30 вересня 2022 року відбулась звітна конференція з навчальної археологічної практики студентів ІІ курсу спеціальності «Історія» факультету географії, туризму та історії. В умовах воєнного стану, з урахувань безпеки, не маючи змоги працювати в «повноцінних» польових умовах, студенти протягом двох тижнів з 22 червня по 5 липня відпрацьовували практичні навички з археології на різних пам’ятках у межах міста: від мегалітичних споруд до курганних насипів, використовуючи при цьому широкий спектр інструментарію, в тому числі, й цифрові прилади. До роботи зі студентською молоддю були залучені провідні фахівці Криворізького історико-краєзнавчого музею: заступник директора з обліку та збереження музейних цінностей Олександр Мельник та старший науковий співробітник Ірина Стеблина.
Під час заходу кожен з доповідачів, виступаючи перед аудиторією, розкривав окремі види завдань, що ставились перед практикантами. Ніна Вінтоняк та Женя Бабенко зупинились на деяких аспектах з історії археологічних досліджень Криворіжжя, зокрема, на вивченні фундаменту Свято-Миколаївської церкви та розкопках Валівського кромлеху.
Аня Градовська акцентувала увагу на польовому описі, вимірюванні та фотофіксації пам’яток археології, розміщених у парку ім. Федора Мершавцева. Аня Гайдук розповіла про методику дослідження поверхні курганних насипів на прикладі Ярущаної могили.
Прийомів опису рухомих археологічних об’єктів, таких як керамічні вироби, предмети з каменю та кістки, торкнувся у своїй доповіді Дмитро Решетніков. Сестри Софія та Олександра Тузик представили учасникам конференції прийоми графічної фіксації пам’яток археології.
З об’єктивних обставин частина студентів перебували поза Кривим Рогом: хтось в інших регіонах України, а хтось за кордоном. Вони виконували завдання в дистанційному форматі. Результати цієї роботи також були висвітлені на звітній конференції: археологічні пам’ятники Нікопольщини опрацював й представив аудиторії Олександр Васильченко.
Всі презентаційні матеріали були широко проілюстровані численними фотографіями, кресленнями та замальовками, виконаними студентами під час проходження навчальної археологічної практики.
З нетерпінням очікуємо наступного польового сезону під мирним українським небом!