Кафедра англійської філології
Факультет іноземних мов

23-24 березня 2024 р. викладач кафедри Ірина Остапчук долучилась до вельми пізнавального тренінгу зорганізованого Kryvyi Rih Cultural Centre «Культура без бар'єрів: інклюзивні стратегії для культурних проєктів» від тренерки Наталія Болібрух.

Наталія Болібрух – докторка філософії, громадська діячка, керівниця львівського осередку БФ «Запорука», співзасновниця Української Фундації Класичної Музики, продюсерка курсу «Гендерний підхід в управлінні проєктами».

На тренінгу підняли важливі питання нашого сучасного та майбутнього, це питання людяності та емпативного ставлення до інших людей (і самого себе) в незалежності від стереотипів і власних упереджень.

Тренерка у легкій, інтерактивні формі дала ази інклюзивності і створення інклюзивного суспільства. Учасники тренінгу мали змогу:

зрозуміти права і потреби вразливих категорій населення  дізнатися особливості інтеграції інклюзивних підходів у культурні проєкти, та не лише – в освіту, туристичну діяльність, звичайне повсякденне життя;  оволодіти інструментами протидії дискримінації та забезпечення рівності
 налагодити ефективні канали комунікації та взаємодії із вразливими категоріями населення  дізнатися «Все про себе і власне ставлення до вразливих категорій населення»  навчитися планувати, впроваджувати та оцінювати ефективність інклюзивних культурних проєктів

Ірина Остапчук та інші учасники тренингу отримали важливий теоретичний та практичний досвід, апробувавши на собі і техніку супроводу людини із порушенням зору, враження – незвично, але можливо засвоїти!

Особливе значення мав цей тренінг з огляду на досвід викладання вибіркової дисципліни «Інклюзивний туризм» та розробкою нової вибіркової дисципліни «Основи інклюзії» для  студентів всіх спеціальностей КДПУ.

Після тренінгу Ірина Остапчук ствердилась у своєму переконанні, що Основи інклюзії мають знати всі члени суспільства, і тут провідна роль має належати саме освіті і педагогам починаючи з дитячого садочка!

І трохи практики для Вас: поміркуйте що таке «стереотип», «упередження» і «дискримінація», і – чи не притаманна Вам одна із цих рис? І чи не зазнавали Ви прямого впливу такого ставлення до себе або Ваших близьких?

Насправді, ВСІ МИ – є вразливою категорію населення на різних етапах нашого життя!

Фото від Дарія Коломоєць, більше фото з тренінгу можна побачити на сторінці заходу за покликанням https://www.facebook.com/media/set/?set=a.122144025674088901&type=3&ref=embed_post

Screenshot 2024 03 27 at 12 14 57 KRCC Культура без барʼєрів.pptx KRCC Культура без барʼєрів Н. Болібрух.pdf  Screenshot 2024 03 27 at 12 37 23 KRCC Культура без барʼєрів.pptx KRCC Культура без барʼєрів Н. Болібрух.pdf
 Тренінг інклюзія  Тренінг інклюія 1

Жовтень 2024