедри та відділи" → підкатегорія "Навчально-методичний відділ" → рубрика "Реєстрація на вибіркові дисципліни 2022-2023 н.р."). 

Додаткові організаційно-технічні моменти із реєстрації на вибіркові дисципліни можна з'ясовувати з кураторами академічних груп або кафедральним адміністратором платформи MOODLE.

18933

СПСР конференція аутизм18 лютого 2022 року на базі універистету відбулася науково-педагогічна конференція "АУТИЗМ - ВИКЛИК ЧАСУ". Організаторами конференції є кафедра практичної психологіїдепартамент освіти і науки виконкому міської радиФонд Об'єднаних Сердець за фінсування швейцарської фармацевтичної компанії ASINO. Участь від кафедри у конференції брали завідувач кафедри, канд.пед.наук, доц. Ія Шимко та канд.пед.наук, ст.викладач кафедри, соціальний педагог університету Тамара Василюк

Пленарна частина коференції була присвячена темам: коморбідності при аутизмі; аутизм - та соціум - проблеми налагодження соціальної взаємодії (міжнародний та вітчизняний досвід); використання мовлення в комунікації; робота університету щодо підготовки студентів до роботи з дітьми зі спектром аутизму; "Інклюзивно-ресурсний центр - сучасні підходи до діагностики дітей молодшого віку" та "Батьки – головні замовники освітніх послуг, розвиток соціальних навичок дітей з аутизмом".До участі у конференції долучись батьки та фахівці-практики, які працюють із дітьми з розладами аутистичного спектра: дефектологи, психологи, соціальні педагоги, логопеди, лікарі, викладачі, соціальні працівники, вихователі, науково-педагогічні працівники кафедри практичної психології, кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, кафедри загальної та вікової психології, кафедри дошкільної освіти.

В ході конференції представники кафедр мали змогу поспілкуватися зі стейкхолдерами. Обговорити подальші кроки спільної взаємодії задля підготвоки висококваліфікованих фахівців по роботі з дітьми та молоддю, які мають особливі освітні потреби. 

 

18938
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Серпень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31