Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

4 круглий стіл

У межах залучення роботодавців та зацікавлених сторін (стейкхолдерів) до організації та реалізації освітнього процесу кафедрою 05.05.2021 р. було організовано та проведено круглий стіл у форматі в zoom-конференції  "Формування цілей та програмних результатів навчання за  освітніми програмами спеціальності 022 "Дизайн", на якому розглядалися  питання підвищення рівня професійних компетентностей здобувачів вищої освіти за освітніми програмами  "Дизайн графічний", "Дизайн одягу", "Дизайн середовища".

На круглому столі були присутні гаранти освітніх програм ( ОП "Графічний дизайн"- Саприкіна Л.В.; ОП "Дизайн одягу" - Ємельова А.П.; ОП "Дизайн середовища" Марченко А.А.),  члени робочих груп, (заступник декана факультету мистецтв Ейвас Л.Ф., ст. гр. Д-18 Павленко А., Фірман К.,  Тінькова М.);  стейкхолдери (начальник  відділу урбаністики та просторового розвитку Комунального підприємства «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» Неділько Р.В.,  представник Комунального підприємства «Парковка та реклама» Криворізької міської ради Дорогой О.В., директор салону-ательє, головний дизайнер Мірошниченко І.М., фізична особа-підприємець Е.Ю. Давоян, директор ТОВ "Студія дизайну "Акцент"" Яцковська І.В.); науково-педагогічні працівники кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну (ст.викладач Школяр А.В., викладач Пікущий О.І).

Стейкхолдери окреслили вимоги до фахівців зі спеціальності дизайн, переглянули освітні програми та висловили пропозиції до проєктів освітніх програм 2021 р. Серед пропозицій сейкхолдерів були наступні:  розширення переліку спеціальних компетентностей і практичних результатів навчання; збільшення переліку варіативних дисциплін; уведення  вибіркового освітнього компоненту «3D моделювання одягу»; пропозиція від стейкхолдера, начальника відділу урбаністики та просторового розвитку Комунального підприємства «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» Неділько Р.В., щодо покращення оволодіння здобувачами вищої освіти комп’ютерним програмним забезпеченням, та уведення вибіркового освітнього компоненту «Комп'ютерне моделювання та CAD технології», Давоян Е.Ю. запропонував увести до переліку програмного забезпечення  дисциплін  за  ОП "Графічний дизайн" пакету програм " Adobe".

Пропозиція від здобувачів вищої освіти, членів студентської ради факультету мистецтв (Павленко А.,  Тінькова М., Фірман К.  ст.гр. Д-18) збільшити перелік варіативних дисциплін. Зокрема,  запропонували увести для вивчення дисципліни "Прогнозування моди",  "Екологічний дизайн", "Брендинг", "Web-технології".

Результати круглого столу було обговорено на засіданні кафедри (пр. №10 від 28.05.2021 р.).

1 круглий стіл  3 круглий стіл

2 круглий тіл  5 круглий стіл