24 листопада 2021 року відбувся захист дисертації «Психологічні особливості особистості батьків, що виховують дітей з аутизмом» за спеціальністю 053 Психологія, галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки Давоян Єлизавети.
12 вересня 2023 року відбувся захист дисертації «Психологічні механізми інформаційного впливу на особистість дорослої людини» за спеціальністю 053 Психологія, галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки Кузіної Євгенії.
27 лютого 2024 року відбувся захист дисертації «Психологічні особливості рольової позиції сучасної жінки» за спеціальністю 053 Психологія, галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки Маєр Юлії.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 261
Відповідаючи на виклики часу та піклуючись про психологічне благополуччя громадян України, учасники Наукової школи "Рольовий потенціал особистісно зрілої людини" від початку війни проводять систематичну прктичну роботу з розвитку особистісної стійкості, яка спрямована на підвищення можливостей саморегуляції емоційних реакцій та запобігання або усунення наслідків травматизації, спричиненої військовими діями. Так, залученими в гркпову та індивідуальну роботу з людьми, які постраждали від військових дій та знаходяться у важких обставинах є Професор Мірошник З.М., доценти Горбачова О.Ю., Чаркіна О.А., Гапоненко Л.О., асистент Шило О.С..
Регулярно відбувається набір до груп з опанування технік самодопомоги й самозцілення, у яких мають можливість взяти участь та розвинути власні навички та підвищити теоретичні знання усі бажаючі: від студентів та освітян до підлітків та їхніх батьків. Участь у групах безкоштовна, заняття проводяться щотижнево
.
За період роботи груп підтримки проведено понад 60 зустрічей зі здобувачами освіти, викладацьким складом, підлітками та батьками. Розглядаються питання реагування на стрес та психологічну травму, можливості впливу на реакції та поведінку, особливості підтримку дітейй різного віку та розвиток самозарадності, основи батьківського скпроводу та розвиток самозарадності.
- Автор: Шило Оксана Сергііївна
- Перегляди: 265
НАУКОВА ШКОЛА «РОЛЬОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТІСНО ЗРІЛОЇ ЛЮДИНИ»
Наукова школа сформована в рамках кафедри практичної психології у вересні 2020 року під керівництвом доктора психологічних наук, професора Зої Михайлівни Мірошник.
Ключовою ознакою нашої наукової школи є зв’язок дослідників різних поколінь, об’єднаних загальною ідеєю: розвиток наукової думки та підвищення якості підготовки сучасного професіанала-психолога. Саме молодь є генератором ідей, наукових пошуків, а покоління досвідчених дослідників виступає експертами та наставниками в організації, плануванні, реалізації наукових досліджень.
Наукова школа об’єднала навколо себе однодумців, що вивчають проблеми психології особистості, рольового підходу в підготовці психологів, вікові особливості становлення людини, розв’язок питань розвитку резильєнтності, психоедукаційні технології, виклики та передумови досягнення психологічного благополуччя, розвиток інклюзії в освіті та суспільстві та психологічної допомоги різним верствам населення в складних життєвих обставинах.
У науковій школі відбувається простійний процес накопичення та структуризації наукового знання наукових пошуків не лише колег по кафедрі, а й магістрів, аспірантів та діячів соціально-психологічної служби міста та регіону. Ними досліджуються теми, що є актуальними в умовах сьогодення: перша психологічна допомога, особистісно-рольовий підхід у розвитку особисті сучасного поліцейського, профілактика психологічного вигоряння лікарів, умови досягнення психологічного благополуччя особистості, передумови професійно-рольової комунікації в навчальній діяльності.
Одним з підрозділів Наукової школи є Школа молодого науковця, яка об’єднує аспірантів, магістрів, молодих науковців.
- Автор: Шило Оксана Сергііївна
- Перегляди: 295
У 2020 році започатковано роботу наукової школи "Рольовий потенціал особистісно зрілої людини". Засновницею школи є професор кафедри практичної психології, доктор психологічних наук, - Мірошник Зоя Михайлівна.
Колектив наукової школи складається з викладачів та аспірантів кафедри, які розробляють проблеми рольової структури особистості, її рольового репертуару.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 313