Молодіжний центр
Криворізький державний педагогічний університет

MyCollages 2Сенсорна кімната Криворізького педагогічного - це спеціально організоване середовище, оснащене усім необхідним обладнанням для стимуляції систем сприйняття (нюхової, тактильної, слухової, зорової, смакової та вестибулярної) осіб з інвалідністю. На базі сенсорної кімнати відбувається освітній процес зі здобувачами вищої освіти та організовані індивідуальні заняття з фізичної культури і психологічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами.

Більш ніж 40 років тому в Голландії (Королівство Нідерландів) зародилася ідея стимулювання систем сприйняття в штучно створеному середовищі. Спочатку вона розроблялася для дітей з низькою мотивацією до навчання. Поняття «сенсорна кімната» вперше ввела Марія Монтессорі - італійський педагог, доктор і вчена. В її розумінні, це приміщення з великою кількістю навчального матеріалу для дітей. У медицині, навчальному процесі і реабілітації хворих - такі приміщення мають попит та показують хороший результат.

Метою створення сенсорної кімнати на базі університету є якісна підготовка висококваліфікованих кадрів, надання здобувачам освіти практичного інструментарію; педагогічний, психолого-педагогічний та корекційно-розвитковий супровід дітей з особливими освітніми потребами шляхом проведення індивідуальних і групових занять. Своєрідним новатором із впровадження передових практик викладання та соціальної відповідальності є Криворізький педагогічний, оскільки саме на нашій базі відкрита перша сенсорна кімната в університеті, в жовтні 2019 року.

MyCollages 3Ініціатива створення сенсорної кімнати закладена кафедрою практичної психології та молодіжним центром «#StudHub» Криворізького державного педагогічного університету. Відкриття сенсорної кімнати стало можливим в рамках проекту «Підтримка інклюзивної освіти у м. Кривий Ріг» компоненту «Психосоціальна адаптація та управління конфліктами» ініціативи «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГМбХ у партнерстві з Криворізьким державним педагогічним університетом і Департаментом освіти та науки виконкому Криворізької міської ради.

На базі університету функціонує світла (активна, сенсомоторна) кімната. В кімнаті переважає денне світло і світло від освітлювальних приладів. Світло оптичні ефекти створюють атмосферу свята і веселощів, стимулюють розумову і фізичну активність. У поєднанні з яскравими деталями всі органи чуття приходять у стан збудження.

Сенсорна кімната знаходиться в окремому приміщені і розділена на функціональні зони, що призначені для стимуляції різних сенсорних систем. Кімната обладнана всім необхідним: прожектори, світлодинамічні прилади; дзеркальний тунель; бізіборди; сенсорні доріжки; світловий дощ; острів релаксації; сухий басейн наповнений м’якими кульками; м’які меблі наповнені гранулами; м’які пазли, будиночки, лабіринти; дзеркальна куля; світлодіодна стрічка; стіл для малювання піском; м’ячі; ширми; навчально-розвивальні дитячі іграшки; меблі для організації освітнього процесу; тощо.

MyCollages 1Освітній процес та індивідуальні заняття із фізичної культури і психологічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами відбуваються за окремим графіком. Індивідуальні заняття із фізичної культури і психологічного супроводу дітей із особливими освітніми потребами на базі сенсорної кімнати відбуваються на платній основі, для дітей працівників та студентів університету дані заняття є безкоштовними.

Сенсорна кімната працює на базі молодіжного центру університету і знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Олександра Васякіна, буд. 54А, 1 поверх, вхід з лівої сторони будівлі (гуртожиток №3 університету).  

Інформацію з питань організації освітнього процесу або проведення заходів на базі сенсорної кімнати університету можна переглянути на сайті у рубриці "ЗАЯВКА НА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ", а всі додаткові питання щодо організації і проведення індивідуальних (групових) занять або функціонування сенсорної кімнати можна задати через електрону пошту youthcenter@kdpu.edu.ua

Розвиток, навчання, реабілітація, релаксація - основна мета діяльності сенсорної кімнати у Криворізькому педагогічному.

 

10318
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша