Кафедра соціології та економіки
Факультет географії, туризму та історії

23 січня 2018 року на кафедрі соціології та економіки відбулося чергове засідання  науково-методичного семінару, на якому було обговорено актуальні питання теорії  та методики викладання суспільно-політичних та економічних дисциплін.

Доцент, кандидат філософських наук Євгенія Олексіївна Широкова презентувала методику проведення семінарського заняття «Політична еліта і політичне лідерство. Політичні конфлікти і кризи». Вона зокрема акцентувала увагу на необхідності дотримання викладачем таких основних етапів проведення семінару, як організаційна частина; мотивація і стимулювання навчальної діяльності; обговорення проблем, що стосуються теми; діагностика рівня засвоєння студентами знань; підведення підсумків і організація позааудиторної самостійної роботи студентів. Методи, які доцільно застосувати на семінарі, наступні: творча вільна дискусія; «мозковий штурм» або «круглий стіл»; аналіз документів та наукових джерел; порівняльний аналіз теоретичних концепцій; написання тестових робіт з обов’язковим аналізом українського політичного досвіду.

Старший викладач, кандидат соціологічних наук Олена Олексіївна Комарова представила авторське бачення особливостей підготовки студентів за спеціальністю «Соціальна робота» на заняттях з курсу «Інноваційні моделі надання соціальних послуг». Вона зазначила, що специфіку підготовки визначають мета та завдання курсу, а саме: ознайомлення студентів з основними поняттями, правовими ознаками, формами, моделями соціальних послуг, які надаються людям з інвалідністю. У ході підготовки студентів важливим є не лише їх ознайомлення з вітчизняним досвідом надання соціальних послуг, але й аналіз зарубіжних форм і методів роботи з людьми, що потребують особливої уваги з боку держави і суспільства. Важливо, що в українському суспільстві почала реалізуватися програма інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю, а це один з реально інноваційних підходів для надання соціальних послуг.

Викладачі кафедри активно долучилися до обговорення доповідей і ухвалили рекомендації стосовно запровадження презентованих ідей до свого викладацького арсеналу.

 

3832
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31