Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

Відповідно до наказу про відрядження від 25.11.2024 року № 66-відр. старший викладач кафедри історії Олександр Коротаєв перебував з 03 січня 2025 року по 27 січня 2025 року (25 днів) в Ірландії, м. Корк, Університетський коледж Корку з метою прийняття участі в міжнародному дослідницькому проєкті «Розсекречена історія: КДБ та релігійне підпілля в радянській Україні», що ініціюється урядом Ірландії та Ірландською дослідницькою радою і проводиться на базі Університетського коледжу Корк.

Завдання відрядження: участь у якості дослідника у роботі міжнародної дослідницької групи під керівництвом доктора Джеймса Капало (заступник керівника університетського коледжу Корк з наукової та інноваційної діяльності) та доктора Тетяни Ваграменко з Інституту майбутніх гуманітарних наук університетського коледжу Корк, яка проводитиме дослідження роботи КДБ серед релігійного підпілля радянської України.

Під час роботи над проєктом виконані наступні завдання:

виступи із доповідями в рамках тематики наукового проєкту;

робота над відбором архівних матеріалів для створення електронного архіву «HIDE» (https://www.ucc.ie/en/history-declassified/) та «Hidden Galleries» (https://hiddengalleries.eu);

систематичне відцифрування архівних документів, їх опрацювання, систематизація та вивантаження в архів;

робота над створенням збірника документів з роботи КДБ серед релігійних конфесій УРСР

Звіт про наукову діяльність Олександра Коротаєва під час роботи в Університетському коледжі Корку опубліковано на сайті  університету (https://www.ucc.ie/en/cacsss/research/)

Звіт Олександра Коротаєва заслухано на засіданні кафедри історії 28.01.2025 року (протокол № 9).

Олександр Коротаєв:

"Одним із пріоритетних напрямків моєї роботи в University College Cork була робота з наповнення цифрового архіву Hidden Galleries новими матеріалами під керівництвом James Kapalo. HG це архів, в якому зберігаються фотографії з особових справ репресованих осіб, агентурних справ та інших оперативних матеріалів. Унікальність цього архіву полягає в тому, що він репрезентує як органи держбезпеки прагнули знищити релігійні конфесії, але по-суті назавжди зберегли історичну пам'ять про них".

Коротвев звіт2

Коротаєв звіт 1

 

28958

Продовжується робота старшого викладача кафдри, доктора філософії Олександра Коротаєва в науковому проєкті "Розсекречена історія: КДБ та релігійне підпілля радянської України"

  473889794 1601492780730641 8801877102769325371 n

 

Олександр Коротаєв:

Вже минуло два тижні мого перебування в UCC. Час пройшов швидко, плідно та з користю! Познайомився з керівництвом університету, профессором Каталом О'Коннеллом, очільником Коледжу мистецтв, кельтології та соціальних наук Університету, координаторами проєкту "HIDE" та співробітниками Кафедри дослідження релігій UCC Tatiana Vagramenko, James Kapalo, виконавчими адміністратороми Elizabeth Slade та Ann Daly (Riodan) та з багатьма іншими науковцями. Взяв участь у ряді засідань, організованих у рамках цього проєкту, відвідав бібліотеку UCC, де зберігається всесвітньо відомий архів Frank O'Connor Archive, "Залу тиші", "Конференційну залу" та багато інших цікавих місць в UCC.

Корк з Україною!

Коротаев

28914

University of Pennsylvania Museum of Archaeology and Anthropology

Ірина Селищева, старший викладач кафедри історії долучилась до опанування онлайн курсу, організованого доктором Девідом Сільверманом, професором єгиптології Пенсильванського університету. Вчений є відповідальним куратором Єгипетського відділу музею археології та антропології Пенсильванського університету та куратором виставок про Тутанхамона. Онлайн-курс було розміщено в галереях всесвітньо відомого музею Пенна. Свої лекції доктор Девідом Сільверманом ілюстрував значною кількістю оригінальних єгипетських артефактів.

800px Tut at Karnak

Курс "Introduction to Ancient Egypt and Its Civilization" успішно пройдений, що засвідчує сертифікат

 

21318

Засідання кафедри історії. 

Звіт про міжнародне стажування професора кафедри історії Титаренка Дмитра Миколайовича

17685

            Переконливими свідченнями сталих закордонних контактів Криворізького державного педагогічного університету є участь його співробітників у різного роду міжнародних наукових проектах, запрошення представників професорсько-викладацького складу для проходження наукових стажувань за кордоном, виступів на міжнародних конференціях.

           Сталими зв’язками такого роду характеризується, зокрема, діяльність кафедри історії. Саме зараз професор кафедри, доктор історичних наук Дмитро Титаренко за запрошенням професора східноєвропейської історії Гайдельберзького університету Тані Пентер проходить стажування в Німеччині.

17245

7-9 жовтня 2021 року, м. Пардубіце, Чеська Республіка.

Міжнародна конференція «Міжкультурний та транскультурний виміри в лінгвістичному, культурному й історичному контекстах» 

Серед представників Криворізького педагогічного - старший викладач кафедри к.пед.н. Селищева І.А., яка спільно з д.пед.н., проф.Гаманюк В.А. презентувала доповідь "Міждисциплінарний підхід до розвитку міжкультурної компетенції у теорії та практиці".

17152

«Єдність України у Другій Світовій війні – у різноманітності. Слід враховувати досвід і приклади різних регіонів, замінивши загальні історії розповідями про людей…»

Ярослав ГРИЦАК

В цих рядках квінтесенція презентованої 26 травня 2021 р. книги "Криворізький державний педагогічний університет в роки Другої світової війни (1939-1945): історія закладу та долі людей".

15881

126860502 3533682626711554 830840738833028723 n

Докторка історичних наук, професорка кафедри Історії  Наталя Романець дала інтерв’ю Радіо Свобода. Привід більш ніж значимий.

15711

Програму підвищення кваліфікації «Розбудова системи забезпечення академічної доброчесності у закладі освіти» на базі Сумського державного університету в обсязі 1 кредит ЄКТС (30 годин) завершила доцент кафедри історії Н.А.Печеніна.

Дистанційне навчання тривало з 22 березня по 26 березня 2021 р.

14946

Одним із провідних напрямків діяльності КДПУ  сьогодні є розширення міжнародного співробітництва. Кафедра історії та її інституційні попередники завжди в міру реальних можливостей брали участь в цьому процесі. Протягом декількох останніх років викладачі кафедри доц. А.Тарасов та доц. В.Яшин досліджують історію військового полону, інтернування та примусових робіт в часи Першої (доц. А. Тарасов) та Другої (доц. В. Яшин) світових воєн. Основна частина цих досліджень здійснювалася в рамках реалізації наукового проекту "Німецькі сліди в Україні" спільно з Університетом м. Реґенсбурґ, ФРН.

14930
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28