Кафедра соціології та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Доцент кафедри соціології та економіки факультету географії, туризму та історії Широкова Маргарита Сергіївна взяла участь в українсько-польському проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням».

Співорганізаторами проекту є  з польського боку - Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського боку - Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет ім. Т.Шевченка  за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України.

DSC 0318

 

Проект розпочався у одному із найбільших державних навчальних закладів Польщі - Варшавському університеті, який впродовж багатьох років займає провідну позицію в найважливіших рейтингах країни. З 6-10 листопада 2017 року учасники проекту на факультеті «Артес Лібералес» мали можливість пройти інтенсивне тренінгове навчання, прослухати доповіді та прийняти участь у обговоренні актуальних проблем сучасної вищої освіти. Були розглянуті та обговорені наступні питання: Міжнародна співпраця Варшавського університету (габ. д-р Мачєй Дущик), Гранти ERC і створення наукових мереж (проф. Катажина Марчіняк), Українське право про систему освіти (проф. Тарас Фініков), Відкритий університет Варшавського університету (д-р Катажина Лубричинська-Чіхоцка), Співпраця ВНЗ з самоврядуванням (габ. д-р Агнєшка Олехніцка і д-р Катажина Войнар), Університет і релігійні організації (проф. о. Станіслав Рабєй), Horyzont 2020 (д-р Станіслав Кордашєвіч), Формування стратегії вищого навчального закладу та забезпечення інноваційності (проф. Анна Гіза-Полещук) та багато інших

З 13 по 17 листопада 2017 українська група інноваторів мала можливість проходити навчання у найстарішому вищому навчальному закладі Польщі – Ягеллонському університеті, який впродовж багатьох років займає провідні позиції в освітніх рейтингах. Були розглянуті та обговорені наступні питання: Юридичні умови інноваційності в науці (Д-р Пьотр Дарджінські), Медицина в «традиційному університеті» (Проф. габ. д-р Пьотр Лайдлер), Стратегія розвитку вищого навчального закладу – практичні аспекти (Д-р Пьотр Прокоповіч), З досвіду програми бакалаврату International Relations and Area Studies (габ. д-р Дорота Пєтшик – Реевес, проф.), Місто і університет (Рафал Кульчицький, директор відділу розвитку міста), Система дослідницьких грантів в Польщі (мґр. Дорота Бухвальд-Чєсляк), Оцінювання з метою розвитку: теорія і практика (д-р Лешек Корпоровіч), Трансфер технологій в польських вищих навчальних закладах (Д-р інж. Габріела Конопка-Цупял) та багато інших. 

З 20 по 24 листопада 2017 року у Ягеллонському університеті були організовані індивідуальні консультації та зустрічі з польськими фахівцями. З 27 листопада по 1 грудня у Варшавському університеті були організовані індивідуальні консультації та зустрічі з польськими фахівцями. Серія лекцій, тренінгів, консультацій та індивідуальних зустрічей була з представниками Міністерства науки і вищої освіти Польщі, органів муніципального управління м. Варшави та м. Кракова, керівництва університетів та факультетів, академічного менеджменту, фондів, бізнес-структур та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики організації дослідницького та навчального процесу у вищих навчальних закладах Польщі.

46364232323222

Згідно з умовами участі у проекті кожен з 26 учасників з університетів України має реалізувати власні мікропроекти, що пов’язані зі згаданими темами. Підсумкова конференція за результатами реалізації мікропроектів запланована на травень 2018 року за участю представників профільних міністерств України та Польщі.

3364
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31