Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії

16 жовтня 2024 р. відбулася зустріч з доц. О.Халік у рамах методичного супроводу практикантів, на яку запрошено здобувачів першого, бакалаврського рівня ОП "Українська мова і література, зарубіжна література", "Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова", "Українська мова і література. Психологія" . 

27716

Гурток прогресивних філологів працює на факультеті впродовж п'яти років. Учасники осередку зорієнтовані на застосування прикладних інформаційних технологій для потреб сучасної освіти.  

27648

10 жовтня 2024 року викладачі факультету української філології та студенти груп УАФ (бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти) долучилися до практичного онлайн-семінару «Word Games & Love Songs: Creative Writing Exercises to Enrich and Enliven the ESL Classroom», організованого кафедрою англійської мови з методикою викладання.

англ_10.10.24_1.png

Модератор заходу – доцент кафедри англійської мови з методикою викладання, к. філол. наук Марина Цегельська.

Автор семінару Сесілія Волох – відома американська письменниця, викладач, директор-засновник Summer Poetry in Idyllwild, The Istanbul Poetry Workshop та The Paris Poetry Workshop, авторка збірок віршів, роману, есеїв і рецензій. Працювала на факультетах творчого письма в Університеті Південної Каліфорнії, коледжі та державному університеті Джорджії, на програмі магістра письменництва Університету штату Західний Коннектикут та на програмі магістратури поезії коледжу Нової Англії.
англ_10.10.24_2.png

англ_10.10.24_3.png

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з міжнародним досвідом використання сучасних методик і технологій організації освітнього процесу з англійської мови, отримати цінні рекомендації для провадження професійної діяльності.

англ_10.10.24_4.png

Здобувачі освіти, які взяли участь у роботі практичного онлайн-семінару, отримали поради щодо використання інструментів для вправ із творчого письма в класі ESL, граматичних вправ ESL, ігор, що сприятимуть інтелектуальному і творчому розвиткові, формуванню критичного мислення, надихатимуть вивчати англійську весело, створюватимуть творче, жваве та сприятливе освітнє середовище.

англ_10.10.24_5.png

Викладачі та студенти факультету української філології вдячні всім причетним до організації заходу та безпосередньо авторці онлайн-семінару Сесілії Волох за змістовну, цікаву, пізнавальну зустріч! Висловлюємо сподівання на подальшу співпрацю, оскільки філологічна спільнота КДПУ орієнтована на подібні актуальні заходи!

27629

Щороку зі стін Криворізького педагогічного виходять у світ  молоді фахівці. Традиційно випускники факультету української філології повертаються в альма-матер уже в ролі учителів, щоб поділитися своїм досвідом. Такі зустрічі проходять у різних форматах. Часом - це  мотиваційна чи експертна взаємодія (вебінари, воркшопи, майстерки), інколи розготаються обговорення певної проблеми, дискусії.

Так, 4 жовтня відбулася зустріч здобувачів ОП УМЛ-21, УАФ-21, УПФ-21 із випускником 2023 року Владиславом Ковтуненком, який успішно працює в Криворізькій гімназії №62 учителем української мови та літератури, зарубіжної літератури.До заходу долучилися також гаранти ОП "Українська мова і література, зарубіжна література" доц. Наталя Яременко, ОП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова» доц. Наталя Березовська-Савчук, декан факультету української філології доц. Любов Семененко.  Владислав поділився методичними кейсами, напрацьованими в процесі практичної педагогічної діяльності  та здобутими під час участі в проєкті «Посилення спроможностей і компетенцій працівників освіти в Дніпропетровській області».

IMG_20240927_113606_994-1-scaled.jpgОсвітній проєкт спрямований на посилення спроможностей та компетенції працівників освітньої галузі Дніпропетровської області, зокрема в проблематиці функціонування шкіл у кризових ситуаціях. Донором  цієї події був чеська громадської організації “Асоціація з міжнародних питань”. Учасники зустрічі активно обговорювали шляхи формування читацької компетентності, пізнавальної творчої активності учнів на заняттях з літератур, прийоми активізації самостійності учнів у набутті знань, умінь та навичок. 

иии.png

Спікер наголосив, що система роботи вчителя має будуватися на принципі глибокого розуміння ним наукових закономірностей педагогічного процесу, тих виховних завдань, які необхідно розв’язати під час вивчення літератури.  Сучасній українській школі потрібен такий учитель-словесник, який би виконував особливу соціокультурну місію, був ретранслятором традицій національної культури, філологічних знань, цінностей мови, літератури, фольклору в освітній практиці, власним життєвим і професійним прикладом формував учня як українськомовну особистість, наділену громадянською позицією, високим рівнем національної ідентичності й самосвідомості. Відтак, зауважив Владислав, важливо приділяти значну увагу відновленню внутрішнього ресурсу педагога, його мотивації, натхнення.

ррр

Присутні здобувачі освіти з цікавістю взаємодіяли зі спікером. Вдячні Владиславу Ковтуненку за корисну зустріч, яка збагатила студентів бакалаврату знаннями, орієнтованими на їхнє професійне становлення й зростання.

27474

16 вересня 2024 року факультет української філології урочисто прийняв до своїх лав студентів-першокурсників.

2024-09-22_06-50-06-721.jpg

Зустріч відбулася в затишній атмосфері, створеній для здобувачів освіти студентським клубом КДПУ та студентською радою факультету української філології. До студентів звернулися голова студклубу Олена Зайцева, в. о. голови студентської ради університету Єлизавета Рябцева, начальник відділу міжнародної діяльності Ольга Білозір, завідувач відділу обслуговування та зберігання фондів бібліотеки КДПУ Олена Грамм, голова первинної профспілкової організації КДПУ доцент Наталя Хараджян, які ознайомили присутніх з особливостями організації культурно-просвітницької та волонтерської роботи в університеті, роботою бібліотеки, можливостями навчання за міжнародними програмами тощо.

IMG_20240916_145338.jpg

2024-09-22_06-50-23-616.jpg

2024-09-22_06-50-23-671.jpg

IMG_20240916_144558_1.jpg

IMG_20240916_145414_1.jpg

До слова були запрошені й представники факультету: декан факультету української філології, к. філол. н., доцент Любов Семененко, куратори груп першого курсу к. філол. н., доцент кафедри української мови Наталя Шарманова, к. філол. н., доцент кафедри української мови Ганна Асмаковська. У своїх виступах вони привітали студентів груп УФП-24, УАФ-24, УМЛ-24 з новим для них статусом студента, побажали успіхів та наснаги на життєвому й професійному шляху, а також мирного українського неба.

2024-09-22_06-50-23-158.jpg

Викладачі наголосили та тому, що попереду чекає новий незвіданий світ українського слова, вивчення глибин української, англійської мови, психології, осмислення творчості українських і зарубіжних письменників, відкриття нових для себе імен у культурно-мистецькій та науковій царинах.

2024-09-22_06-50-05-888.jpg

2024-09-22_06-50-06-383.jpg

Успіхів вам, першокурсники! Вдалого бакалаврату!

27308

02 вересня 2024 року на факультеті української мови відбулася зустріч зв студентами першого курсу, на яку завітали викладачі кафедри української та зарубіжної літератур, кафедри української мови.

02.09.24_11.png

З привітальним словом до здобувачів звернулася декан факультету української філології, доцент Любов Миколаївна Семененко.

«Сьогодні факультет української філології збагатився новим першим курсом – юними, талановитими, завзятими молодими людьми. Сьогодні для них починається новий, цікавий, насичений етап у житті, відкривається новий шлях навчання, пізнання цього світу через рідну мову та літературу, їх глибину, силу. Ви стоїте на порозі нових викликів, оскільки вирішили пов’язати своє життя з українською філологією, вивчати українське слово і гордо нести його у світ», – підсумувала Любов Миколаївна.

02.09.24_2.png

Про особливості вивчення української мови й української літератури, літературознавства і мовознавства загалом розповіли професор Світлана Іванівна Ковпік, доцент Інна Миколаївна Онікієнко, які з-поміж важливої інформації про організацію навчання також висловили побажання добра, мирного навчання, успіхів під час здобуття знань.

На цьому зібранні студенти І курсу мали змогу познайомитися зі своїми наставниками: доцентом кафедри української мови Наталею Миколаївною Шармановою (групи УАФ-24, УМЛ-24), доцентом кафедри української мови Ганною Глебівною Асмаковською (група УПФ-24).

02.09.24_3.png

Шановні першокурсники!

Бажаємо вам успіхів та мирного українського неба. Нехай не бракне сил і наснаги для відчуття життя у всій його студентській красі. 

27170

Триває державна атестація здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня на факультеті української філології.

17 червня 2024 року студенти групи УФР-20 склали комплексний екзамен з української мови та літератури, зарубіжної літератури та методик їх навчання. Комісія з державної атестації у складі голови – к. філол. н., доц., завідувача кафедри української та зарубіжної літератур Наталі Мельник, постійних членів – першого проректора, к. філол. н., доц. Оксани Остроушко, декана факультету української філології, к. філол. н., доц. Любові Семененко, а також екзаменаторів – завідувача кафедри української мови, д. філол. н., проф. Жанни Колоїз, д. пед. н., проф. Зінаїди Бакум, к. філол. н., доц. Вероніки Городецької, к. філол. н., доц.  Інни Онікієнко, к. філол. н., доц.  Наталі Яременко – відзначила успішність студентів на державному екзамені, набуття ними професійних компетенцій.

2024-06-21_000010.jpg
2024-06-21_00008.jpg

2024-06-21_00001.jpg

 

18 червня 2024 року студенти групи УАФ-20 продемонстрували свою професійну обізнаність з другої спеціальності – англійської мови. Іспит успішно складено, що засвідчили  відгуки членів комісії завідувача кафедри англійської мови та методики навчання, к. філол. н. Ірини Салати, к. філол. н., доц. Олени Гладкої, к. філос. н., доц. Юлії Панасюк.

2024-06-21_009.jpg

2024-06-21_001.jpg

2024-06-21_002.jpg

 

18 червня 2024 року студенти групи УПФ-20 впоралися з іспитовим випробуванням з психології. Попри хвилювання та повітряну тривогу, кожен здобувач освіти продемонстрував якісні знання, власну стресостійкість, уміння відповідати на додаткові питання – усе в дусі доброзичливої академічної комунікації.

2024-06-21_06.jpg

2024-06-21_05.jpg

2024-06-21_04.jpg

 

19 червня 2024 року студенти групи УІФ-20 склали комплексний екзамен з української мови та літератури, зарубіжної літератури та методик їх навчання. Здобувачі освіти мали змогу продемонструвати знання, вміння й навички, здобуті протягом 4 років навчання. Члени екзаменаційної комісії висловили сподівання, що отримані знання дадуть можливість усім випускникам факультету української філології першого (бакалаврського) рівня вищої освіти працювати за обраним фахом.

 2024-06-21_9.jpg

2024-06-21_1.jpg

2024-06-21_4.jpg

26865

На факультеті української філології розпочалися екзамени підсумкової атестації здобувачів вищої освіти за рівнем вищої освіти "бакалавр".

IMG-0c614368afb6801372fb33dedf758b45-V.jpg

Першими комплексний екзамен із української мови та літератури, зарубіжної літератури та методик їх навчання складали здобувачі заочної форми навчання. 

IMG-edb41e4226cd45d8c512221f3897b352-V.jpg

IMG-4c0c2c679c8d21289fc59d69397d7fbd-V.jpg

Під час повітряної тривоги екзамен продовжували в укритті.

IMG-cefb6965eb0da4137e0e7f2e9f60bdec-V.jpg

Екзамен усі випускники склали на позитивні оцінки. Атмосфера, яку створили голова та члени атестаційної комісії, була хоч і академічною, але доброзичливою. 

IMG-26f80862ed5da8273d88493cccd0ac3d-V.jpg

Вітаємо із першим складеним  екзаменом і бажаємо успіху нашим випускникам.

IMG-0a189b5c9e14f62b0a467744186fbc9e-V.jpg

26716

30 травня 2024 року на факультеті української філології відбулася нарада, присвячена питанням цивільного захисту як функції, спрямованій на захист населення, території, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх  наслідків  і  надання  допомоги  постраждалим у мирний час та в особливий період. В умовах ризиків  сьогодення важливо зберегти життя і здоров'я як своє, так і студентське. Згідно з Наказом №196 від 13.05.2024 «Про організацію та проведення об'єктового тренування з цивільного захисту» основну увагу було приділено положенням «Програми загальної підготовки працівників Криворізького державного педагогічного університету до дій у надзвичайних ситуаціях» та особливостям засвоєння дій, які стосуються цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Знімок_екрана_2024-05-30_143752.png

 

26678

Студенти факультету української філології успішно завершили навчання в межах проєкту  "Онлайнові курси з цифрової української філології" в Єнському університеті (Німеччина). Участь у проєкті стала для факультету традиційною, оскільки курси, які пропонуються, є сучасними й зацікавлюють здобувачів освіти.

йена_фото.jpg

У весняному семестрі студенти факультету обрали й завершили курси "Корпусна лінгвістика" та "Основи квантитативної лінгвістики для філологів". За результатами навчання здобувачі отримали сертифікати, якими засвідчено успішні результати навчання.

сертифікати.jpg

Вітаємо студентів факультету й бажаємо їм подальших успіхів у царині філології. 

 

26675
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31