Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

20 квітня п.р. відбулася зустріч робочої групи по розробці проекту освітньо-наукової програми 054 Соціологія із стейкхолдерами.

14.04 002      14.04 023

У складі робочої групи були присутні: Лобанова А.С., проф. д. соціол. н. (гарант), Грабовець І.В., в.о. зав. кафедри соціології та масових комунікацій, доц., к. соціол. н., Візниця Ю.В., доц., к. соціол. н., Петрухін С.В., аспірант 3 року навчання.

14.04 006             14.04 007

У якості стейкхолдерів булі запрошені: Я.В.Зоська, проф., д. соціол. н., проф. кафедри філософії та соціології Маріупольського державного університету, член Правління Соціологічної асоціації України; Г.І.Андрущенко, д. соціол. н., доц., завідувачка кафедри загальних та соціально-гуманітарних дисциплін Державного університету економіки і технологій, член Соціологічної асоціації України; Л. В. Калашникова, доц., д. соціол. н., доц. кафедри соціології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, член правління Соціологічної асоціації України; О.В.Лаже, начальник відділу роботи з локальними групами та ініціатив мешканців Комунального Підприємства «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради, член Соціологічної асоціації України). Відбувся аналіз і конструктивне обговорення освітньо-наукової програми «Соціологія», в ході якого стейкхолдерами :

1. було зазначено, що ОНП 054 Соціологія відповідає потребам і викликам сучасного суспільства, характеризується прозорістю й відкритістю, дає змогу здобувачеві вищої освіти отримати професійні компетентності і бути конкуретноспроможним на ринку праці;
  2. підкреслено, що підготовка аспірантів третього освітнього рівня за спеціальністю 054 Соціологія в КДПУ,зокрема на кафедрі соціології та масових комунікацій здійснюється відповідно до вимог МОН Україні і НАЗЯВО;

Разом з тим були висловлені наступні пропозиції і рекомендації:

- поділити виробничу педагогічну практику на 2 частини: педагогічну і соціологічну;

- внести до програми такі дисципліни за вибором, як: «Сучасне українське суспільство: стан, проблеми і перспективи розвитку», «Європейські студії», «Університетська освіта в сучасному світі», «Соціологія XXI століття»;

- розширити географію наукових контактів і рівень взаємодії із вітчизняними й зарубіжними ЗВО, що готують докторів філософії з соціології;

- активізувати залучення науковців і практиків до освітнього процесу через проведення гостьових лекцій;

- активізувати роботу з розробки наукових проєктів, які фінансуються державним бюджетом;

- покращити кадрове забезпечення членів робочої групи та наукових керівників за рахунок захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальністю 054 Соціологія.

- більш активно залучати роботодавців і стейкхолдерів до практичної реалізації ОНП.

14.04 010   14.04 021  14.04 005

Гарант ОНП проф. А.С.Лобанова подякувала стейкхолдерів за підтримку і запевнила, що всі їх пропозиції і рекомендації носять конструктивний характер і будуть обговорені на засіданні кафедри під час перегляду освітньо-наукової програми третього освітнього рівня 054 Соціологія.

14.04 004