Шановні любителі математики!
У 1987 році відомий популяризатор науки фізик Ларрі Шоу (Лоуренс Н. Шоу) запропонував святкувати 14 березня день числа π. Із того часу в науковому музеї «Експлораторіум» (Сан-Франциско, Каліфорнія), де працював Ларрі Шоу, щороку відбувалось математичне свято, популярність якого поступово вийшла далеко за межі штату. Для поціновувачів математики свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159...).
У листопаді 2019 року на 40-й Генеральній конференції ЮНЕСКО було проголошено Міжнародний день математики (резолюція 40C/30). Ініціатори цієї події Міжнародний математичний союз і Міжнародна програма з фундаментальних наук ЮНЕСКО (МПФН) запропонували відзначати Міжнародний день математики 14 березня – день числа π. Окрім того, цей день є також і днем народження Альберта Ейштейна, днем смерті Стівена Хокінга, що надає додаткового символізму серед математиків і фізиків.
Кафедра математики та методики її математики не залишається осторонь від святкування і разом з Криворізьким ліцеєм № 129 запланували на цей день проведення низки математичних заходів для учнів 10-х класів Криворізького ліцею № 129.
Математико-лінгвістична майстерня для істориків | Віртуальна лабораторія «Математика в інформаційних технологіях» | Майстер-клас «Pi Day Сalculation» |