Кафедра зоології та методики навчання біології
Природничий факультет

Information mail №1
Ministry of Education and Science of Ukraine
Kryvyi Rih State Pedagogical University
Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy
Working group of Birds of Prey and Owl of Ukraine
Ukrainian Birds of Prey Research Centre
Aves1
Dear Colleagues!


Working group of Birds of Prey and Owls of Ukraine invites you to participate in the 5th Conference “Birds of Prey of Ukraine and surrounding territories”, which will be held on November 14-17, 2019 in Kryvyi Rih, on the basis of the Kryvyi Rih State Pedagogical University.
Applications for participation may be send by May 30, 2019 ( https://forms.gle/9Nkhjjh25o28ndDB6). Deadline of abstract submission in July 30, 2019. Maximum size of abstract is 1 page. Abstract language is English.

Contacts: executive secretary Potopa Alina ( potopaalina2708@gmail.com ), conference chairman Stryhunov Volodymyr (vi.strigunov@gmail.com).

Information mail №1 for mailing (Invitation letter).

7540

PR KR

У Комунальній установі "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Саксаганському районі" 20.02.2019 за сприянням та запрошенням адміністрації закладу, старшим викладачем кафедри зоології та методики навчання Валерієм Коцюрубою проведений захід «Природа Криворіжжя». Ця подія стала традиційною справою, проведена в установі вже втретє. Для ознайомлення мешканців Кривого Рогу з унікальними природними об’єктами, підготовлене та продемонстроване слайд-шоу з використанням численних фотографій ландшафтів, рослин, тварин, грибів нашого краю. Зустріч проходила в невимушеній доброзичливій атмосфері, з великою кількістю запитань та не залишила нікого байдужими. Відвідувачі дізнались про дослідників природи Криворіжжя, роль та діяльність Криворізького державного педагогічного університету, напрямки освіти.
Бажаєте дізнатись більше про природу Криворіжжя? Звертайтесь на сторінку нашого сайту «Соціально-громадська діяльність», інформаційний портал «Природа Криворіжжя».

Використані фотоматеріали В.В. Коцюруби.

6990

IMG 0484Захист відбувся 6 лютого 2018 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена.
Тема дисертації «Гризуни зональних ландшафтів Правобережного степу України: видовий склад, поширення і чисельність» за спеціальністю 03.00.08 – зоологія.
Науковий керівник: Межжерін Сергій Віталійович, доктор біологічних наук, професор, завідуючий відділу еволюційно-генетичних основ систематики (Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України).
Офіційні опоненти:
Волох Анатолій Михайлович, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища (Таврійський державний агротехнологічний університет);
Пєсков Володимир Миколайович, кандидат біологічних наук, в. о. завідувача відділу зоології (Національний науково-природничий музей НАН України).
Бажаємо Ганні Віталіївні великих наукових звершень, міцного здоров’я та творчої наснаги!

1Rashevskaya 5Rashevskaya4Rashevskaya3Rashevskaya2Rashevskaya

 

3935

KomarovaЗахист відбувся 26 грудня 2017 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.05 в Інституті педагогіки НАПН України (м. Київ).

Тема дисертації «Теоретичні і методичні засади формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології», спеціальність «13.00.02–теорія та методика навчання (біологія)». Робота виконана в Полтавському національному педагогічному університеті  імені В. Г. Короленка.

Науковий консультант: член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Гриньова Марина Вікторівна, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, декан природничого факультету;

Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Шапран Юрій Петрович, Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», професор кафедри біології і методики навчання; доктор біологічних наук, професор Гончаренко Марія Степанівна, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, професор кафедри валеології; доктор педагогічних наук, професор Рибалка Ліна Миколаївна, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, професор кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я людини.

3606

Antonik AnatomiaАнтонік монографія

Приємна подія на кафедрі зоології та методики навчання біології – видання навчального посібника для майбутніх вчителів біології, фізичної культури, який так потрібний для забезпечення навчального процесу. Вітаємо доцента кафедри, кандидата біологічних наук Ірину Петрівну Антонік та співавторів з черговим творчим успіхом!

Вихідні дані посібника:

51.28

А 724

Антонік, В. І. Анатомія, фізіологія дітей з основами гігієни та фізичної культури [Текст]: навч. посіб. / В. І. Антонік, І. П. Антонік, В. Є. Андріанов. - Київ: Професіонал: Центр учбової літератури, 2017. - 336 с. - ISBN 978-966-370-112-7. - ISBN 978-966-364-956-6.

З посібником можна ознайомитись в науковій бібліотеці КДПУ, на кафедрі зоології та методики навчання біології.

3605

У Комунальній установі "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Саксаганському районі" за сприянням та запрошенням адміністрації закладу, старшим викладачем кафедри зоології та методики навчання Валерієм Коцюрубою прочитана лекція «Птахи Криворіжжя» для відвідувачів, що проходять реабілітацію та мають обмежені фізичні можливості. Такий захід проведений вперше з освітньою метою, для ознайомлення мешканців Кривого Рогу з представниками птахів, що живуть поруч з нами у місті. Розвінчані «міфи» та неправильні сприйняття про граків та сірих ворон, круків та лисок, яструбів та соколів, плисок та горихвісток, шпаків тощо. Слухачі дізнались про Зоологічний музей КДПУ, його фонди, можливості проведення оглядових і тематичних екскурсій, біологічні спеціальності університету, фотовиставку Віктора Севідова «Дика природа Криворіжжя. Птахи».

У цікавій і доступній формі надана інформація про біорізноманіття, про осілих, перелітних, залітних, зимуючих птахів Криворіжжя. Матеріал багато ілюстрований фотоматеріалами, слайдами презентації, цікавими фактами із життя, поведінки наших пернатих друзів, фактів з історії дослідження птахів нашого регіону,  напрямків роботи орнітологічної наукової школи КДПУ. Особлива увага була приділена рідкісним та зникаючим видам птахів, новим знахідкам за останні десятиліття. Майже півтори години «інформаційного буму»  пролетіли як одна мить, Були численні актуальні питання від слухачів, на які надані відповіді. Важливим було те, що слухачі цікавились різними групами тварин, а не тільки птахами, кілька питань надано про летючих мишей, кам’яних кун.   

Отримана домовленість про подальше співробітництво з кафедрою зоології та методикою навчання біології КДПУ, тематику наступних лекцій «Знання для всіх».

1 2 3 4
2852

Конференція проведена 6.10.2017 за підсумками Всеукраїнських акцій «Звичайний канюк. Птах року-2017», «Годівничка» та «День зустрічі птахів» на базі «Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Криворізької міської ради.

ptakh rokukanГоловна мета акції «Птах року» – привернути увагу учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи.

Головними завданнями акції є:

-          вивчення учнями біологічних особливостей птахів даного виду;

-          проведення моніторингу чисельності виду на певній території;

-          формування в учнів переконань, моральних принципів та активної життєвої позиції в галузі охорони птахів.

godivnichka

 

Мета акції «Годівничка» - вивчення орнітофауни своєї місцевості, складання каталогів птахів, визначення місць, де птахи зустрічаються найчастіше, виготовлення годівниці та заготівля корму, розвішування годівничок та здійснення підгодівлі птахів.

Протягом акції ведуться спостереження за птахами, фіксуються результати спостережень.

У процесі проведення акції  відбувся конкурс за номінаціями:

-          кращий малюнок про зимуючих птахів;

-          фоторобота про зимуючих птахів;

-          саморобка про зимуючих птахів;

-          кращий вірш про зимуючих птахів;

-          краща листівка про зимуючих птахів;

-          оповідання про птахів.

36 2 2017Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів»

Номінації акції і вимоги до робіт:

Номінація «Майстер-клас: «Шпаківні і дуплянки своїми руками»

Номінація передбачає виготовлення (кількість необмежена) штучних гніздівель школярами самостійно та за допомогою дорослих.

Номінація «Агітаційна робота»

Номінація передбачає випуски стіннівок, виготовлення листівок, банерів, плакатів, фоторепортажів.

Номінація «Найщедріша годівничка»

Номінація передбачає виготовлення годівничок, їх розміщення на пришкільних ділянках, у парках, скверах, у лісі, біля житлових будинків та в інших місцях. Організація регулярної підгодівлі птахів і спостереження за видами, їх кількістю. Підготовка творчого звіту в довільній формі про організацію підгодівлі (скільки кормів заготовлено, яка кількість і яких годівничок розвішана, які птахи відвідують і наскільки регулярна підгодівля).

2624

36До Дня захисту тварин в бібліотеці-філії № 4 «Міська дитяча бібліотека» Довгинцівського району міста Кривий Ріг пройшов цікавий і пізнавальний захід. Організували його Гринюк Ольга Вікторівна методист КЗК «Міська дитяча бібліотека», завідувач бібліотеки – Даценко Галина Анатоліївна, бібліотекарі – Чорна Олена Пилипівна та Іваніна Наталія Станіславівна. Учні 7-9 класів кількох шкіл району заслухали доповідь старшого викладача кафедри зоології та методики викладання біології Криворізького державного педагогічного університету Коцюруби Валерія Віталійовича про історію зоологічних досліджень, фауну Криворіжжя, її сучасний стан, види тварин, що потребують охорони. В змістовній презентації вказано на цікаві фауністичні знахідки останніх років, презентовані нові монографії, «Червона книга Дніпропетровської області». Учні дізнались про те як стати біологами, де можна навчатись, про зоологічні екскурсії, зоологічний музей КДПУ. Запропоновано провести орнітологічні екскурсії, тренінги, що з зацікавленням було сприйнято учнями.

2622

300px World Animal Day LogoВсесвітній день тварин (англ. World Animal Day) спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, популяризацію знань про тварин. День святкується кожного року 4 жовтня. Історія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті про Франциска Ассізького (віддав Богові душу 3 жовтня 1226 року), одному з най вшанованих в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький  вважається у католиків за покровителя тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні. Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу.

2573
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31