Кафедра соціології та масових комунікацій
Факультет географії, туризму та історії

10 листопада 2023 р. відбулася планова зустріч робочої групи по обговоренню ОНП програми 054 Соціологія із стейкхолдерами та аспірантами.

10.11 011

У зустрічі взяли участь стейкхолдери – відомі українські соціологи:

Ганна Андрущенко, професор, д. с. н., професор кафедри управління бізнесом Державного університету економіки і технологій;

10.11 014

Яна Зоська, проф., д. соціол. н., проф. кафедри філософії та соціології Маріупольського державного університету, член Правління САУ;

10.11 019

Микола Туленков, проф., доктор соціол.н, професор кафедри галузевих соціологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

10.11 016

Члени робочої групи: Лобанова А.С., проф. д. соціол. н. (гарант), Грабовець І.В., зав. каф. соціології та масових комунікацій, доц., к. соціол. н., Калашнікова Л.В., професор, д.соціол.н., Черноус Л.С., доцент, к.соціолн.н., Каритка В.В., доктор філософії у галузі соціології, ст.викладач, а також аспіранти 1 і 2 року навчання: Безуглова Валерія, Чижик Дмитро, Андрій Рекало, Олександра Камишан.

10.11 013

Учасники зустрічі обговорили вимоги до покращення якості підготовки аспірантів, магістрів та бакалаврів за спеціальністю 054 Соціологія, висловили свої зауваження та пропозиції.

Так, Г. І. Андрущенко зазначила, що в умовах війни особливої значущості набувають зустрічі з аспірантами в очному режимі, їх робота з фахівцями –практиками, збільшення практичної роботи і введення сучасних інноваційних дисциплін для підготовки конкурентноспроможних фахівців-соціологів.

М.В.Туленков особливу увагу приділив тому, що робота аспірантів має бути ефективною. Дисертація повинна бути підготовлена до кінця 3-го року навчання. У аспіранта мають бути консультанти з кафедри, окрім наукового керівника для надання йому професійної допомоги у написанні дисертації.

Я.В.Зоська, у своєму виступі звернула увагу на необхідність залучення аспірантів до міжнародної наукової діяльності, конференцій, академічної мобільності, що вкрай необхідно в сучасних умовах входження вищої школи України у європейський освітні простір.

Члени робочої групи теж долучилися до обговорення: Грабовець І.В. звернула увагу на необхідність своєчасного виконання аспірантами індивідуальних планів і пошуку студентів, схильних до наукової роботи для вступу в магістратуру, які могли би бути потенційними аспірантами; Калашнікова Л.В., акцентувала увагу на необхідності якісної підготовки бакалаврів для вступу в магістратуру; Черноус Л.С., зазначила, що необхідно підвищити якість вищої освіти, оскільки останні дослідженні європейських соціологічних організацій свідчать, що рівень вищої освіти українських студентів, які виїхали до країн Європи, дещо нижче, ніж студентів європейських ЗВО.

10.11 020 10.11 015

Науковці кафедри подякували стейкхолдерам за активну участь у обговоренні ОНП 054 Соціологія і ухвалили відповідні рішення для покращення якості підготовки студентів, магістрів та аспірантів –соціологів.

Травень 2024