Факультет географії, туризму та історії
Історія

Тема засідання: Історичний розвиток давньоруської мови на прикладі «Слова о полку Ігоревім»

Своїми враженнями поділився Сергій Корнієнко:
І все таки цей тиждень не схожий на інші, не встигли ми розглянути всі теорії змови, як нас запросили на зустріч гарні люди. В своєму історичному колі ми вже давно називаємо їх «Реконструктори» - і за спеціалізацією, і за підходами до роботи. Тема: «Історичний розвиток давньоруської мови на прикладі «Слова о полку Ігоревім»». Чесно кажучи, від «Рекоснтрукторів» ми, жартуючи, чекали мечів чи броні (знову). Але нас зустрів доволі імпозантний Богдан Попов, який почав розповідати про розвиток мови на руських землях. І не стільки про зміни самих термінів в процесі розвитку, скільки про способи «переведення» слів з інших мов у старослов’янську. Тим не менш, аудиторія читала текст презентації (саме теорії походження мови) і вже відчувала всю інтригу, що висіла в повітрі. А коли доповідач довів, як латинське «Taurus» стало «Туром», а німецьке «Kinder» перетворилося на «Чадо» запала справжня активна тиша. Так-так, саме те, до чого прагнуть всі вчителі, сформувалося якось саме по-собі і не спадало хвилин десять. А потім почалося обережне обговорення саме почутого. Врешті-решт, нам чітко і аргументовано довели оригінальність «перлини давньоруської літератури» і залишили з доволі змістовним багажем нових знань. Не кожного дня зустрічаєш спеціаліста такого рівня. Дякую всій команді «Реконструкторів» за цікаво проведений час.

(звідси: ФБ )

У рамках IV (Осінньої) Наукової сесії, присвяченої 100-річчю Української революції 1917-1921 рр., 28 листопада на факультеті відбувся І Студентський турнір з історії. За умовами турніру чотири команди, сформовані із студентів-істориків І-IV курсів, змагалися у фаховості своїх знань з історії Української Революції. Під час туру (а таких турів було чотири) треба було майже моментально підготувати семихвилинну  містку наукову доповідь із визначеного дискусійного питання, опонентам так же швидко вступити до дискусії та здійснити наукове опонування, а рецензентам, відповідно, оцінити те, що вони чули і бачили.

Безпосередніми організаторами турніру виступили магістранти І курсу  Марина БоєваMichael Sazonov та Кира Глюза. Відзначаємо блискучий рівень організації і проведення турніру, що, у свою чергу, свідчить про високий рівень фахових знань магістрантів-істориків. Загальний науковий патронат - кафедра історії України та правознавства й кафедра всесвітньої історії.

Серед запрошених гостей були вихованці Криворізького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Переможцями стала команда ІІ курсу "Історичний бастіон".1

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Фото: © Міхаїл Сазонов, 2018

21 листопада історична академічна громада вшанувала День Гідності і Свободи.  На проведеному заході із науково-меморіальними повідомленнями виступили магістранти ІІ курсу О. Коротаєв та Д. Успенський. Вже під час виступу виникла вільна дискусія та обмін спогадами про події 5-річної давнини. В дискісії взяли участь присутні студенти та викладачі факультету доц. Л.Задорожна, доц. Н. Печеніна та доц. В. Яшин.

У рамках відзначення 100-ліття Української революції 1917-1921 років, продовжується низка наукових заходів, започаткованих історичною академічною громадою КДПУ, за науково-теоретичного та організаційного забезпечення кафедри історії України та правознавства й кафедри всесвітньої історії.

Запрошуємо колег, студентів та творчу молодь до участі в Науковому семінарі, що відбудеться в рамках IV (осінньої) Наукової сесії 28 листопада 2018 року.

Місце проведення – Головний корпус КДПУ, ауд.309

Початок о 12 годині.