Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

21 вересня відбулося знайомство першокурсників спеціальності «Історія» з експозицією музею історії навчального закладу. Це перші, в цьому навчальному році, відвідини музею, які стали своєрідним відкриттям екскурсійного сезону_2021/2022. На початку зустрічі, зважаючи на напрям майбутньої кваліфікації відвідувачів, пролунало питання: «Чи цікавились ви історією закладу, обраного для здобуття вищої освіти?». Відповідь приємно вразила, бо певна кількість присутніх сказала «так»: в їх числі був i призер квесту для школярів до 90-річчя КДПУ. А тому розповідь екскурсовода доєднували  відвідувачі фактами з історії ЗВО, якщо такі були їм відомими. Такий інтерактив був з цікавістю сприйнятий студентами, а  їх враження, якими вони поділилися  після екскурсії наступні:

Анна Жук, 1-й курс сп. «Історія»: "Сьогодні ми відвідали музей КДПУ, де детальніше ознайомилися з історією нашого університету. Дивлячись на оформлення приміщення, стендів, і слухаючи екскурсовода, можна зробити висновок, що люди, які там працюють зацікавлені в збереженні історії рідного міста та університету. Отож хочеться сказати СПАСИБІ усім, хто доклав зусиль для створення музею і його історичної спадщини."

Станіслав Черниш, 1-й курс сп. «Історія»: "Враження від музею дуже гарні, не в кожному вищому навчальному закладі є така  можливість дослідити історію свого закладу, що є дуже важливою частиною нашого життя. Експонати представлені у колекції є, на мою думку, дуже унікальними! Дуже вражені, дякуємо за проведену екскурсію."

  изображение viber 2021 09 21 18 37 35 527   изображение viber 2021 09 21 18 37 14 706

изображение viber 2021 09 21 18 37 35 168

 

 

16785

С е р ц е  т о д і  н а с и ч у є т ь с я,  к о л и  о с в і ч у є т ь с я.

Григорій Сковорода

 

12994

Довго сам учись, якщо хочеш навчати інших. У всіх науках і мистецтвах плодом є правильна практика

Григорій Сковорода

 

12768

Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити.

Григорій Сковорода

12740

Коли ти твердо йдеш шляхом, яким почав іти, то, на мою думку, ти щасливий.

Григорій Сковорода

 

12730

Другий рік поспіль сезон ознайомчих екскурсій для пізнання першокурсниками історії навчального закладу, який вони обрали для здобуття вищої освіти відкривають студенти художньо-графічного відділення Факультету мистецтв. І саме спеціальності «Дизайн», і саме за ініціативи кураторів - викладачів кафедри ДПМ та дизайну. Цьогоріч, 27 вересня, музей історії Криворізького педагогічного відвідали студенти групи «Дизайн-2019» на чолі з куратором – к.п.н. Л.В.Саприкіною.

ЧЕКАЄМО НА НОВИХ ВІДВІДУВАЧІВ!

 

 

8719

27 січня 2019 року виповнилось 180 років від дня народження Павла Платоновича ЧУБИНСЬКОГО (1839-1884) - вченого-етнографа, педагога, громадського діяча, автора тексту, що нині є Гімном України.

За повідомленнями місцевих ЗМІ та інформацією на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету, віддаючи шану видатній постаті Української держави, 25 січня 2019 року на базі Наукової бібліотеки КДПУ відбулась громадська науково-практична конференція.

Для Криворізького державного педагогічного університету такий захід набуває особливого сенсу через той факт, що з 1944-го по 1948-й роки в навчальному закладі працювала Катерина Павлівна ЧУБИНСЬКА (1899–1986) - кандидат філологічних наук, педагог, дослідниця життя і наукової спадщини діда - П.П. Чубинського та всього роду Чубинських.

Дослідницька робота К.П.Чубинської щодо спадщини її видатного предка, в умовах того часу була надзвичайно важкою і навіть загрозливою. Ім’я П.П.Чубинського старанно замовчувалось, а його доробок, не менш старанно, приховувався. Користуючись будь-якою слушною нагодою, пам’ятною датою, К.П.Чубинська надсилала статті до фахових і популярних періодичних видань, де відображала результати своїх розвідок у місцях пов’язаних з діяльністю П.П.Чубинського, її наполегливої роботи в архівах. 

Мрією життя Катерини Павлівни було написання та видання книги про  Павла Платоновича ЧУБИНСЬКОГО та вона залишилась нездійсненою. Однак, залишена нею спадщина, що напрацьовувалась роками, є відправною точкою для подальших досліджень.

 

                      Більш розгорнуту інформацію про життєвій шлях та подвижницьку справу К.П.Чубинської

             маємо намір  оприлюднити на V Історико-краєзнавчих читаннях "Криворіжжя: погляд у минуле...",

                                 які, за традицією, заплановані на квітень 2019 року.

 

6746

  Запрошуємо студентів КДПУ відвідати музей історії навчального закладу. Для погодження дати і часу екскурсії

кураторам звертатися до кім.401 головного корпусу або надіслати заявку на e-mail: [email protected]

(не менше ніж за 3 робочі дні до запланованої дати)

 

5470

Днями до музею історії Криворізького державного педагогічного університету був переданий новий експонат – оригінал фото студентів 1-го курсу фізико-математичного факультету передвоєнного 1940-го року. І, що найцінніше, з розшифровкою (на звороті) зображених на фото студентів та викладачів. Ініціатором передачі став Кобрюшко Олександр Олексійович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри ботаніки та екології. Зі слів дарителя, цей артефакт був віднайдений у місті Дніпро.

Сутність музейництва можна передати словами філософа і письменника Георгія КОНИСЬКОГО (1717–1795):«Зберігати – продовжувати акцію творення». Найбільший успіх у цій справі досягається лише за умови діяльності колективу однодумців. Переважна більшість професорсько-викладацького складу, співробітників Криворізького педуніверситету мають чималий стаж роботи у вузі, є випускниками цього навчального закладу, а тому є свідками багатьох знакових подій, що відбувалися в стінах КДПУ. Іх пам'ять зберігає образи колег або ж викладачів, чия професійна діяльність була пов’язана з Криворізьким державним педагогічним університетом (інститутом). Наше звернення до усіх, хто володіє таким скарбом пам'яті: віднайдіть трохи часу у своєму щільному графіку, перегляньте свій особистий архів або напишіть кілька сторінок спогадів, передайте все це до музею історії КДПУ – скарбниці історії навчального закладу  і тим зробіть свій особистий внесок  в «акцію творення» ЛІТОПИСУ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ.

4851

2018-го року виповнюється кілька пам'ятних дат, пов'язаних з історією одного з  провідних факультетів Криворізького державного педагогічного університету - ХУДОЖНЬО_ГРАФІЧНОГО:

- 30 років від прийняття Радою інституту рішення про відкриття факультету (Протокол Ради інститут від 29.09.1988 року, №1);

- 95 років від дня народження одного з ініціаторів відкриття та організатора роботи спеціальності «Креслення, образотворче мистецтво та художня праця», а згодом і ХГФ - кандидата педагогічних наук, доцента Володимира Максимовича Непомнящого.

Розповідь про те, як саме формувалася ідея підготовки художників-педагогів при Криворізькому державному педагогічному інституті та людей дотичних до цієї справи, знаходимо на сторінках книги Станіслава Левенця "Лицар її Величності" (Дн-ськ: Вид-во "Ліра", 2005)*

4337
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31