Кафедра загальної та вікової психології пропонує курс за вибором для студентів третього року навчання - медіапсихологію. І щоб не перетворити процес знайомства з нею у затерту банальністю стереотипність, потрібно знайти джерела креативності та оригінальності.
Де їх шукати? Звісно, у наших студентів. Тут їх - нескінчені поклади.
Там, є тема лекції «Медіакультура» як сукупність інформаційно-комунікаційних засобів, що функціонують у суспільстві знакових систем, елементів культури комунікації, збирання, виробництва, передачі, аналізу інформації, а також культури її споживання особистістю. Уже у ході лекції кожному можна визначити у тестовому форматі власний рівень розвитку її компонентів: мотиваційно-особистісного, комунікативно-когнітивного, операціонального і креативного. А потім на практичному занятті продемонструвати цей рівень у вигляді…відкриття власної медіакав’ярні.
А це як?
Пам’ятаєте прислів’я «Скажи мені, хто твій друг і я скажу, хто ти»?
У нашому випадку можливий перифраз: «Розкажи мені, яким є світ твоєї медіакультури, і я зрозумію внутрішній світ сучасного студента». Для цього студентам природничого, географічного, філологічного факультетів, факультетів іноземних мов, інформатики, образотворчого мистецтва потрібно було створити «медіакав’ярню»: продумати її назву, розробити медіаменю, у якому - основні страви: фільми, які вражають; книги (афоризми), які не залишають байдужим, музика, що захоплює та надихає. А потім запропонувати цей набір своїм товаришам, переконавши яскравими презентаціями, креативними знахідками - саме це варте уваги.
І тут починається безкінечне свято!
Медіакав'ярня Синяговської Олени
Медіакав'ярня Анни Бачуріної та Лізи Корсікової
Медікав'ярня Анастасії Кононенко
Можна завітати у кав’ярню «Книжковий хробак» Тетяни Раськіної, де твої однодумці - прихильники книг, потім перейти до «Delicious movies» Олени Скрипченко, щоб «покуштувати» незвичні страви з улюблених фільмів, або поласувати медіапіснями з кінофільмів у Марії Ващенко. Можна познайомитися з дивовижним світом азіатської культури у корейському арт-саду Насті Науменко та Ані Полтавець, опинитися у доброзичливому колі друзів, переглядаючи мультик «Співай» у затишному кафе «Підтримка поруч» Валерії Олексієнко.
А потім розгубитися у cafe «Crazy-медіа» Олександри Шпілякової - як багато цікавого: і салатна музика, і книги на всі читацькі смаки, і кінонапої.
У Василяки Іри, Уляни Ірхи, Прокопенко Саші («ІРСАУЛ») послухати вірші С.Жадана, пісні Леї, подивитися величний «Довбуш». На декілька хвилин потрапити у вишуканий світ Італії, де Настя Кононенко запропонує неперевершене звучання саксофону Стефан ді Баттіста та розповіді про таємниці будинку Гуччі. Олена Сіняговська анонсує новинки кіно («Вонка») у яскравому шоколадному забарвлені. А Аня Бачуріна та Ліза Корсікова не тільки почитають вірші улюблених українських поетів, а заінтригують «Арт-хаусом у хату», запропонують «Медовий раф джазу», а на десерт проведуть інтерактивну діагностику за допомогою метафоричних карт.
Feedback слухачів був надзвичайно емоційним, потрапити неодмінно хотілося до всіх!
Я ж бажала тільки одного - щоб не було сирен і пара не закінчувалася! В суспільстві знакових систем віртуальних кав’ярень було найголовніше: збирання, виробництво, передача, аналіз інформації нашими студентами захоплює і вражає!
Наталя Макаренко