14 лютого 2025 року відбулася зустріч студентів 4 курсу, які перебувають на виробничій педагогічній практиці в закладах загальної середньої освіти, з учителем української мови та літератури, учителем вищої категорії, старшим учителем Криворізького природничо-наукового ліцею, випускницею факультету української філології Ольгою Єрмаковою. До методичного заходу приєдналися в.о. завідувача кафедри української мови проф. Тетяна Мішеніна, доц. Наталя Шарманова (керівник виробничої педагогічної практики по факультету), доц. Світлана Бузько, доц. Ганна Асмаковська.
Здобувачі освіти мали змогу прослухати важливу інформацію практичного характеру, зокрема про особливості роботи на освітніх платформах «Нові знання», «Classroom», «На урок», «Всеосвіта», «Шкільне життя». Ольга Петрівна зорієнтувала студентів-практикантів зі специфікою ведення електронного журналу, заповнення його відповідними навчальними матеріалами, аспекти спілкування вчителя з учнями й батьками в системі «Нові знання», корпоративною системою роботи з учнями в «Classroom».
Завдяки покроковому інструктажу Ольги Єрмакової студенти переконалися, що електронні журнали дають змогу зручно організувати урок, виставити оцінки, прозвітувати про відвідування уроків, оцінити різні види діяльності. Батьки можуть переглядати оцінки за навчальні дисципліни, ознайомитися з всією історією отриманих оцінок і домашніх завдань, а також аналізувати успішність за тривалий період. Ольга Петрівна висловила свою позитивну оцінку електронного журналу, зокрема такої важливої опції використовуваного електронного освітнього середовища, як механізми аналізу навчальних досягнень учня, класу, школи, роботи вчителя. Усі представлені до уваги освітні платформи неабияк сприяють роботі вчителя, всіляко полегшуючи організацію навчального процесу.
Наприкінці зустрічі всі охочі мали змогу поставити питання, які виникли у процесі проходження практики, спитати поради в досвідченого вчителя-практика.
Дякуємо Ользі Петрівні Єрмаковій за плідну розмову про важливі питання, пов’язані з виробничою практикою студентів 4 курсу. Сподіваємося на подальшу співпрацю.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 225
13 лютого 2025 року з метою кращої поінформованості щодо проходження практик зі здобувачами освіти 2 курсу на факультеті української філології було проведено інформаційну зустріч.
Під час зустрічі здобувачів було поінформовано про зміст та орієнтовні терміни проведення навчальної та виробничої практик у 4 семестрі. Наголошено, що практики є невід’ємною частиною філологічної та педагогічної освіти, оскільки дають можливість застосування отриманих знань, удосконалення вмінь та формування необхідних компетентностей. Учасники мали змогу поставити актуальні питання, уточнити деталі .
Зустріч пройшла змістовно, а отримана інформація щодо практик дозволить пройти їх більш організовано.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 174
У межах здійснення постійного контролю за процесом проходження виробничої педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти керівник педагогічної практики по факультету доцент кафедри української мови Н. М. Шарманова перебуває на постійному зв’язку зі студентами-практикантами. Наприкінці січня 2025 року відбулася нарада зі старостами груп на базах практики, на якій розглянули традиційні питання організації та першого етапу проходження виробничої педагогічної практики здобувачами освіти, оформлення індивідуальних планів і ведення журналів старостами. На онлайн-зустріч завітали також окремі студенти, які проходять практику за індивідуальним графіком.
Здобувачів освіти, крім питань щодо оформлення документації, найбільше цікавила проблема професійної адаптації в закладі освіти, виконання нової соціальної ролі вчителя та всіх фахових функцій під час активної практики. Тому на зустрічі йшлося і про формування умінь застосовувати здобуті в університеті знання в процесі вирішення тих або тих освітньо-пізнавальних завдань філологічного спрямування в умовах реального освітнього процесу в основній школі; і про вироблення умінь проводити освітні заходи у складних і непередбачуваних умовах воєнного стану, дистанційного або змішаного формату, невизначеності та подолання перешкод з урахуванням освітніх реалій сьогодення; і про планування гнучких уроків та позакласних заходів із застосуванням гнучких методів і прийомів тощо.
І потреба, як пересвідчилися на нараді, була справді вмотивованою, адже ініціатива виходила від самих здобувачів-практикантів. Тому, акцентовано ще раз на певних методичних й організаційних моментах виробничої практики, обговорено реалізацію конкретних фахових завдань у реальних освітніх умовах.
Схвально поставилися присутні до пропозиції наступних методичних зустрічей протягом періоду педпрактики за участю запрошених учителів-практиків із числа випускників факультету української філології.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 236
20 січня 2025 року на факультеті української філології відбулася настановна конференція з педагогічної практики для здобувачів освіти 4 курсу першого (бакалаврського) рівня.
На зібранні були присутні студенти 4 курсу, керівник педпрактики КДПУ Цоуфал Л. С., методисти з основної та додаткових спеціальностей проф. Мішеніна Т. М., доц. Березовська-Савчук Н. А., доц. Бузько С. А., доц. Городецька В. А., доц. Качайло К. А., доц. Малюга Н. М., доц. Шарманова Н. М. (керівник виробничої педагогічної практики по факультету), доц. Цегельська М. В., доц. Гарлицька Т. С., доц. Король А. М., доц. Халік О. О., в.о. декана факультету доц. Коломієць Н. Є.
Студенти отримали інформацію про терміни та етапи виробничої практики, яка триматиме до 17 березня, особливості оформлення документації, яку потрібно надати для перевірки до 15 березня.
Методисти відповіли на питання здобувачів, зорієнтували їхні подальші кроки для успішного проходження практики. Відповідно до наказу було визначено провести звітну конференцію 26 березня 2025 року.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 326
У 2025-2026 навчальному році вперше на факультеті української філології для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня освітньої програми «Українська мова і література. Зарубіжна література» введено літературно-культурологічну практику, що сприятиме інтеграції теоретичних знань у реальну культурну та творчу діяльність. Цей напрям діяльності відкриває унікальні можливості для розвитку творчих здібностей, розширення кругозору та глибшого занурення у культурний простір. Серед баз практики слід відзначити Криворізький драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Маляра», «Літературно-мистецьке Криворіжжя» (КДПУ), що забезпечує взаємодію університету та громади міста. Програмою практики передбачено екскурсії та дослідницькі проєкти, організація літературних заходів тощо.
Піддубна Світлана Іванівна, директор Музею культури єврейського народу та історії Голокосту "Музей Михайла Крамера" (Кривий Ріг).
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 261
23 грудня 2024 року на факультеті української філології відбулася настановча конференція з педагогічної практики. На зустрічі були присутні студенти заочної форми здобуття освіти (група ЗУМЛ-21), декан факультету української філології, доцент Семененко Л. М., керівник виробничої практики КДПУ Цоуфал Л. С., факультетський керівник практики, доцент кафедри української мови Шарманова Н. М., методист з педагогіки, доцент кафедри педагогіки Король А. М., методист з психології, доцент кафедри загальної та вікової психології Халік О. О.
У процесі обговорення особливостей організації та проведення виробничої педагогічної практики було зазначено, що цей вид практичної діяльності здобувачів освіти є складовою частиною освітньої програми професійної підготовки бакалаврів і завершальним етапом практичної підготовки майбутніх фахівців-словесників з предметної спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література). Організацію та проведення педагогічної практики визначено Законом України «Про вищу освіту», Положенням про практичну підготовку здобувачів освіти в Криворізькому державному педагогічному університеті (нова редакція, 2023 р.), Положенням про педагогічні практики студентів у Криворізькому державному педагогічному університеті (2023 р.).
За своїми метою, завданнями, змістом і формами проведення вона покликана підготувати майбутнього філолога до самостійної роботи у конкретних виробничих умовах, і зокрема з урахуванням специфіки, завдань і методичних рекомендацій НУШ (у 2024–2025 н. р. із 7 класу). Активна практика сприяє поглибленню й закріпленню теоретичних відомостей з основної та додаткових спеціальностей (спеціалізації).
Виробнича педагогічна практика проходить традиційно на випускному курсі у 8 семестрі на базі 5–9 класів ЗЗСО. Базами практик традиційно є такі ЗЗСО: Криворізький ліцей № 35 «Імпульс» Криворізької міської ради; Криворізький природничо-науковий ліцей; Криворізький ліцей № 81 КМР; Криворізька гімназія № 15 ім. М. Решетняка КМР; Криворізька гімназія № 26 КМР; Криворізька гімназія № 103 КМР; Криворізька гімназія № 125 КМР; Криворізька гімназія № 126 КМР. Здобувачі освіти, відповідно до Положення, мають змогу проходити виробничу практику за індивідуальним графіком.
У підсумку проведення настановчої конференції здобувачі освіти мали змогу поставити питання керівнику практики і методистам з фаху, отримати всю необхідну інформацію про виробничу педагогічну практику, яка є важливим етапом їхнього професійного зростання.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 378
З програмами виробничої педагогічної практики на 2024-2025 н.р. можна ознайомитися за покликанням:
Програми виробничої педагогічної практики .
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 360
29 листопада на факультеті української філології відбулася звітна конференція з виробничої практики. Звітували здобувачі другого (магістерського) рівня освіти груп УМЛм-23, УАФм-23.
Детальніше...
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 448
16 жовтня 2024 р. відбулася зустріч з доц. О. Халік у рамах методичного супроводу практикантів, здобувачів груп УМЛм-23, УАФм-23 на яку також запрошено здобувачів першого, бакалаврського рівня ОП "Українська мова і література, зарубіжна література", "Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова", "Українська мова і література. Психологія" .
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 403
На факультеті української філології відбулася зустріч вчителя-словесника, випускниці факультету української філології Ольги Єрмакової із студентами 4 курсу, які проходять виробничу педагогічну практику в закладах освіти.
Деталі зустрічі тут:
Зустріч з учителем-практиком Ольгою Єрмаковою
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 515