08 лютого 2024 року відбулося останнє конкурсне випробування першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» в номінації «Образотворче мистецтво». Конкурсні випробування «Тестування», «Аналіз твору мистецтва», «Майстерка» і випробування фінального етапу конкурсу «Практична робота» та «Урок» стали справжнім іспитом на професійну компетентність та витривалість.
Бути учасником всеукраїнського конкурсу фахової майстерності – велика відповідальність та самовіддача. Адже необхідно володіти всіма компетентностями сучасного вчителя, бути майстром своєї справи, займатися саморозвитком. Педагоги гідно пройшли шлях випробувань конкурсу, продемонстрували свій досвід, власні наробки, прийоми і методи активізації пізнавального інтересу та мотивації учнів до навчання.
Ганна Петренко, наша недавня випускниця, а натепер вчителька образотворчого мистецтва Криворізької гімназії №84 Криворізької міської ради, взяла участь у першому турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Образотворче мистецтво» і посіла ІІ місце серед переможців. На всіх етапах Ганна Олександрівна показала високий рівень сучасного вчителя та майстерність у своїй справі. У етапі «Майстерка» та «Практична робота» набрала найбільшу кількість балів, а у етапі «Урок» посіла ІІ місце, поступившись переможцю всього 3 балами. Під час конкурсу вона демонструвала нові педагогічні ідеї, креативність, творчий підхід, знання психологічних особливостей дітей, почуття гумору та вкотре підтвердила свій високий професійний рівень, відданість професії, дітям і мистецтву.
Вітаємо нашу випускницю і пишаємося, що наше відділення – відмінний стартовий майданчик для тих, хто готовий працювати і творчо реалізувати себе в педагогічній професії.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 422
1 листопада 2023 р. в «Бібліотеці на Поштовій» відкрилась персональна виставка «ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ» талановитого криворізького художника, випускника художньо-графічного відділення, Шиптенко Богдана. Ця неординарна культурна подія об’єднала давніх шанувальників творчості художника і тих, хто вперше прийшов до бібліотеки подивитись його роботи.
На виставці представлено близько 30 робіт, які були написані в різні періоди, як до війни, так і за останні рік і вісім місяців. Як це — бути митцем у розпал повномасштабної війни? Віддзеркалювати нову реальність? Що нового відкрив в собі художник за час війни? Про це говорили глядачі під час зустрічі з Богданом Шиптенко. Художник презентував нові роботи, розповів історію їх створення, показав гостям і свою колекцію скетчбуків.
Виставка триватиме до 16 листопада, щодня з 9 до 17 години (крім неділі - вихідний). Завітайте до «Бібліотеки на Поштовій» щоб побачити картини на власні очі, знайти в роботах свої рефлексії, згадати свої емоції, поділитися своїми враженнями з друзями, близькими людьми.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 551
1 листопада 2023 р. у просторі Floyd міста Дніпра (вул. Січеславська Набережна, 37) відбулося відкриття персональної виставки випускниці художньо-графічного відділення, молодої української художниці, члена Національної Спілки Художників України Ірці Бойко - «Естетика кохання». Ірця відома як майстер станкового мистецтва в графічній царині, вона дивує свого глядача сучасними творами з мінімалістичними засобами в трактуванні форми та кольору, часто з етнічними елементами, глибинні за змістом. Зокрема, роботи, що представлені на виставці, виконані в стилі Ню, відрізняються певною витонченістю, елегантністю, естетичною завершеністю. Головна мета в творах Ірці — розкрити символічне значення жінки, її природну красу, життєву енергію, її внутрішню силу крізь кришталево витончені форми, її кохання до життя, чоловіка в її житті, значення сучасної жінки в суспільстві. Переглядаючи серію графічних аркушів глядач відчує всі почуття, які художниця вклала в зміст власних творів.
Відкриття виставки більш детальніше можна переглянути за посиланням
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 638
24 жовтня 2023 року в приміщенні Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини в м. Києві відкрилася персональна виставка живопису художниці, випускниці художньо-графічного відділення, а тепер і нашої колеги - викладача Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД Ганни Животовської - «Бути вдома». Роботи художниці виконані в експресивній манері, сповнені абстрактних образів, в них більше, ніж емоційне милування, в них закодовано нестерпний біль від руйнування, людського горя і втрат. Пекучими і нездійсненними стали прості речі - прокинутися сонячним ранком у своєму ліжку, своїй домівці, і від цього відчути себе надзвичайно щасливим...«Бути вдома» - це заклик і безсумнівна віра в Перемогу, ніби побажання щасливого майбутнього всім людям, які не з власного бажання покинули власний дім. На виставці представлені понад 30 картин довоєнного і воєнного періоду. «Останнім часом писалось з натхненням та надією! Є роботи і довоєнного періоду. Але всі вони про дім, будинки та про відчуття захищеності», - сказала мисткиня на відкритті виставки.
Автора привітали численні гості музею, прихильники творчості, її друзі та студенти. Ми також приєднуємося до привітань і бажаємо Ганні щоб свіжий блиск кольорів ніколи не стухав, а запах фарби завжди наповнював серце радістю та креативом. Виставка працюватиме до 12 листопада 2023 року в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини, Київ, вул. Терещенківська 5 кв.1.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 666
Тетяна Коломоєць (Яковенко)
Закінчила художньо - графічний факультет у 1996 році. Напрямок дипломної роботи – олійний станковий живопис. керівник Ірина Красюк.
Протягом 15 років була керівником Народного художнього колективу шоу-театру моди "Імідж"; комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості Металургійного району Криворізької міської ради як керівник гуртка-методист.
У 2013 році увійшла до топ-15 найкращих дизайнерів-аматорів у конкурсі дизайнерів "Україна має талант" Має 40 публікацій на освітянських сайтах "Всеосвіта" та "На Урок". Є авторм посібника "Дизайн одягу. Колористика у одязі" для керівників гуртків позашкільних навчальних закладів творчих об';єднань театрів моди (2015 р.), який увійшов до електронного каталогу обласної виставки-конкурсу "Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини".
У 2022 році стала директором Центру дитячої та юнацької творчості Металургійного району Кривого Рогу, а також продовжує працювати з дітьми в "Студії креативного дизайну". Має почесні грамоти та подяки від Міністерства культури України та обласного Департаменту освіти і науки.
У 2022 році стала лідером у обласній виставці - конкурсі "Професійний розвиток педагога. Новітні методики викладання".
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 657
Анатолій Лабунський
Навчався на факультеті мистецтв, художньо-графічному відділенні в 2005-2011 роках. Здобув кваліфікацію магістра. Науковий керівник - Олександр Юрченко. Другу вищу освіту здобув за спеціальністю «Практична психологія» у 2018 році.
З 2011 року працює учителем образотворчого мистецтва КЗШ № 120. Педагогічна ідея Анатолія Володимировича, яку він втілює в освітній процес, полягає у використанні арт-терапевтичних та мультимедійних технологій при вивченні мистецтва з метою формування в учнів загальнолюдських компетентностей та мотивації до систематичного зростання особистості.
У 2011 році Анатолій Володимирович ініціював створення експериментального творчого простору «Арт-лабораторія», який для багатьох став фундаментом творчого пошуку та втілення задумів художників та вчителів. Сьогодні - це один з арт-центрів Кривого Рогу де відбувається становлення майбутніх художників, дизайнерів, діячів мистецтва. Ця ідея стала підґрунтям для організації студії анімації «Пісочна казка», де проводяться майстер-класи для творчості та релаксу.
Учасник творчих проєктів міського, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Як художник, перебуває в творчому пошуку на межі реалістичного та сучасного мистецтва, заснованого на українських народних традиціях. Провів 8 персональних виставок. Учасник мистецьких аукціонів. Пройшов навчання за міжнародною програмою USAID та інтенсив з сучасного мистецтва за програмою WALLFALL від Pinchuk Art Centre. Використовує метод арт-терапії, поєднуючи мистецтво та психологію.
Лабунський А. В. став лауреатом всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015» у номінації «Образотворче мистецтво» та нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти, сумлінну працю та високий професіоналізм.
З 2022 року виконує обов’язки директора КЗШ №19. Нагороджений: відзнакою Дніпропетровської обласної ради за досягнення в галузі освіти, відзнакою Криворізького міського голови уномінації за «Творчі досягнення», Почесною грамотою виконкому Криворізької міської ради до Дня художника, Почесною грамотою від міського голови за внесок у розвиток культури Кривого Рогу.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 654
Олеся Бабенко (Лук'янець)
Навчалася на факультеті мистецтв у 2008 -2013 роках. З 2013 року працювала у навчальних закладах Києва. Учні під її керівництвом приймали участь у конкурсах-захистах наукових робіт МАН. Організовувала виставки та приймала участь у благодійних аукціонах. Шукає та використовує нові продуктивні, дієві методи роботи у творчості та взаємодії. Любить мандрувати разом з учнями. Під час роботи в ліцеї “Голосіївський No241” подорожували та відвідали видатні музеї та замки Європи (Лувр, Монмартан, Орсе, Пінакотека, Нойшванштайн, тощо). Дванадцять років працює з дітьми та дорослими. Методист курсу та викладач “Мистецтво" для онлайн школи “LEO”. Наразі працює як UX/UI designer у компаніі JOT Solutions. Також для підтримки навичок викладача - вчитель в Ліко-ліцеї м. Києва. Пишається в своїй роботі тим, що надихає дітей творити, не боятися реалізовувати себе наповну.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 669
Анна Марчук
Випускниця заочної форми навчання предметної спеціальності 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво). Роки навчання 2018-2020 р. Напрямок дипломної роботи – ДПМ (Лялька мотанка), керівник Лариса Балюк. Працює в Кривому Розі - вихователь в КДНЗ № 290.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 720
Ганна Животовська
1988-1992 – навчалась на художньо-графічному факультеті. 1992 -1998 – навчалась в Львівській Академії мистецтв, відділення "Художній текстиль. Дипломний проєкт – портрет Г. С. Сковороди в техніці шпалерного ткацтва (керівник проф. М.В.Токар).
Ганна Животовська працює в техніках олійного та акварельного живопису, гарячого батіку. Надихається стародавньою індонезійською технологією «гарячого батіку» та використовує виключно натуральний шовк. Брала участь у понад 20-х художніх виставках, серед яких - 5 персональні проєкти, текстильні симпозіуми та Всеукраїнські художні виставки.
З 2006 року викладає образотворче мистецтво, композицію, авторські техніки друку в Фаховому коледжі мистецтв та дизайну КНУТД на спеціальностях "Графічний дизайн", "Дизайн інтер‘єру", "Анімаційна графіка". Привчає студентів до експериментів у сучасному дизайні, вирішує з ними задачі курсових та дипломних проєктів.
З першого дня війни є волонтером - допомагає людям виїхати за кордон, супроводжує їх і знаходить для них прихисток. Роботи, представлені на її персональних виставках можна придбати, частина коштів від продажу творів іде на потреби Збройних Сил України.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 639
Тетяна Гориславець
Навчалась на художньо-графічному факультеті в 1995-2001 роках. Дипломна робота на тему: "Станковий живопис-натюрморт".. Отримавши диплом спеціаліста, після закінчення університету пішла працювати до школи вчителем ОМ. Через деякий час перейшла в музичну школу викладачем на художнє відділення. ЇЇ учні є учасниками і переможцями різних міських, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів. Багато хто вступив у вищі навчальні заклади, зокрема, в наш рідний КДПУ. Сьогодні - вона керівник Арт-студії "Леонардо", навчає дітей малювати, ліпити, фантазувати. Окрім цього закінчила курси Арт-терапії "Основа". Навчається у Кріворізькому педагогічному університеті в магістратурі. Своє майбутє бачить у поєднанні художньої творчості, Арт-терапії, та навчання дітей з особливими потребами.
- Автор: Кафедра образотворчого мистецтва
- Перегляди: 456