Мальченко Світлана Леонідівна - кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики її навчання.
У 2005 році закінчила магістратуру в Криворізькому державному педагогічному університеті зі спеціальності 8.01010301 ПМСО. Фізика.
У 2008 році закінчила аспірантуру зі спеціальності астрофізика, радіоастрономія в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського на кафедрі астрономії та методики фізики.
Протягом 2007-2010 років працювала молодшим науковим співробітником НДІ «Кримська астрофізична обсерваторія».
18 червня 2010 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 Одеського національного університету імені І. І. Мечникова захистила дисертаційну роботу «Ве-зорі спектральних класів В0-В3 в молодих розсіяних зоряних скупченнях» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.03.02 Астрофізика, радіоастрономія.
У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри фізики та методики її навчання.
На кафедрі фізики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету працює з лютого 2009 року, спочатку на посаді асистента, з 2012 року на посаді старшого викладача, з 2014 на посаді доцента. 2016-2019 н. р. працювала завідувачем навчально-методичного відділу КДПУ.
В 2019 році вступила до докторантури Національного педагогічного університету імені М. І. Драгоманова за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізика).
Викладає навчальні дисципліни: Астрономія, Астрофізика та методика її навчання, Інформаційно-комунікаційні засоби навчання, Загальна фізика. Керує науковими дослідженнями студентів з тем «Методика навчання астрономії» та «Астрофізики», з 2009 року керує Астроклубом КДПУ.
За весь час наукової та науково-педагогічної діяльності опубліковано більше 50 публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брала участь у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях. Розроблені електронні курси очно-дистанційної підтримки вивчення таких навчальних дисциплін, як «Астрономія» та «Астрофізика та методика її навчання», «Загальна фізика».
Співпрацює з закладами середньої освіти міста та області. Під її керівництвом учні щорічно здобували перемогу в міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах-захистах учнівських наукових робіт по лінії Малої академії наук.
Наукові інтереси: методика навчання астрономії; інклюзивна освіта; дослідження фізико-хімічних властивостей подвійних систем у молодих розсіяних зоряних скупченнях.