Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

6 грудня 2023 р. до Дня Збройних сил України у КННІ ДонДУВС відбувся круглий стіл «Шляхи відродження української армії: від армії УНР до армії України за стандартами НАТО».

IMG 20231109 125508

Під час засідання обговорили:
– історичний екскурс виникнення та формування української армії часів Української революції (1917-1921 рр.);
– історичні паралелі боротьби за самостійність: війна 1917 р. та 2014 р.;
– державну програму реформування Збройних сил України 2014-2023 рр.;
– українську армію за стандартами НАТО: філософський, правовий та етичний аспекти діяльності;
– захист прав та свобод людини в умовах воєнного стану;
– психологічний портрет сучасного героя-захисника.

Історичну спільноту КДПУ представляли здобувачі вищої освіти 3 та 4 курсів, як офлайн, так і онлайн, з темами доповідей:

Станіслав Черниш "УКРАЇНСЬКИЙ ФЛОТ ЧАСІВ ПАВЛА СКОРОПАДСЬКОГО"

Артем Нечепуренко "УЧАСТЬ ДОБРОВОЛЬЧОГО ПІДРОЗДІЛУ «АЗОВ» В ПАВЛОПІЛЬ-ШИРОКІНСЬКІЙ  ОПЕРАЦІЇ (лютий 2015 р)"

Володимир Кошматий "КОСТЬ ПЕСТУШКО, ГЕНЕРАЛ АРМІЇ УНР"

Катерина Кацапенко "ІСТОРІЯ ТА БОЙОВИЙ ШЛЯХ КІННОГО ПОЛКУ «ЧОРНИХ ЗАПОРОЖЦІВ» У СКЛАДІ 2-ГО ЗАПОРІЗЬКОГО ПОЛКУ АРМІЇ УНР"

ДонВС

Стас Черниш:

"Слід зазначити, що характер заходу був спрямований на національно-патріотичне виховання молоді: студентства, школярів тощо. З педагогічної точки зору, як влучно зазначив викладач кафедри спеціальних дисциплін ДДУВС Діхтяр Дмитро – захід сприяв розвитку комунікативних навичок учасників та поглибив розумові здібності. Варто також відзначити високий рівень організації, сучасність матеріально-технічного забезпечення університету.

Під час роботи були висвітлені досить важливі питання: психологія військових (як її сформувати); як сформувати історичне розуміння про українське військо; поширення знань про голодомор серед військових; аспекти військової педагогіки, які були висвітлені професором кафедри військової психології та педагогіки Кучерявим Андрієм (Військовий інститут КНУ ім. Т. Шевченка); була звернута увага щодо загальних тенденцій застосування БПЛА від пана Павла Шутова; звернули увагу на правовий аспект: захист прав та інтересів військовослужбовців.

Варто зауважити, що представники закладів середньої та вищої освіти відзначили високий рівень підготовки доповіді студентів та аспірантів КДПУ. Учасники заходу наголосили та підкреслили необхідність подальшої співпраці між закладами вищої, середньої освіти, представниками громадськості та виявили бажання брати участь у наступних зустрічах. Слід додати, що мали місце й жваві дискусії та обговорення.

На початку заходу вшанували тих, хто віддав життя за Україну, хто продовжує боротьбу та перебуває в полоні.

Щодо труднощів, на жаль через дії держави-терориста зникло електрозабезпечення, що певною мірою унеможливило використання наочного матеріалу, попри труднощі захід був продовжений та успішно реалізований.

Отже, участь у данному заході була продуктивною, корисною та необхідною"

Приємно було побачити серед учасників Круглого столу випускників історичного

Фото: Станислав Черниш, сайт ДонУВС

Червень 2024