У видавництві «Каравела» (м.Київ) щойно видано друком збірник матеріалів VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу», яка відбулася 21-22 листопада 2024 р. у Криворізькому державному педагогічному університеті за ініціативи кафедри соціології та масових комунікацій (завідувачка, доц., к. соціол. н. Ірина Грабовець): Інформаційне суспільство і Природа: вектори взаємовпливу : (м. Кривий Ріг, 21-22 листопада 2024 р.) / за заг. ред. д. соц. н., проф. Л. Калашнікової. Київ : Вид-во «Каравела», 2024. 309 с. У тогорічній конференції взяли участь понад 150 науковців не тільки з України, але й з Польщи, Туреччини, Китаю.
Важливо підкреслити, що практично усі учасники Конференції, зокрема науковці і аспіранти кафедри соціології та масових комунікацій презентували результати свої наукових досліджень у таких розділах, як: «Теоретико-методологічні проблеми взаємодії Людини з Соціумом і Природою»; «Інформаційна взаємодія «Суспільство-Людина-Природа»: традиції та інновації»; «Емпірична верифікація проблем у системи «Суспільство-Людина-Природа» і соціальні технології їх вирішення в умовах російсько-української війни».
Дебютовали з оприлюдненням своїх перших наукових пропозицій і аспіранти першого року навчання Владислав Кривошеєв («Внутрішньо переміщені особи в умовах війни: проблеми та шляхи їх вирішення» ) і Олександр Остапенко, («Природоохоронна діяльність у промисловому регіоні: проблеми і виклики в умовах війни»), а також студенти- бакалаври: Карина Дядюра («Міжособистісні комунікації у воєнний час: проблеми і особливості), Вероніка Орлова («Комунікаційні стратегії в умовах збройних конфліктів»), Софія Остання («Чинники стимулювання і мотивації праці в умовах війни»), Анна Піковець («Міграція як соціальне явище: сутність та причини виникнення»), Дмитро Сакович (« Сутність та причини виникнення ейджизму як соціального явища»), Дмитро Принов («Формування мотивації сучасних студентів»).
Сподіваємося, що видання зацікавить як науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів, так і широке коло фахівців суспільно-гуманітарного профілю.
Електронна версія збірника є у депозитарії КДПУ.