Кафедра української мови

ШАРМАНОВА Наталя Миколаївна,

кандидат філологічних наук, доцент

Sharm

Народилася 18 серпня 1971 року в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. У 2002 році закінчила Криворізький державний педагогічний університет за спеціальністю «Українська мова і література». На кафедрі української мови Криворізького державного педагогічного університету працює з 2003 року. У 2005 році захистила кандидатську дисертацію «Українська афористика: структурно-семантичний та функціональний аспекти» (науковий керівник: доц. Колоїз Ж. В.). Викладає дисципліни «Етнолінгвістика», «Інформаційно-комунікаційні засоби навчання», «Сучасна українська літературна мова», «Комп’ютерні технології в сучасному видавничому процесі». Автор більше 100 наукових праць. Співавтор посібника «Українська пареміологія» (2014), рекомендованого МОН України, та «Російсько-українського тлумачного словника паремій» (2016). Співавтор навчальних посібників для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів: «Сучасна українська літературна мова: Лексикологія, фразеологія, лексикографія» (2012, 2013), «Українська пареміологія: Практикум» (2014); «Лінгвокультурологічна та етнолінгвістична інтерпретація слова й тексту: Хрестоматія» (2015). Автор навчальних посібників: «Мова професійного спілкування» (2008, 2010, 2013, 2014); «Етнолінгвістика» (2015). Працює над докторською дисертацією (науковий консультант: д. філол. н., проф. Сологуб Н. М.).