Кафедра загальної та вікової психології
Психолого-педагогічний факультет

Фрагменти книги, яка ще буде написана….

У нашій лексиці відносно недавно з’явилося та широко використовуються слова «компетентність» (володіння знаннями та досвідом, які дозволяють судити про певні речі, виказувати авторитетну думку, поінформованість, обізнаність) та  «компетенція». Ну саме те «коло повноважень, питань, сфера діяльності,   у яких дана особа має відповідний досвід, повноваження; володіє певним набором знань, вмінь, навичок».

Інтернет-джерела  люб’язно цитують документи МОН України  з переліком таких «компетентних компетенцій».

Серед них: засвоєння навичок використання теоретичних знань на практиці; новаторство (творчість, креативність);обізнаність та здатність виразити себе у культурному середовищі.

Та хто б і сумнівався, що такі компетенції наразі особливо ціняться у всьому світі!

Ми іноді зловживаємо масованим завантаженням студентів теорією. На жаль, теорія часто відіграє роль «Борисполя»:  в одне вухо влітає, в інше – вилітає!

А от як побачити слід, який вона залишає?

Може опинитися на карантині, де студент несподівано повинен самостійно опрацьовувати те, що до цього «жувалося та вкладалося»? А потім ще й продемонструвати, як зрозумів?

І тут починає проявлятися така творчість студентів, про яку неможливо не згадати.

Загальна психологія.Тема «Емоції, почуття». Те, у чому обов’язково потрібно розбиратися кожному з нас.

Студенти АНФ-18 та ОМ-18 не тільки  представляють психологічні теорії емоцій, описують  форми переживання почуттів, але й обов’язково ілюструють написане  прикладами з власного життя, історії,  літератури. Але найцікавіше  завдання: подивитися виставу Є.Гришковця «По ПО» - несподіваний, епатажний мікс розповідей («ужастиков»)  Едгара По у іронічно-гумористичному виконанні двох талановитих акторів та написати: Що таке естетичні почуття (детально)?; Які естетичні почуття спробували поєднати у спектаклі автори? Навести приклади?;Як таке поєднання вплинуло на ваше бачення творів майстра готичних «ужастиков» Едгара По?; Ви вважаєте, що можлива така підміна почуттів «красиве-потворне», «жахливе-кумедне»? Обгрунтуйте, будь ласка; Написати загальне оцінне враження гри акторів, трансформації сюжету.

І тут починається диво….

Ось тільки деякі з уривків (у авторській редакції), які запропонували юні творці:

Творчість студентів

А тема «Уява»?

Так, знайомимося з видами, функціями  уяви, фізіологічними основами, способами створення образів уяви. Але ж потрібно  розвивати власну уяву!

І тут знову перлини студентства у виконанні творчих завдань.

Зокрема, уявіть собі монолог….коронавірусу! Важко? А у Оксенюк Лізи вийшло чудово! Потрібно  розвивати власну уяву!

Привіт, я вірус!

У  Мєхтієвої Аміни заговорив…пензлик.

Розповідь про пензлик

Ось який монолог ноутбуку, написаний ним самим, відтворила  Аліна Лохач.

Монолог ноутбуку

А хіба монолог ХУДГРАФу, почутий Вдовиченко Анастасією, не чіпляє за живе?

Монолог ХУДГРАФу

Але всі думки наших студентів, несподівано зачинених у сурові обмеження карантину, передав Власовій Маріані…наш добрий, дивовижний, улюблений  університет! Почитайте як зворушливо!

Привіт, це я! Впізнаєш мене? Я - Криворізький державний педагогічний університет.

Я вже встиг скучити за тобою. Мені дуже сумно, мої аудиторії порожні, кафедри самотні, а про їдальню я взагалі мовчу! Парти вже вкрилися пилом, а дошки зачекалися свіжої крейди. В бібліотеках дуже тихо, ніхто не користується безкоштовним вай–фаєм, не читає книжки…

Ох, як би я хотів все повернути назад! Тому прошу будь обережний, дотримуйся карантину, щоб не принести цю «заразу» в мої стіни. Я вже не молодий і мені важко буду з цим жити, я не хочу втратити своїх улюблених студентів. Незабаром, я сподіваюсь, карантин завершиться і ми вже зустрінемося на літній сесії!

Чекаю на тебе з нетерпінням!!!

А знаєте, як буде називатися наша книга? «Карантинна творчість студентів».

І вона неодмінно побачить світ!

Н.Макаренко.