Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії

Успіх — це досягнення поставлених цілей у певному виді діяльності, бажаний результат, визнання в оточенні. Чому ж тоді поняття успіху пов’язують з філософією? Для кожної людини успіх міститься в різних речах. Для когось успішність пов’язана тільки з улюбленим заняттям. Хтось за успіх вважає вдалий шлюб, гармонійні стосунки, велику сім’ю. Для когось це можливість творчо себе реалізувати. Цей перелік можна продовжувати довго. Однак спільним для будь-якого успіху залишається можливість досягнути власних цілей.

depositphotos_83136244-stock-illustration-business-concept-steps-to-succeed.jpg

Види успіху

Поняття успіху неоднорідне, тому класифікувати його досить складно. Тому розглянемо загальну класифікацію:

• Кінцевий або проміжний (поточний).Тривале досягнення великої мети називають кінцевим успіхом. А коли шлях до великої мети розподіляється на невеликі завданні, які потім поступово виконуються, такий успіх називають проміжним.
  • Особистий та громадський (лідерський).До особистого належать суто індивідуальні досягнення, а коли визнання виходить на суспільний рівень, вас підтримують інші люди, такий успіх називають громадським.
  • Частковий або повний.Частковим називають успіх, при якому відбулася реалізація поставлених тільки в одній життєвій галузі, наприклад: у бізнесі, спорті, стосунках. Коли людина має значні досягнення у багатьох сферах, то мова про повний успіх.

Screenshot_2023-05-22-10-59-50-342_com.instagram.android.jpg

З чого складається успіх

Успіх можна порівняти з домом чи навіть із фортецею, в якій кожна цеглинка – значний елемент. Усі ці елементи і є складовими успіху. Серед них:

• здатність чітко формулювати свої цілі;
  • вміння знаходити шляхи вирішення життєвих завдань;
  • робота над помилками;
  • радість від власної справи;
  • підтримка та повага рідних;
  • згуртованість родини;
  • добробут;
  • постійне самовдосконалення;
  • дотримання здорового способу життя;
  • вміння переживати проміжні невдачі та гідно сприймати перемоги.

images.jpg

Критерії успіху

Існують загальні критерії успішності:

• Впевненість у собі — дає змогу регулярно перемагати. Однак не варто плутати це поняття із самовпевненістю – надлишкової властивістю.
  • Об’єктивність — допомагає не боятися критики, бути вимогливим до себе та реально оцінювати ситуації.
  • Комунікабельність — дозволяє легше встановлювати контакти з іншими людьми, знайомитися, залишати після себе приємне враження. Так можна розширити коло знайомих, знайти тих, хто допоможе рости далі.
  • Позитивне мислення — оптимізм і віра в самого себе супроводжують кожну успішну людину.
  • Вміння вибирати оточення — коло спілкування завжди впливає на формування людини як особистості, створює нові соціальні та життєві установки.
  • Правильна розстановка пріоритетів — концентрація зусиль на важливих завданнях.
  • Харизматичність — риса, яка завжди супроводжує успішних, або є є причиною успіху.
  • Проактивність — прагнення отримати новий досвід, усвідомлений вихід із зони комфорту.
  • Відповідальність — дозволяє завоювати авторитет і повагу, готовність доводити усі справи до кінця.
  • Дисциплінованість — послідовність, методичність рухів завжди ведуть до реалізації поставлених завдань і цілей.
  • Саморозвиток — безперервна робота над собою, прагнення до досконалості.
  • Працездатність — повага до власної праці, вміння тримати баланс між роботою та відпочинком.
  • Енергійність — життєва активність, яка примушує рухатись та вети активний діалог із зовнішнім світом.

1_25WzEy-q2ecJPcIDcYE8iQ2x.jpg

Серпень 2024