Факультет географії, туризму та історії
Історія

У двадцять перший раз за останні 3500 років на давньому і таємничому  та овіяному легендами царському кургані Ляхова могила відбулася посвята в історики студентів першого курсу ФГТІ.

Колись, 60 мільйонів років тому це був берег теплого моря із привітними плезіозаврами і майже ручними мегалодонами.

Коли море відступило і на його місці потекла Боковенька із Боковою та злилися навіки Інгулець із Саксаганню, 3500 років тому сюди прийшли давні кочовики і насипали величний курган.

Бачів цей курган кімерійців і скіфів, сарматів, готів, гунів... Великий персидський цар Дарій, можливо, вдивлявся у ці криворізькі степи, наздоганяючи, на свою ж біду, блискавичних скіфів. 

Войовничи авари, хитрі хозари, дикі печеніги, кипчаки-половці, алани, безжальні монголи Чінгіз-хана Темучіна й Бату-хана пролетіли степами, повз цей курган і "згинули акі обрі", розвіяло їх часом як вітер розвіює пил з-під копит диких коней. 

Десь там, між незнайденими ще скіфськими могилами й бовванами неоязичників лежить прах пана Лихмана, що вважав себе вік тому господарем цих земель. Але не судилося йому навіть в цій землі й після смерті спокійно лежати, немає йому спокою. Встає він темними ночами із домовини, бродить-колобродить навколо кургану і грозиться студентам, що турубють його спокій, а особливо ж тим, хто запізнюється на пари і не готуться до семінарів. Ну то й Перун з ним, з тим паном Лихманом. 

А ми усі тут, на посвяті. Ми - ті, для кого ті минулі 3500 років - то наше життя і наша душа.

Ми - це єдина історична академічна громада.

Ми - ті, хто служить Кліо, для кого історичний - на все життя!

 


129


   130   123

 


 102


103

В очікуванні Кліо.


121


 125  127

Від легіонів Цезаря до Наполеона із... хто ж це з поруч із цим корсиканцем... невже графіня Валевська? Вона!


 140

Вони чудові, ці нові історики !

134

Новий, тільки-но висвячений куратор, пані Марина Суздаль. Вітання!


 132    41779212 690014391355540 4528638513612062720 n


 128   

Куди ви, без мене? Залишіть хоч щось!

(Ленін декомунізований, єслішо. Палить цигарки з фільтром. Прийняв постмодернізм і постгламур замість марксизму)


 41736272 2641472079410444 9011691090452938752 o

                                                                                          І НАЙЧАРІВНІШЕ ФОТО.  

                                                                                          МАЙБУТНЄ - У ЦИХ ОЧАХ!

 

 

5549

Історична юдаїка - один з напрямів досліджень на факультеті та навчання магістрів. Активне співробітництвао із місцевою єврейською громадою та Музеєм Михайла Мармера (Світлана Піддубна) є дієвим засобом поєднання науково-академічної та практичної наукової діяльності. 

Далі - звідси: https://www.facebook.com/groups/452357084953141/permalink/907893046066207/

Светлана Поддубная разом з Мариною Боєвою та 2 іншими особами.

5 год

Волонтери Музею Михайла Мармера стали учасниками міжнародного дослідницького проекту
В цьому році волонтери Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» вже вдруге стали учасниками міжнародної програми Бродячого університету «Самбатіон». 
Перша зустріч юнаків і дівчат з провідними фахівцями України й Ізраїлю з питань єврейської історії та культури відбулася ще навесні. Саме тоді й було вирішено продовжити співпрацю з волонтерами Криворізького музею в літній програмі «Самбатіону», де вони змогли б долучитися разом з іншою молоддю з різних куточків світу до розширеного формату вивчення історії юдеїв на пострадянському просторі та за його межами. 
У літній програмі проекту взяли участь учні криворізьких шкіл Єлизавета Гавеля й Влад Клюбченко, та Марина Боєва – магістрантка спеціальності "Історія" Криворізького державного педагогічного університету.
Ще до старту інтерактивної подорожі організатори визначили керівниками груп українських та ізраїльських фахівців, й обрали три види пересування молоді (декілька груп з Литви, України, Латвії, Польщі) під час виконання завдань: піший туризм, велотуризм, а також автобусний тур. 
Зважаючи на методи історичного дослідження, якими мали оперувати у майбутніх пошуках, кожен учасник мав можливість обрати напрям: «Oral history» (опитування старожилів про єврейське життя на обраній території дослідження); «Єврейська архітектура» (вивчення будівель, збудованих євреями до початку Другої світової війни для релігійних та житлових потреб) та «Юдейська епіграфістика» (вивчення ґенези надписів могильних плит (мацев) на єврейських кладовищах).
Учасникам з Кривого Рогу випала можливість мандрувати автобусним туром групою у складі 10 осіб та зануритися в цікаве минуле єврейських жителів Західної України, Польщі й Білорусі.
Розпочалася подорож юнаків і дівчат у селищі Меджибож, Хмельницької області, де вони не лише відвідали могилу Баал Шем Това – засновника хасидизму, а й створили власну карту, на якій відобразили споруди й цвинтар, що колись належали колоритному єврейському містечку Хмельниччини.
Наступним населеним пунктом за дослідницьким планом був Львів. Тут молодь відкрила для себе єврейську історію міста, відчула дух епохи колишніх єврейських кварталів, де юдеї відвідували синагоги і вели активну торгівлю з місцевими мешканцями.
Наступною частиною дослідження стала міжнародна практика юних слідопитів у містах Польщі – Пшемишль, Люблін й Мєндзижец-Подляскі.
Під час поглибленого вивчення єврейської архітектури міст, спілкування з місцевими мешканцями та відвідування місцевих музеїв, криворіжці отримали неабиякий досвід не лише культурного обміну, а наблизилися до рівня закордонних дослідників, будучи ще школярами та студентами.
Завершальним етапом проекту «Самбатіон» стала зустріч всіх дослідницьких груп у Мінську (Білорусь). На звітній конференції кожен міні-колектив юних спеціалістів презентував результати своєї сумлінної праці, та ділився з учасниками враженнями, новими вміннями й здібностями, які здобули на практиці.
Після повернення криворізьких волонтерів додому, працівники Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» отримали багато похвал від організаторів «Самбатіону» за активних й креативних учасників, яких виховують у нашому музеї.

 1

   2

5465

Сьогодні, 1 вересня 20128 року, до лав служителів благословенної Кліо додалося ще 34 неофіти: студенти -першокурсники, що обрали своєю стезею вивчення історичної науки. 

Зранку, о 9 годині їх було урочисто посвячено в студенти. Посвячення ж в історики ще чекає на них (читайте ж, шановні нові друзі, уважно цей сайт і наші сторінки тут). Згодом, в аудиторії 312 відбулася зустріч студентів із деканом, заступником декана, викладачами, кураторами академічних груп та студентською радою. 

Історична академічна громада щиро вітає першокурсників із початком нового, найцікавішого і найяскравішого етапу їхнього життя. 

Успіхів вам на цьому шляху! Тепер ми -разом. Ми - історики, єдина академічна громада. 

1


            2  3

 

 

 

 

5453
4968
4467
4289
4321
4272
4066
3847
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30