Кафедра всесвітньої історії
Факультет географії, туризму та історії

9 травня 1950 р. стало визначним днем в історії європейської інтеграції. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями. Ця пропозиція увійшла в історію під назвою "план Шумана". Цей день щороку святкується як День Європи, а з 2003 року відзначається й в Україні.

На кафедрі всесвітньої історії в дистанційному режимі було організовано захід до цієї дати. Організатор та медіатор заходу – викладач кафедри І. А. Селіщева. Обговорення теми «Європейське майбутнє України» надало студентам можливість визначитися з позицією щодо інтеграції до Європейського співтовариства, виловити свою думку щодо таких питань: яким бачить молодь європейське майбутнє України, які сценарії розвитку відносин з ЄС, на їх думку, варто очікувати Україні, що має зробити Україна на шляху до Європи.

Студенти зосередили увагу на визначенні як позитивних, так і негативних сторін європейської інтеграції для України, висловили свою думку щодо того, які явища і процеси сучасної України є деструктивними на цьому шляху. У ході обговорення торкнулися питання готовності України, її громадян до інтеграції, адже лише розвинене й успішне громадянське суспільство, члени якого усвідомлюють власну європейськість, як і наявні в державі демократичні інституції є передумовою успішності цього процесу.

В результаті обговорення дійшли висновку, що на сьогодні Україна переживає дуже складний і суперечливий етап у своєму розвитку, однак, попри всі суперечності, європейський вектор залишається пріоритетним для України.

Screenshot 20200517 110940 Zoomimage1 3

image0 2  image2 1